dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie DOM BLIŹNIAK - projekty domów bliźniaczych

    Witam, poszukuję projektu bliźniaka który posiadałbym dwa rózniej wielkość szkrzydła. Jeżeli ktoś posiada namiary na takie pracownie to prosze o poszielenie się informacją.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Guest

    Domyślnie ;)

    http://www.lipinscy.pl/14307.xml?keys=3&page=2&w=yes

    Nowy dom lipinskich, o zróżnicowanej powierzchni

    pzdr. Polecam sie na przyszłość

  3. #3

    Domyślnie projekt domu ozabudowie bliźniaczej, jaki polecalibyście??

    czyli popularny bliźniak, jaki projekt polecacie??
    dzieki

  4. #4

    Domyślnie Bliźniak - prośba o ocenę i komentarze

    Witam,
    Mam "na oku" działkę o szerokości 32m i długości 40 m.

    Szukam teraz projektu małego bliźniaka (max. 115 m uzytkowej na jednego) - taniego w realizacji.
    Takich projektow jest jednak stosunkowo mało
    Wybralismy na dzis ten : http://www.lipinscy.pl/24247.xml?aso...ion=yes&page=1

    Stawiany byłby w technologii tradycyjnej. Wydaje mi sie, ze to stosunkowo prosta i tania w budowie konstrukcja.
    Może znacie jakis inny projekt, który by odpowiadał moim założeniom ?

    dzieki
    pozdrawiam,

  5. #5

    Domyślnie

    Ja na wiosne startuję z Sarnaki KBprojektu - jest bez garazu, ale za to będzie taniutki

  6. #6

    Domyślnie

    Ciekawy projekt ale jak dla mnie ciut za mały...
    Zdecydowanie szukam czegos z pokojem dziennym i 3 sypialniami.

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo ładny projekt i tani w realizacji. Powiększyłabym tylko nieco obie łazienki, kosztem garderoby i pom. gospodarczego -na dole zrobiłabym prysznic, na górze pralnię. dobrze, że sa dwa pom. gospodarcze!

  8. #8

    Domyślnie

    pomijając projekt - odradzam bliźniak - zawsze to namiastka bloku - mimo pozornych oszczędności - (mieszkam u teściów w bliźniaku)
    A ja dam radę ....

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksik
    pomijając projekt - odradzam bliźniak - zawsze to namiastka bloku - mimo pozornych oszczędności - (mieszkam u teściów w bliźniaku)
    Z tym, ze ja własnie traktuje to jako zaletę.
    W ostatecznosci wybudujemy wolnostojący - ale to jesli mi sie uda kupic dzialke na jakims nowopowstajacym osiedlu (najlepiej z ochroną). Tzw. "odludzie" za miastem odpada, ze wzgledu na to, ze czesto wyjezdzam i zona sie boi zostawac sama.
    Ewentualnie zostaje nam szeregowiec ale to wydatek ok. 300-350 tys zł za ok 120 m^2, wiec jakos zdecydowanie wolę bliźniaka z rodzicami...
    pzdr

  10. #10

    Domyślnie

    wyglada sympatycznie i jak na nieduzy metraz wlasciwie wielkosc salonu jest ok i ma 3 sypialnie
    na gorze powiekszylabym lazienke - tam swoboda poruszania jest znacznie istotniejsza niz w sypialniach

    na dole natomiast zastanawiam sie nad mala praktycznoscia wc do ktorego wchodzi sie z wiatrolapu
    piec pewnie nie zajmie specjalnie duzo miejsca to moze wydzielic z pomieszczenia gospodarczego miejsce na wc, a miejsce po wc przerobic na garderobe-szatnie bo wlasnie brakuje mi miejsca na kurtki, buty itp.
    mozna tez ewentualnie zrezygnowac ze spizarni bo w srodku domu i tak nie spelni swojej chlodniczej funkcji i stanie sie tylko dodatkowym schowkiem - kuchnia i tak jest spora
    jako spizarnie mozna wykorzystac czesc pomieszczenia gosp przy garazu
    wiec mozna wtedy spizarnie przerobic na wc

    idac dalej moze da sie piec umiescic w pomieszczeniu gosp przy garazu i wtedy mozna sie pokusic na dole o lazienke z malym prysznicem - nie wiem ile osob bedzie mieszkac w domu ale dodatkowa lazienka moze byc b. przydatna, nawet dla gosci
    idac jeszcze dalej moze warto zrezygnowac z tarasu nad garazem na rzecz powiekszenia powierzchni mieszkalnej a jezeli nie zupelnie to chociaz troche go zmniejszyc
    jezeli bedziecie mieli ogrod nawet niewielki jesli dzialka nie bedzie zbyt duza to i tak pewnie nie bedziecie korzystac z tarasu a jezeli to po co takiego duzego

    dobrym rozwiazaniem jest wyjscie z pomieszczenia gosp przy garazu na ogrod

    aha i wiem ze jest sporo zwolennikow bezposredniego wejscia z garazu do domu - moze to tez rozwazyc

  11. #11

    Domyślnie

    Karorka - dzieki za inne spojrzenie na projekt Tego mi własnie było trzeba...

    Cytat Napisał Karorka
    na gorze powiekszylabym lazienke - tam swoboda poruszania jest znacznie istotniejsza niz w sypialniach
    Łazienka na pewno idzie do powiekszenia kosztem garderoby - dobry pomysł.

    Cytat Napisał Karorka
    na dole natomiast zastanawiam sie nad mala praktycznoscia wc do ktorego wchodzi sie z wiatrolapu
    piec pewnie nie zajmie specjalnie duzo miejsca to moze wydzielic z pomieszczenia gospodarczego miejsce na wc, a miejsce po wc przerobic na garderobe-szatnie
    Cos takiego mamy na mysli. Zamienic miejscami WC z pomieszczeniem na piec CO - jesli sie uda, moze dalo by sie tam wstawic mala kabine prysznicową...trzeba by to dokladnie wymierzyc

    Cytat Napisał Karorka
    moze warto zrezygnowac z tarasu nad garazem na rzecz powiekszenia powierzchni mieszkalnej, a jezeli nie zupelnie to chociaz troche go zmniejszyc
    Wiecej miejsca nam nie potrzeba, bo chatka raczej dla 3 max. 4 osob, a bliźniak na razie dla 3, a juz za niedługo dla 2...wiec miejsca bedzie wystarczajaco.

    Jeden z forumowiczów postawił juz taki dom (ale nie zblizniaczony) i baaaardzo mi sie podoba, na zdjeciach wyglada naprawde fajnie :



    a tutaj link do jego galerii : http://foto.onet.pl/albumy/album.htm...&q=Mario&nxt=0

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    A to domek Mario chyba,dobrze poznaję?

    Projekt jest całkiem do rzeczy.Zmieniłabym, a raczej zamieniłabym jakoś dolne wc z kotłownią.Dobrze jest mieć tuż przy wejściu schowek na różne rzeczy a w tym przypadku miejsce na buty,wieszaki na ubrania jest niezbędne.I chyba dodałabym na dół prysznic,żeby 2 łazienki były do dyspozycji domowników równolegle.
    Góra mi się podoba,poza tym,że nie przepadam,jak w pokoju jest tylko okno połaciowe,ale tylko jeden tak ma,to ujdzie.
    No i ten taras nad garażem,nie jestem przekonana.Taras ogrodowy do powiększenia,oczywiście jeśli pozwala na to układ działki.

    Poza tym bardzo fajnie,jak to od Lipińskich.

  13. #13

    Domyślnie

    Mozecie jeszcze napisac ile macie metrow po boku domu ? I czy te powierzchnie sie wykorzystuje czy nie ?
    Bo wybieram pomiedzy dwoma dzialkami (wezsza i szersza) o tym samym metrazu.
    Chyba lepiej wziac po prostu dłuższa - wiecej ogrodu bedzie z tyłu domu...

  14. #14

    Domyślnie

    Ja wybrałem projekt na dziełe 1100m2 i zaczynam jak tylko trochę się ociepli, miałem dużo zmian adaptacyjnych w środku,
    http://www.domywstylu.pl/projekty/bl...ult.asp?id=415

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał wozniaczek
    Ja wybrałem projekt na dziełe 1100m2 i zaczynam jak tylko trochę się ociepli, miałem dużo zmian adaptacyjnych w środku,
    http://www.domywstylu.pl/projekty/bl...ult.asp?id=415
    Fajny projekt. Spory dom.
    Ale dla mnie zdecydowanie za duzy

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie Co myślicie o bliźniakach?

    Co myślicie o takim projekcie domu bliźniaka?
    http://duda.info.pl/projekt/projekt-...m-na-antigua-g

    Fajny układ?

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Słaby. Projekt bardziej pod szereg niż bliźniak - ciemnosc i mało okien. Zobacz jak głeboko w salonie jest kuchnia. Co kto lubi

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z kim chcesz bliźniaczyć? Rodzina czy obcy?
    Łazienka nieproporcjonalnie duża w stosunku do sypialni.
    Faktycznie w bliźniaku można mieć okna na bocznych elewacjach i warto to wykorzystać.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Rzeczywiście może być ciemno...Łazienka duża jest akurat dla mnie ok, bardziej zastanawia mnie to, że właściwie jak się wejdzie to mija się schody i wychodzi się na kuchnię Chociaż z drugiej strony podobają mi się takie otwarte kuchnie.
    Obcy
    A macie jakieś fajne projekty? Podobne metrażowo do tego. Salon z otwartą kuchnią, łazienka, sypialnia i dwa pokoje

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W przypadku obcej rodziny za ścianą bardzo ważne dla mnie byłoby odpowiednie zaizolowanie wspólnej przegrody.

    Jaką masz szeroką działkę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony