dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sterowanie podlogowka

    Witam. Posiadam ogrzewanie podłogowe, rozdzielacz 14 sekcji które ogrzewają 6 pomieszczeń. Każde z pomieszczeń ma wychodzące że ściany dwa kable, jeden dwużylowy od czujnika temperatury w podłodze, drugi czterożyłowy biegnący do rozdzielaczerozdzielacza. Czy mogę zamontować na ścianie termostaty, które gdy temperatura spada poniżej zadanej puszczają 230v max 16A I podłączyć je bezpośrednio do elektrozaworow w rozdzielaczu z pominięciem listwy? Chodzi mi tylko o to że jak nie będę chciał ogrzewać danego pomieszczenia to nie muszę biegać do kotłowni i kręcić zaworami, tylko wyłączam termostat pokojowy i nie grzeje. Hydraulik namawia mnie na system Salus, który za tani nie jest.

    Czy mój plan ma rację bytu?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał n0m4d Zobacz post
    Witam. Posiadam ogrzewanie podłogowe, rozdzielacz 14 sekcji które ogrzewają 6 pomieszczeń. Każde z pomieszczeń ma wychodzące że ściany dwa kable, jeden dwużylowy od czujnika temperatury w podłodze, drugi czterożyłowy biegnący do rozdzielaczerozdzielacza. Czy mogę zamontować na ścianie termostaty, które gdy temperatura spada poniżej zadanej puszczają 230v max 16A I podłączyć je bezpośrednio do elektrozaworow w rozdzielaczu z pominięciem listwy? Chodzi mi tylko o to że jak nie będę chciał ogrzewać danego pomieszczenia to nie muszę biegać do kotłowni i kręcić zaworami, tylko wyłączam termostat pokojowy i nie grzeje. Hydraulik namawia mnie na system Salus, który za tani nie jest.

    Czy mój plan ma rację bytu?
    Czy salus jest drogi?, znajdz tansze siłowniki niz salusa, te 43-45 zł/ szt. nie jest ceną wygorowaną, byc moze są gdzies jeszcze tansze ale ja nie instalaluję tzw wynalazków za marne pieniądze. Jeszcze nigdy nie wymieniałem uszkodzonego siłownika salusa a zamontowałem ich ponad tysiąc. Co do regulatorów salusa to miałem zaledwie dwa lub trzy przypadki gdzie nowy wyjety z opakowania regulator nie działał. Co do ceny to fakt są tansze innych producentów, ale za ceną idzie jakosc. Oczywiscie mozesz zalozyc najtansze
    ale miej w zapasie kilka szt na wypadek uszkodzenia. Co do meritum to mozna polaczyc bezposrednio bez listwy ale listwa jest po to aby wyłaczyc pompe obiegową w przypadku zamkniecia wszystkich siłowników, jezeli nie masz takiej potrzeby i uwazasz ze pompa moze pracowac po zamkinieciu wszystkich siłowników (w jakim celu nie wiadomo) to nie stosuj listwy. Ja zamiast listwy stosuje przekazniki na szynę i wszystko mam w dedykowanej rozdzielnicy, bardzo to ułatwia polaczenia, jest mozliwosc modyfikacji ale obowiazkowe nie jest. Twoje rozwiazanie kwalifikuje sie do nieustajacego konkursu "kto zrobi taniej", ale działac bedzie.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Mam silowniki Salusa, pompa jest podłączona z rozdzielaczem termoregulatorem, więc gdy nie nie pali pompa nie pracuje. Nie chodzi mi o najtańsze rozwiązanie, ale też nie chce wywołać pieniędzy tam gdzie nie jest to potrzebne

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał n0m4d Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź. Mam silowniki Salusa, pompa jest podłączona z rozdzielaczem termoregulatorem, więc gdy nie nie pali pompa nie pracuje. Nie chodzi mi o najtańsze rozwiązanie, ale też nie chce wywołać pieniędzy tam gdzie nie jest to potrzebne
    Przy jednym termostacie mozna podłaczyc pompę, gdy bedzie ich wiecej niz jeden to taka funkcjonalnosc tylko za pomocą listwy lub przekazników (listwa to tez przekazniki).

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał n0m4d Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź. Mam silowniki Salusa, pompa jest podłączona z rozdzielaczem termoregulatorem, więc gdy nie nie pali pompa nie pracuje. Nie chodzi mi o najtańsze rozwiązanie, ale też nie chce wywołać pieniędzy tam gdzie nie jest to potrzebne
    Albo grzejesz równo stabilnie cały lokal albo pilnujesz każdego pomieszczenia osobno gdzie akurat kogoś nie będzie i oziębiasz mu pomieszczenie żeby zaoszczędzić pięć złotych.
    Przy tych rzędach oszczędności to te super hiper siłowniki zwrócą się pewnie za sto lat.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony