dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Pompa ciepła - wskazania z pompy a rzeczywistość

    Od paru dni jestem (na razie szczęśliwym) użytkownikiem powietrznej pompy ciepła. Chciałem spytać posiadaczy jak się u was mają wskazania pompy (zużycie energii, COP) do rzeczywistości - czy rzeczywiście zużywa tyle ile podaje itp?
    Po 3 dniach moja pompa podaje że zużyła 54 kW i wyprodukowała 283 kW energii cieplnej - wychodzi COP ponad 5 - faktycznie to możliwe?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Jak najbardziej może zawyżać COP. Najlepiej zamontować licznik energii i w tedy można mniej więcej określić faktyczne zużycie.

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie na pompie pokazuje pobór energi połowę z tego co rzeczywiscie na podliczniku.
    Chyba im wieksza pompa i im wieksze zuzycie energi tym mniej oszukuje.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zużyta energia się mniej-więcej zgadza, ale wyprodukowanej już nie zmierzę. Fakt, ze na razie pompa pracuje w komfortowych warunkach - bez CWU, sama podłogówka na zasilaniu około 25 stopni, temperatury zewnętrzne jak najbardziej przyjazne. Ale mimo wszystko COP 5 wydaje się dużo.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  5. #5

    Domyślnie

    Może byc ja bez cwu wczoraj +10st na zasilaniu 33st(podł+grzej) realny 4,17 na pompie 7

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    sama podłogówka na zasilaniu około 25 stopni, temperatury zewnętrzne jak najbardziej przyjazne. Ale mimo wszystko COP 5 wydaje się dużo.
    To raczej nic nadzwyczajnego przy tych warunkach pracy.

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie po roku użytkowania zużycie energii pokazywane przez pompę jest prawie identyczne z tym na podliczniku, różnica kilka kwh. Więc akurat mój Zubadan nie kłamie w tej kwestii.
    Dom z 2000 r. powierzchnia użytkowa 220 m2. Same grzejniki.
    Pompa Mitsubishi Zubadan PUHZ-SHW140YHA + EHST20C-YM9EC.
    Zasobnik CWU 200L + bufor 100 L

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony