dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Helfia Zobacz post
    Ok, ja informacyjnie. Spotkałam się z kamieniarzem. Wziął to na siebie, bardzo przepraszal i mówił, że zrobił już naprawdę dużo kominków i nigdy mu się takie coś nie zdarzyło. Także uważam się za wielką szczęściarę
    Mówił coś o siatce, jakby ona nie dała radę czy złe złączenia.. Nie wiem ale za jakieś 2 tygodnie zamierza się za to zabrać i poprawić.
    To dobra wiadomość.
    Dla informacji; elementy które odpadły, powinny być montowane tak, by dolny podpierał górny. Te, które spadły, co widać na zdjęciach, można nazwać nadprożowe i one powinny opierać się/leżeć na bocznych (słupkach).

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    To dobra wiadomość.
    Dla informacji; elementy które odpadły, powinny być montowane tak, by dolny podpierał górny. Te, które spadły, co widać na zdjęciach, można nazwać nadprożowe i one powinny opierać się/leżeć na bocznych (słupkach).
    Powinny i dało by to coś przy prostej ramce tutaj nic by to nie dało, brak podparcia na środku. Jako fachman powinieneś wiedzieć jak to się robi i doradzić
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Dla informacji; elementy które odpadły, powinny być montowane tak, by dolny podpierał górny. Te, które spadły, co widać na zdjęciach, można nazwać nadprożowe i one powinny opierać się/leżeć na bocznych (słupkach).
    Na zdjęciach widać, że właśnie opierały się one na bocznych słupkach, co najwyraźniej jednak nie pomogło.

    Pan kamieniarz jest bardzo miły, że wziął winę na siebie i obiecał naprawić za darmo. Chwali mu się
    Jednak moim zdaniem ponowne przyklejenie kamienia niewiele pomoże, bo nie usunie źródła problemu. Na zdjęciach widać, że to nie tylko odpadł kamień, ale pękła cała obudowa, a na którymś z później przesłanych widać też, że ta ciężka szamotowa konstrukcja opiera się na samym wkładzie. Tymczasem powinno być samonośne nadproże i szczelina dylatacyjna na całej szerokości wkładu - tu trzeba przebudować konstrukcję obudowy, a nie tylko nakleić plasterek

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    To niestety nie jest pierdoła....To poważny problem, bo kominek robił ktoś kto tego robić nie powinien.
    ...
    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    PACZ!? Pierdoły mi się pomyliły ...Ale przesłanie zrozumiałe?
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    . Piotr polałem się ze śmiechu. Swoją droga w swoim poście sklonował wypowiedź donvitobandito ....
    Nie sklonowałem wypowiedzi donvitobandito bo podałem łagodniejszą wersję - mniej stresującą dla obu stron.
    I nie napisałem że to "pierdoła" na co z "oburzeniem" zareagował Piotr Batura.
    Dla Niego to nie jest "pierdoła" bo... (c.d.n.)

    To donvitobandito napisał "pierdoła" i miał w ogólnym rozumieniu rację bo szkoda własnych nerwów na taką pierdołę.
    W swoim zaślepieniu nie potrafisz czytać ani rozumować logicznie.


    PS 1
    Zostaw Druha donvitobanditow spokoju i nie mieszaj Jego Osoby do swoich niecnych sprawek z kolejną zadymą.

    PS 2
    Na "polanie się ze śmiechu" stosuj pampersy. Podobno pomagają i są nawet na twój rozmiar.

    PS3 Nie możesz się opanować
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Helfia Zobacz post
    Ok, ja informacyjnie. Spotkałam się z kamieniarzem. Wziął to na siebie, bardzo przepraszal i mówił, że zrobił już naprawdę dużo kominków i nigdy mu się takie coś nie zdarzyło. Także uważam się za wielką szczęściarę
    Mówił coś o siatce, jakby ona nie dała radę czy złe złączenia.. Nie wiem ale za jakieś 2 tygodnie zamierza się za to zabrać i poprawić.
    No i błąd...Odpowiedzialność za całość powinna spaść na kominkarza. To że kamieniarz sympatyczny, niekoniecznie oznacza jego winę. Jest ona ewidentna, jeśli kominkarz przygotował kominek zgodnie ze sztuką i wskazał kamieniarzowi dokładnie jak powinien wykonać montaż kamienia. Dokumentacja fotograficzna jest zbyt mała, by stwierdzić to bez wątpliwości. Są pewne przesłanki jednak, by skłaniać się ku winie kominkarza. Na jednej z fotek widać odklejone / odpadnięte elementy wermikulitu. Całkiem możliwe również, że jeden z kawałków wermikulutu Pan Kominkowy oparł na wkładzie. To ta fotka z której fajnytoster wywnioskował, że obudowa jest z szamotu. Łatwo te materiały pomylić, ale pod resztą wypowiedzi forumowego kolegi się podpisuję....I radzę wziąć ją sobie do serca!

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    W uzupełnieniu: Wermikulit o małej gęstości, z jakiego wykonano kominek, nie jest materiałem konstrukcyjnym do takich zadań, jakie nosił w sobie projekt tytułowego kominka...To niezły materiał na proste obudowy. Podobnie jak płyty krzemianowe o małej gęstości. Dobre izolatory, ale kiepskie konstrukcyjnie...a takich płyt oczywiście najwięcej jest kupowanych, bo najtańsze!

  7. #27
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie sklonowałem wypowiedzi donvitobandito bo podałem łagodniejszą wersję - mniej stresującą dla obu stron.
    I nie napisałem że to "pierdoła" na co z "oburzeniem" zareagował Piotr Batura.
    Dla Niego to nie jest "pierdoła" bo... (c.d.n.)

    To donvitobandito napisał "pierdoła" i miał w ogólnym rozumieniu rację bo szkoda własnych nerwów na taką pierdołę.
    W swoim zaślepieniu nie potrafisz czytać ani rozumować logicznie.


    PS 1
    Zostaw Druha donvitobanditow spokoju i nie mieszaj Jego Osoby do swoich niecnych sprawek z kolejną zadymą.

    PS 2
    Na "polanie się ze śmiechu" stosuj pampersy. Podobno pomagają i są nawet na twój rozmiar.

    PS3 Nie możesz się opanować
    Miał racje ,że mu się pierdoły pomyliły. Wracając do meritum. Problem autorka wyjaśniła .Piotr to fachowo wytłumaczył , a ty ze swoją sklonowaną wersją niepotrzebnie powieliłeś post nazywając go "łagodniejsza wersją". Wiem ,że tak robisz i nie masz własnego zdania. Nic nowego. Szkoda mi autorki ,że ją tak oszukano . Gdyby to stało się u mnie zapewne dochodziłbym swoich praw zaczynając od tego co montował wkład i instalacje.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Helfia Zobacz post
    będzie problem bo kominek i obudowę robił jeden a kamień obkladal drugi. .
    To co pisze Batura to są raczej życzenia.... Jeden drugiemu powinien przygotować front - tylko kto, gdzie i kiedy tak robi ? - najłatwiej było zamontować na nadprożu kątownik na którym marmur miałby oparcie. Ale to musiałoby wynikać z konstrukcji obudowy w której narożnik miałby się czego wyżej trzymać.


    Cytat Napisał fajnytoster Zobacz post
    Na zdjęciach widać, że właśnie opierały się one na bocznych słupkach,
    może patrzyłeś na inne zdjęcia

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony