dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Helfia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-356
    Posty
    8

    Domyślnie Kamień odpadł z kominka

    Bardzo proszę, pomóżcie. Co poszło nie tak.
    Jeszcze dobrze nie zamieszkalam w nowowybudowanym przez siebie domu. Po ogromnych meczarniach dziś palę w kominku (już może 6 ty raz), nawet zrobiłam zdjęcie żeby się pochwalić. Poszłam do garażu i nagle huk. Kamień z nad kominka odpadł i ewidentnie ścianka na rogu się obniżyła
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191108_205109.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	436833   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191108_212903.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	436834   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191108_212930.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	436835   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191108_212948.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	436836   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191108_212937.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	436837  


  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    fizyka obudowa się ogrzała płytki też i chciały się rozszerzyć nie mogły więc odpadły klej był elastyczny?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Helfia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-356
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    fizyka obudowa się ogrzała płytki też i chciały się rozszerzyć nie mogły więc odpadły klej był elastyczny?
    Po odpadnieciu raczej sztywny a jaki był przy montażu to nie wiem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191108_213004.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	436840  

  4. #4

    Domyślnie

    Na zdjęciu tego dokładnie nie widać, ale wydaje się, że pan kominkarz jest początkujący i nie zrobił szczeliny (dylatacji) między wkładem a obudową. Jak wkład się rozgrzał, to się rozszerzył i rozsadził obudowę - widoczne są na niej pęknięcia.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Helfia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-356
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał fajnytoster Zobacz post
    Na zdjęciu tego dokładnie nie widać, ale wydaje się, że pan kominkarz jest początkujący i nie zrobił szczeliny (dylatacji) między wkładem a obudową. Jak wkład się rozgrzał, to się rozszerzył i rozsadził obudowę - widoczne są na niej pęknięcia.
    Coś takiego jest :
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191109_075759.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	436844  

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Helfia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-356
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ale podpowiedzcie mi, proszę, do kogo mam uderzać? Poprawią mi to w ramach reklamacji, czy będzie problem?
    Pół nocy nie przespałam, już teraz nie chcę nikogo denerwować na weekend ale przecież to nie moja wina, że "paliłam w kominku"?
    Odpuścić już ten kamień i może pomalować tylko jakimś tynkiem japońskim ? Tak mi się ten kominek podobał od niego zaczęło się wykończenie wnętrz i na poprawce jego się zakończy

  7. #7

    Domyślnie

    uderzyć wykonawcę najlepiej deską z gwożdziami i wykonawcy nakazać poprawić łącznie z wymianą kamienia.
    Zero tłumaczeń, zero jakiejkolwiek prośby o cokolwiek. MA NAPRAWIĆ.
    Trzeba go zwabić na miejsce byle jaką drobnostką i przy świadkach temat załatwiać.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie denerwuj się, to pierdoła jest

    Fachowiec Ci to bez problemu na gotowo w jedno popołudnie zrobi.

    Na początku uderz do tego osła co spartolił robotę. Jakby marudził to masz dwie opcje:

    1. Olej go, weź fachowca zapłać 1000-1500zl i po temacie (ja bym tak zrobił). Chyba, że całą obudowę trzeba byłoby od nowa poprawić to powiedzmy 3 tys. Ci to wyjdzie i wtedy już można zacząć od punktu 2.

    2. Idź do prawnika i wyślij mu pismo o naprawie szkód w terminie 14 dni z informacją, że jeżeli tego nie zrobi, to ogarniesz to we własnym zakresie. Następnie w przypadku braku odpowiedzi lub odpowiedzi w stylu blablabla odwołaj się do punktu 1. Tylko fakturę wyślij dla firmy, którą to spartoliła. Jeżeli zapłaty nie będzie to sąd- 100% wygranej. Tylko nerwów więcej trochę i czasu, a nie wiem, czy warto. To zależy już od Ciebie.

    I jeszcze raz- to pierdoła jest! Nie denerwuj się Mi dzisiaj np. jak okno chciałem poprawić bo coś haczyło to całe wypadło i już włożyć nie daleko rady Zostawiłem to wkurzony na ziemi i poszedłem do domu. O 12 mają być Ci co mi wstawiali ogarniać. A to tylko z dzisiaj sytuacja.
    Takie problemy to nie są problemy.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Helfia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-356
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziękuję!
    Będę działać po weekendzie.
    Teraz w dzień widać, że ewidentnie dół siadł.
    Już mi trochę lżej ale wczoraj w nocy już naprawdę myślałam czy nie dzwonić na straż pożarną z hasłem "ratunku, kominek się pali w domu!"
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15732961778789212422026271094412.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	436848  

  10. #10

    Domyślnie

    Po co Ci denerwować się do wtorku- dzwoń do nich od razu.
    Ja miałem taką sytuację z dekarzem, już nawet nie pamiętam o co chodziło, w każdym razie przez dwa dni nie odebrał mi telefonu. To na trzeci dzień kulminacja myśli u mnie nastąpiła i pojechałem z kolegą pod jego dom. I i 22 z całej pety naparzam w drzwi i żona mi otworzyła. Powiedziała, że mąż na szkoleniu

    Jak wrócił i się spotkaliśmy w końcu, to mówi mi, że wariat jestem, a ja na to, że nie lubię w sobie dusić emocji Ale najlepsze, że dyplom z tego szkolenia mi przywiózł pokazać, hehe

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    W pierwszej kolejności zadzwoń do "kominkarza" i zgłoś awarię (uszkodzenie).
    Umów się na oględziny i na naprawę.
    Jeżeli to nie pomoże to wtedy zaprzyjaźniony prawnik który pomoże napisać krótkie pismo z żądaniem naprawy i konsekwencjami braku skutecznej naprawy.
    W ostatniej kolejności nowych fachowiec.
    Jeżeli wydanie dodatkowej kasy nie stanowi problemu to może być od razu nowy fachowiec.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    W pierwszej kolejności zadzwoń do "kominkarza" i zgłoś awarię (uszkodzenie).
    Umów się na oględziny i na naprawę.
    Jeżeli to nie pomoże to wtedy zaprzyjaźniony prawnik który pomoże napisać krótkie pismo z żądaniem naprawy i konsekwencjami braku skutecznej naprawy.
    W ostatniej kolejności nowych fachowiec.
    Jeżeli wydanie dodatkowej kasy nie stanowi problemu to może być od razu nowy fachowiec.
    To niestety nie jest pierdoła....To poważny problem, bo kominek robił ktoś kto tego robić nie powinien. Skoro na wierzchu, w widocznych miejscach wylazło po pierwszych paleniach, to co "siedzi" w miejscach zakrytych? Możesz zrobić fotki kratek nawiewno wywiewnych? Wszystkich...Jak dasz radę, to przez jedną z kratek zrób kilka ujęć wnętrza kominka....

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Helfia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-356
    Posty
    8

    Domyślnie

    Niepotrafie tak komuś weekendu psuć Poczekam do wtorku ale i tak będzie problem bo kominek i obudowę robił jeden a kamień obkladal drugi. Już widzę to przepychanie jeden na drugiego...
    Zdjęcia kratek w załączeniu. Wlot powietrza na zewnątrz jeszcze nie obudowany bo się cały czas motam nad nim. Pod kominkiem przewiew słabo widoczny bo ewidentnie obudowa pod kominkiem siadła i reszta to wylot-półka i zdjęcia środka.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191109_130043.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	436851   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191109_125734.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	69,9 KB
ID:	436852   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191109_130203.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	436853  

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Helfia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-356
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    To niestety nie jest pierdoła....To poważny problem, bo kominek robił ktoś kto tego robić nie powinien. Skoro na wierzchu, w widocznych miejscach wylazło po pierwszych paleniach, to co "siedzi" w miejscach zakrytych? Możesz zrobić fotki kratek nawiewno wywiewnych? Wszystkich...Jak dasz radę, to przez jedną z kratek zrób kilka ujęć wnętrza kominka....

    Reszta zdjęć nie chce się dodać

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    To niestety nie jest pierdoła....To poważny problem, bo kominek robił ktoś kto tego robić nie powinien. Skoro na wierzchu, w widocznych miejscach wylazło po pierwszych paleniach, to co "siedzi" w miejscach zakrytych? Możesz zrobić fotki kratek nawiewno wywiewnych? Wszystkich...Jak dasz radę, to przez jedną z kratek zrób kilka ujęć wnętrza kominka....
    Nie pisałem że to jest "pierdoła".
    Pomyliłeś posty.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie pisałem że to jest "pierdoła".
    Pomyliłeś posty.
    PACZ!? Pierdoły mi się pomyliły ...Ale przesłanie zrozumiałe?

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anna_Tomaszewska

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-301
    Posty
    9

    Domyślnie

    Podpinam się pod pytanie, mam ten sam problem

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna_Tomaszewska Zobacz post
    Podpinam się pod pytanie, mam ten sam problem
    Ale jaki problem, to że spadło i rozdupczyło dolną część czy tylko to że spadło bo musiało bo "fachowiec" to przykleił.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  19. #19
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    PACZ!? Pierdoły mi się pomyliły ...Ale przesłanie zrozumiałe?
    . Piotr polałem się ze śmiechu. Swoją droga w swoim poście sklonował wypowiedź donvitobandito ....

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Helfia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-356
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ok, ja informacyjnie. Spotkałam się z kamieniarzem. Wziął to na siebie, bardzo przepraszal i mówił, że zrobił już naprawdę dużo kominków i nigdy mu się takie coś nie zdarzyło. Także uważam się za wielką szczęściarę
    Mówił coś o siatce, jakby ona nie dała radę czy złe złączenia.. Nie wiem ale za jakieś 2 tygodnie zamierza się za to zabrać i poprawić.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony