dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wykopany dół na piwnicę, a rezygnacja z piwnicy

    Witam,
    chodzi mi o piwnicę, a mianowicie o wykopany na nią dół. Wraz z narzeczoną chcieliśmy budować dom z piwnicą i poddaszem użytkowym. Roboty budowlane stanęły na etapie wykopania dziury pod piwnicę (1,8m). Jak to w życiu bywa, z narzeczoną już nie jesteśmy razem. Tak wyszło. Ale ja dalej chciałbym się wybudować, ale dla samego siebie nie potrzebuję tule miejsca i nie potrzebuję piwnicy, chciałbym na tym miejscu postawić zwykłą parterówkę. I teraz moje pytanie: ziemię z wykopu wciąż mam, jest to żwirowata ziemia, trochę gliniasta, chciałbym zasypać tę dziurę o 80cm czyli do 1m od poziomu 0 i na tym postawić fundamenty.
    Czy jest to wykonalne?
    Czy dom nie zacznie po kilku latach osiadać?
    Czy zamiast ław fundamentowych w tym przypadku wylać płytę?
    Czy jak mam projekt domu z piwnicą to czy mogę wybudować go bez piwnicy i bez konieczności wydawania kolejnej decyzji i zmian w projekcie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Niestety to chyba nie będzie takie proste, ale patrząc z perspektywy czasu na mój dom gdybym miał możliwość zrobiłbym piwnicę.
    W tych pomieszczeniach naprawdę "dużo się mieści", a nie trzeba ich wykańczać w standardzie tak jak parter czy piętro.
    Parterówka z podpiwniczeniem to chyba najlepsze rozwiązanie.
    Ogólnie i tak radzę Ci konsultacje na miejscu z kierownikiem budowy, który pod względem technicznym rozwiąże Twój problem.
    Wg mnie zasypanie wykopanej dziury i stawianie tradycyjnego fundamentu nie wchodzi w grę.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    poza tym nie zapomnij że raczej będzie potrzebny projekt zamienny bo to dość istotne odstępstwo od pierwotnego projektu. Ale to może ktoś bardziej biegły z prawa budowlanego się wypowie.

    Kwestia techniczne: budowanie na gruncie nasypowym nie jest takie hop - siup. Wydaje mi się że powninieneś nawieźć pospółki i zagęszczać warstwami. Ale to wszytko będzie w ewentulanym projekcie zamiennym

    Piwnice zostaw - ilekroć będziesz tam schodził to wspomnienia będą odżywać.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #4

    Domyślnie

    A co ty tą narzeczoną chciałeś trzymać w piwnicy a skoro odeszła to piwnice kasujesz ?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raf9001 Zobacz post
    Witam,
    chodzi mi o piwnicę, a mianowicie o wykopany na nią dół.
    Jak głęboki jest ten dół względem poziomu terenu i względem +/-0,00 parteru?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony