dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasznowak29

Kod pocztowy
    62-310

Domyślnie Ogrzewanie CWU

Witam. Posiadam kocioł na ekogroszek w domu sama podlogowka. Jak najlepiej, najekonomiczniej ogrzewać CWU? Grawitacyjnie, z pompa która załącza się co jakiś czas gdy spadnie temperatura w bojlerze czy pompa od CWU włączona cały czas? Obecnie grzeje grawitacyjnie pompa podłączona ale przechodzi przez nią ciepła woda jak jest wyłączona. Nie wiem jak to możliwe ale tak zrobił u mnie to hydraulik.

Domyślnie

Wszystko zależy od tego jak duży zbiornik na CWU i jakie zużycie.
    Pompa nie zatrzyma grawitacyjnego przepływu ciepłej wody z kotła do zbiornika CWU. Zbiornik będzie stale podgrzewany skoro kocioł pracuje cały czas.
    U mnie jest tak samo , choć nie mam kotła na węgiel.
    Obiecuję , że jak zabraknie w Polsce drewna to kupię używaną pompę ciepła.

Poniżej lista wybitnie odznaczonych :

Värmepumpsägare

Domyślnie

U mnie jest osobna pompa do CWU, dodatkowa każda pompa ma zawory zwrotne i jak pompa nie pracuje to przez nią nic nie przejdzie.

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasznowak29

Kod pocztowy
    62-310

Domyślnie

Bojler 120 l 2 osoby dorosłe i dziecko. Kapiemy się i myjemy naczynia wieczorem.

Domyślnie

Najlepiej to ustawić tak aby sterownik pilnował temperatury CWU i włączał pompę w razie potrzeby.
    Jaką masz temperaturę pracy kotła ?
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 09-11-2019 o 20:22

Värmepumpsägare

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasznowak29

Kod pocztowy
    62-310

Domyślnie

55 stopni.

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasznowak29

Kod pocztowy
    62-310

Domyślnie

Tylko u mnie przechodzi ciepła woda przez pompę jak jest wyłączona

Domyślnie

No i niech sobie przechodzi. U mnie też tak jest (pompa nie pracuje a ciepła woda w zbiorniku jest) . Podgrzewa CI CWU bez konieczności pracy pompy.
    Gdyby się tak zdarzyło że będzie duży pobór wody ( kąpiele, mycie naczyń,sprzątanie,zmywarka na ciepłą wodę ) sterownik powinien włączyć pompę od CWU i ta powinna podbić temperaturę do ustawionej.

Värmepumpsägare

Domyślnie

W okresie letnim prawdo podobnie taniej lub porównywalnie wyjdzie grzanie wody w taniej taryfie. Przynajmniej bez roboty warto przetestować.

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kryzys

Kod pocztowy
    41-711

Domyślnie

Cytat Napisał tomasznowak29 Zobacz post
    Witam. Posiadam kocioł na ekogroszek w domu sama podlogowka. Jak najlepiej, najekonomiczniej ogrzewać CWU? Grawitacyjnie, z pompa która załącza się co jakiś czas gdy spadnie temperatura w bojlerze czy pompa od CWU włączona cały czas? Obecnie grzeje grawitacyjnie pompa podłączona ale przechodzi przez nią ciepła woda jak jest wyłączona. Nie wiem jak to możliwe ale tak zrobił u mnie to hydraulik.
    Ja mam to zrobione prosto i skutecznie czyli pompa na powrocie zasila bojler na stałe czyli chodzi nonstop i to jest przy okazji bardzo dobra ochrona powrotu to raz a dwa to że idealnie stabilizuje to cały okład natomiast podłogówka zasilana jest drugą pompą z zaworem 4 drogowym tzw grupa pompowo mieszająca i całość idzie idealnie ,zasilanie podłogówki ok 30 stopni a kocioł ustawiony na 65 stopni i kociołek prawie nie reaguje na pobór wody do CWU a jak już to w zwolnionym tempie a nie tak zwane szarpane grzanie , na powrocie mam około 57-61 stopni .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia