dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasznowak29

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Pyzdry
    Kod pocztowy
    62-310
    Posty
    75

    Domyślnie Ogrzewanie CWU

    Witam. Posiadam kocioł na ekogroszek w domu sama podlogowka. Jak najlepiej, najekonomiczniej ogrzewać CWU? Grawitacyjnie, z pompa która załącza się co jakiś czas gdy spadnie temperatura w bojlerze czy pompa od CWU włączona cały czas? Obecnie grzeje grawitacyjnie pompa podłączona ale przechodzi przez nią ciepła woda jak jest wyłączona. Nie wiem jak to możliwe ale tak zrobił u mnie to hydraulik.

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego jak duży zbiornik na CWU i jakie zużycie.
    Pompa nie zatrzyma grawitacyjnego przepływu ciepłej wody z kotła do zbiornika CWU. Zbiornik będzie stale podgrzewany skoro kocioł pracuje cały czas.
    U mnie jest tak samo , choć nie mam kotła na węgiel.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie jest osobna pompa do CWU, dodatkowa każda pompa ma zawory zwrotne i jak pompa nie pracuje to przez nią nic nie przejdzie.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasznowak29

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Pyzdry
    Kod pocztowy
    62-310
    Posty
    75

    Domyślnie

    Bojler 120 l 2 osoby dorosłe i dziecko. Kapiemy się i myjemy naczynia wieczorem.

  5. #5

    Domyślnie

    Najlepiej to ustawić tak aby sterownik pilnował temperatury CWU i włączał pompę w razie potrzeby.
    Jaką masz temperaturę pracy kotła ?
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 09-11-2019 o 19:22
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasznowak29

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Pyzdry
    Kod pocztowy
    62-310
    Posty
    75

    Domyślnie

    55 stopni.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasznowak29

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Pyzdry
    Kod pocztowy
    62-310
    Posty
    75

    Domyślnie

    Tylko u mnie przechodzi ciepła woda przez pompę jak jest wyłączona

  8. #8

    Domyślnie

    No i niech sobie przechodzi. U mnie też tak jest (pompa nie pracuje a ciepła woda w zbiorniku jest) . Podgrzewa CI CWU bez konieczności pracy pompy.
    Gdyby się tak zdarzyło że będzie duży pobór wody ( kąpiele, mycie naczyń,sprzątanie,zmywarka na ciepłą wodę ) sterownik powinien włączyć pompę od CWU i ta powinna podbić temperaturę do ustawionej.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    W okresie letnim prawdo podobnie taniej lub porównywalnie wyjdzie grzanie wody w taniej taryfie. Przynajmniej bez roboty warto przetestować.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #10
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasznowak29 Zobacz post
    Witam. Posiadam kocioł na ekogroszek w domu sama podlogowka. Jak najlepiej, najekonomiczniej ogrzewać CWU? Grawitacyjnie, z pompa która załącza się co jakiś czas gdy spadnie temperatura w bojlerze czy pompa od CWU włączona cały czas? Obecnie grzeje grawitacyjnie pompa podłączona ale przechodzi przez nią ciepła woda jak jest wyłączona. Nie wiem jak to możliwe ale tak zrobił u mnie to hydraulik.
    Ja mam to zrobione prosto i skutecznie czyli pompa na powrocie zasila bojler na stałe czyli chodzi nonstop i to jest przy okazji bardzo dobra ochrona powrotu to raz a dwa to że idealnie stabilizuje to cały okład natomiast podłogówka zasilana jest drugą pompą z zaworem 4 drogowym tzw grupa pompowo mieszająca i całość idzie idealnie ,zasilanie podłogówki ok 30 stopni a kocioł ustawiony na 65 stopni i kociołek prawie nie reaguje na pobór wody do CWU a jak już to w zwolnionym tempie a nie tak zwane szarpane grzanie , na powrocie mam około 57-61 stopni .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony