dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Question Działka przy drodze powiatowej - brać? Nie będzie głośno?

    Witajcie,

    mam do kupienia działkę w mieście, obecnie przy ślepej ulicy, ale w MPZP ma to być droga powiatowa oznaczona KDZ. Zarezerwowany jest na nią pas o szerokości 18m. Mam też na oku drugą działkę, przy lokalnej uliczce, ale 70m dalej zarezerwowany jest pas ziemi 40m szerokości na poważniejszą drogę. Ostatnio mocno się w Polsce ruszyło z budową infrastruktury i zakładam że za 5-10 lat te ulice zbudują. Boję się o nieznośny hałas. Co byście mi doradzili?
    Od urodzenia mieszkam w dużym mieście, nie oczekuję bieszczadzkiego spokoju, ale żeby przebywanie w ogrodzie nie było uciążliwe, a przyjemne.
    Paweł

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    jeśli ta droga nadal pozostanie ślepa to ruch będzie minimalny mieszkam przy takiej i nie narzekam

  3. #3

    Domyślnie

    Wszystko wskazuje że zbudują tą drogę.
    Paweł

  4. #4

    Domyślnie

    Nie brać. Mieszkanie przy takiej drodze to tragedia! Hałas, smród od aut, ani psa za bardzo mieć nie powinieneś ani kota, bo zaraz ktoś go potrąci. Dodatkowo jest takie powiedzenie, że w nieruchomości liczą się 3 rzeczy: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja. Dla wielu osób (w tym dla mnie) dom przy takiej drodze nie posiada żadnej wartości. Ciężko by Ci byłoby go potem sprzedać, a wiadomo, że w życiu może być różni...
    U mnie w mieście była taka sytuacja, że całe osiedle domków pobudowali w miejscu gdzie 300-400 metrów dalej miała być S5. Działki chodziły tam po ok. 200zl za metr, a ludzie liczyli, że temat tej drogi to odległa przyszłość. Dziś S-ka w tym miejscu już jest, a ceny nieruchomości poleciały mega w dół. Nikt nie chce już za bardzo nic tam kupować, ani tym bardziej się budować.
    Zatem na Twoim miejscu odpuściłbym to na 100%

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    lokalizacja działki przy ruchliwej drodze powoduje dość duże uciążliwości dla przyszłych użytkowników i niestety nie " przeskoczy się " tego. Można tylko w taki, czy inny sposób minimalizować skutki takiego oddziaływania. Budowanie przy np. " ekranie akustycznym " też chyba nie jest szczęśliwe.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #6

    Domyślnie

    Nie brać,nie brać i jeszcze raz nie brać.W takim domu nie wypoczniesz, a gdzie masz odpocząć jak nie we własnych czterech kątach? Poszukaj innej- będzie droższa ale za komfort się płaci.

  7. #7

    Domyślnie

    Kłopot w tym że nie wiem jak głośno będzie. Ulica powstanie za kilka lat. Będzie łączyła 3 sklejone ze sobą miejscowości. Nie będzie to jedyne połączenie tych miejscowości.
    Paweł

  8. #8

    Domyślnie

    Moja gmina sprzedaje działki tuż przy drodze przelotowej przez miasto i sprzedają sie jak ciepłe bułeczki. Nie mnie oceniać motywów tych ludzi, sama kupiłam działke 100m od torów ale w porównaniu nieustannego szumu aut do pociągów te drugie jednak dla mnie wygrywają.

  9. #9

    Domyślnie

    Brać i cieszyć się z normalnego dojazdu a nie to co teraz, że niektore dojazdy to droga ledwo na jedno auto, nie ma się jak minąć, porażka!
    Śmieciara blokuje drogę cały ranek, sąsiad „parkuje” przy swoim ogrodzeniu i zabiera cenne metry na mijankę z ową śmieciarką nie mówiąc już o wjechaniu np. wozu strażackiego w razie draki. Może mam słabe nerwy ale szukając działki dojazd był dla mnie równie ważny jak inne rzeczy. Kto co lubi. Ja wolę powiatówkę ale może dlatego że całe życie mieszkałem przy drodze krajowej.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Powiatówka to nie autostrada ani DK. Jeśli działka nie jest mała (>25 arów) to raczej brać, od ulicy posadzić podwójny pas wiecznie zielony i skosem wjazd między zielonymi. Jak jest miejsce to pas zielony na wale ziemnym. Duża działka ma tylko jedno ograniczenie - $$$...

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    Witajcie,

    mam do kupienia działkę w mieście, obecnie przy ślepej ulicy, ale w MPZP ma to być droga powiatowa oznaczona KDZ. Zarezerwowany jest na nią pas o szerokości 18m. (...).
    Ja bym nie kupował. Co prawda droga powiatowa drodze powiatowej nie równa - przez miejscowość w której kupiłem działkę przebiega właśnie droga powiatowa, kupiłem działkę w 3 linii zabudowy, bliżej drogi nie chciałbym mieszkać.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bertha - zieleń bardzo kiepsko izoluje akustycznie.
    Kilka razy wklejałam badania na ten temat na forum, dla ludzi, którzy chcieli właśnie wygłuszać zbyt głośne ulice.
    Jedyne co da efekt, to wał ziemny, ekrany lub mur betonowy, ale pod warunkiem, że jest na całej długości drogi a nie tylko na odcinku swojej działki.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-11-2019 o 20:46

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Czyli na wygłuszenie małej działki nie ma szans
    W zasadzie logiczne, czysta fizyka.

  14. #14

    Domyślnie

    Jeżeli jesteś przyzwyczajony do hałasu to czemu nie, w sumie to nie masz pewności żadnej jak to będzie....
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA (a szeptany marketing banowany)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony