dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gapet

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    22

    Domyślnie Wentylacja w małym mieszkaniu w bloku - prośba o radę.

    Witam Was szanowni Koledzy.
    Jako, że przeprowadzam obecnie remont mieszkania (które jest nieduże - ma 40 metrów i usytuowane jest na 3 piętrze w bloku) zastanawiam się nad kwestią wentylacji. Wymieniłem okna na szczelne, drzwi tak samo, więc boję się, że przy wentylacji grawitacyjnej może być odwrócony cug i będzie tylko wychładzało mieszkanie, a nie wentylowało... Kuchnia też jest bez okna - tak jak widać na zamieszczonym przeze mnie rzucie mieszkania.
    Tak sobie pomyślałem, aby zastosować nawietrzaki darco NO110A-CC lub mniejszy NO80A-CC obok okna w każdym pomieszczeniu z oknem (na rysunku kolor niebieski). I tutaj już widzę problem, gdyż w pokoiku obok kuchni jak dam za mały nawietrzak może dobrze nie wentylować kuchni, zaś jak dam większy to może być dziecku w pokoiku za zimno (przedmuchy).
    Dodam, że w kuchni ma być okap z wentylatorem wyprowadzonym do kanału wentylacyjnego w łazience.
    Natomiast jeśli chodzi o drugi pokój (sypialnia małżeńska) to zamontowałbym ten większy nawietrzak NO110A-CC.
    I teraz czas na wywiewy...
    Tak myślałem, aby zrobić dwa wywiewy z mieszkania, ale bezpośrednio na korytarz. W bloku widziałem, że ludzie tak mają porobione. Otóż w kuchni wywiew o przepustowości 70 m3/h ograniczony stabilerem darco SW2-70 i wymuszony niedużym wentylatorem EBM-PAPST ACI4400L z przepustnicą i w łazience również wywiew ograniczony stabilerem darco SW2-50 (50m3/h) i również wymuszony niedużym wentylatorem EBM-PAPST ACI4400L z przepustnicą. Dodam, że wentylatory by mogły chodzić cały czas bo pobierają tylko 1W.
    Bardzo Was proszę o opinie, rady sugestie - czy takie rozwiązanie ma sens i dobrze by się sprawowało?
    Myślę nad taką wentylacją a'la hybrydową , gdyż rekuperator raz, że drogi a po drugie chyba bez sensu do tak małego mieszkania (nawet chyba nie ma do tak małych kubatur) i pobór prądu większy.
    Pozdrowienia !
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan_4.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	71,7 KB
ID:	436829  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony