dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 199
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    No dobrze...nie wiem jakiej wielkości mamy popielnik, to pod rusztem? Sam zerknij.

    Załącznik 436884

    Załącznik 436886
    parę gustownych mebelków, stereo i pokoik jak marzenie...

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    DziękujęTak, reszta będzie jaśniutka. Tylko kuchnia będzie nawiązaniem do niego.
    Cudnie będzie !

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jakbyś mój post przeczytał ze zrozumienim, to doszedłbyś do wniosku, że niczego nie obrzydzazm tylko proszę o podzielenie się wrażeniami za 5 lat.
    Bo trochę mało poważne jest polecenie jakiegoś rozwiązania niezdecydowanym, w sytuacji ,kiedy jeszcze nie pomieszkało się w domu.
    Ja 5 lat temu kominek oceniałem podobnie, jak założyciel(ka) wątku, teraz mam zgoła odmienne zdanie.
    Wielu moich znajomych najwyraźniej myśli tak samo.
    Ci, którzy moim mieście wciąż palą, będę musieli w 2021 zamontowac elektrofiltry.
    Wątpię żeby wszyscy posiadający kominki wydali 2000zł w tym celu.
    A Ty dalej swoje, podzieliłem się swoim wrażeniem po więcej niż 5 latach i mam zgoła odmienne wrażenie od Ciebie może to kwestia urządzenia. Osobiście w sytuacji gdy będę musiał chętnie wydam parę groszy na filtr.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Nie mieszkamy jeszcze w domu, ale atmosfera naszego dziwoląga udziela się na cały dom i po mimo brudu i kurzu nie chcemy z niego wychodzić..
    Bo kominek bardzo pasuje do takich okoliczności - brud, smród... .

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A Ty dalej swoje, podzieliłem się swoim wrażeniem po więcej niż 5 latach i mam zgoła odmienne wrażenie od Ciebie może to kwestia urządzenia. Osobiście w sytuacji gdy będę musiał chętnie wydam parę groszy na filtr.

    Po pięciu latach masz prawo do wyrażenia opinii, która jest wiarygodna.
    Ja wyraziłem swoją, także po pięciu latach od montażu.

    Autorkę wątku też poprosiłem o wyrażanie opinii za pięć lat, bo punkt widzenia po tym okresie moze się zmienić.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Bo kominek bardzo pasuje do takich okoliczności - brud, smród... .
    I ubóstwo, ale przynajmniej jest nastrój
    Lepiej przeżywać takie chwile w brudzie przy zapalonym kominku, niż patrzyć się na puste i zimne ściany. Takie momenty tworzą historię.
    Będzie co wspominać.

    Ciekawe czy rozpalasz grilla lub ognisko?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Po pięciu latach masz prawo do wyrażenia opinii, która jest wiarygodna.
    Ja wyraziłem swoją, także po pięciu latach od montażu.

    Autorkę wątku też poprosiłem o wyrażanie opinii za pięć lat, bo punkt widzenia po tym okresie moze się zmienić.
    Postaram się napisać.
    Próbuję iść Twoim tokiem rozumowania i obrzydzać sobie kominek jego minusami i wiesz co...to nie działa, bo jednak jestem zbyt nastrojowa i tak jak dobra muzyka, pyszna kawa, ciekawa książka lub milusi, cieplutki kocyk, zwierzęta itp. to są rzeczy, które niezmiennie lubię, po mimo ich małych wad. A do nich będzie też się zaliczał kominek.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    I ubóstwo, ale przynajmniej jest nastrój
    Lepiej przeżywać takie chwile w brudzie przy zapalonym kominku, niż patrzyć się na puste i zimne ściany. Takie momenty tworzą historię.
    Będzie co wspominać.

    Ciekawe czy rozpalasz grilla lub ognisko?
    Taa no bo wiesz to tylko u Ciebie tak wyglada, u innych - tych nie budujących kominków to od początku do końca budowy był idealny ład i można było jeść z podłogi ...
    Ależ ci przeciwnicy kominków empatyczni, tak się martwią o tych wszystkich „hajcowników”, o to żeby mieli czysto, nie musieli odmalowywać za często, nosić drewna, wybierać popiołu, wydawać kasy na drogie kotłownie w salonie ... no powiedz że się czujesz zaopiekowana !

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Ciekawe czy rozpalasz grilla lub ognisko?
    Częściej niestety kominek.

    niż patrzyć się na puste i zimne ściany.
    Może faktycznie, z braku laku dobry i kominek.

    Takie momenty tworzą historię.
    Słaba to historia co idzie szybko w niebyt. Przyjdą kolejni. Powiedzą 'nie podoba mi się' i wezmą 5 kg młot wyburzeniowy w dłoń. I skończy na stercie gruzu czy złomowisku .

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Taa no bo wiesz to tylko u Ciebie tak wyglada, u innych - tych nie budujących kominków to od początku do końca budowy był idealny ład i można było jeść z podłogi ...
    Ależ ci przeciwnicy kominków empatyczni, tak się martwią o tych wszystkich „hajcowników”, o to żeby mieli czysto, nie musieli odmalowywać za często, nosić drewna, wybierać popiołu, wydawać kasy na drogie kotłownie w salonie ... no powiedz że się czujesz zaopiekowana !
    Tak, dziękuję im wszystkim. Będę pamiętała kiedy znowu będę miała tak brudno, może któryś pomoże posprzątać
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Częściej niestety kominek.



    Może faktycznie, z braku laku dobry i kominek.



    Słaba to historia co idzie szybko w niebyt. Przyjdą kolejni. Powiedzą 'nie podoba mi się' i wezmą 5 kg młot wyburzeniowy w dłoń. I skończy na stercie gruzu czy złomowisku .
    To może jest tu ,,baba pochowana'' bo ja chcę rozpalać a Ty musisz.

    Historia i wspomnienia są przede wszystkim w głowie. Niech rozbijają, ale wspomnienia zostaną.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Postaram się napisać.
    Próbuję iść Twoim tokiem rozumowania i obrzydzać sobie kominek jego minusami i wiesz co...to nie działa, bo jednak jestem zbyt nastrojowa i tak jak dobra muzyka, pyszna kawa, ciekawa książka lub milusi, cieplutki kocyk, zwierzęta itp. to są rzeczy, które niezmiennie lubię, po mimo ich małych wad. A do nich będzie też się zaliczał kominek.
    Tak, tak - też tak kiedyś miałem... kominek, kieliszek wina/szklaneczka whisky, dobra ksiązka i pies.
    No i wyszło na to, że że ta układanka bez kominka działa tak samo dobrze.
    Dlatego napiszę raz jeszcze - wróć po pięciu latach i opisz swoje spostrzeżenia.
    Zbyt wiele razy czytałem o kominku w temacie "Czego w urządzaniu domu nie zrobilibyście ponownie?"...

  13. #53
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    I ubóstwo, ale przynajmniej jest nastrój
    Lepiej przeżywać takie chwile w brudzie przy zapalonym kominku, niż patrzyć się na puste i zimne ściany. Takie momenty tworzą historię.
    Będzie co wspominać.

    Ciekawe czy rozpalasz grilla lub ognisko?
    Ogniska i grilla nie mają. Przecież wiesz ,że to także forma pozytywnego nastroju.Niczym nie zastąpisz widoku ognia , trzaskających polan , żarzącego się węgla drzewnego ,w gronie rodzinnym w gronie znajomych - przyjaciół. Brawo Ty. Jestem pod wielkim wrażeniem ,że kobieta w tak kurtuazyjny sposób wyraża się o swoim kominku. Zapytaj malkontentów czy wiedzą co to jest " kominek party" "Sposoby na udane party w pobliżu pięknego kominka"
    .

    Na zewnątrz wiosna. Dla wielu z nas ulubiona pora roku. Charakteryzuje ją nadzieja, gdyż wszystko się budzi do życia. Czas gdy rano wróble zaczynają świergotać, aż chce się żyć. Pewnie dlatego przeważnie ze sporą dozą energii bierzemy się za ciężkie ale potrzebne zajęcia. Modernizujemy nasze ogródki, siejemy nową trawę, jednoroczne rośliny wymieniamy na nowe, odnawiamy to co w ciągu zimy się popsuło.Można by postawić pytanie z jakiego powodu tak się fatygujemy co rok. Cóż, taki już jest człowieczy charakter, lubimy jeśli dookoła nas jest ślicznie. Jesteśmy także stworzeniami towarzyskimi. Większość z nas uwielbia spraszać do swojego mieszkania biesiadników, zwłaszcza jeśli mamy w mieszkaniu pięknie zabudowany kominek (warto wejść – > )(prawdopodobnie najfajniejszy obiekt jaki możemy sobie pobudować w domu). Impreza wieczorową porą przy blasku ognia i porządnym winie niechybnie pozwoli nam się stać najbardziej znanymi realizatorami spotkań .
    Odrobinę zmienione.

    We wprowadzeniu powinno być : Na zewnątrz zima. Dla wielu z Nas ulubiona pora roku. Charakteryzuje ja nadzieja ,zalążek nowego życia ,radości i miłości.Czas gdy za oknem zimno , biała pani maluje jak może nasze środowisko , aż chce się żyć. Pewnie dlatego przeważnie ze sporą dozą energii , bierzemy się za ciężkie ale bardzo przydatne zajęcia związane z otoczka wokoło kominka.Przygotowujemy się do kolejnego sezonu , modernizujemy, czyścimy , przygotowujemy drewno - polana by ku uciesze naszym zmysłom delektować się tym co stwarza niezastąpiony niczym nastrój.


    http://florianpomorze.com.pl/autor/florian/605/

    Taka retoryka ,którą posługuje się malkontent bardzo mnie bawi bo on w przeciwieństwie do Nas ma klapy na oczach .Pekinie się wysławia w tej 5 letniej praktyce ,prawidłowo dobiera słowa ,umiejętnie to argumentując.U mnie po przeszło 10 latach praktyki umiłowanie tego bezprecedensowego urządzenia jest na tym samym poziomie.



    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 11-11-2019 o 08:34 Powód: fotki

  14. #54
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A u mnie w salonie zaślepka nadal szpeci ścianę i czeka na kominek i chyba już się nie doczeka tego kominka znaczy się ta zaślepka może dlatego że dobre za drogie .

  15. #55
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A u mnie w salonie zaślepka nadal szpeci ścianę i czeka na kominek i chyba już się nie doczeka tego kominka znaczy się ta zaślepka może dlatego że dobre za drogie .
    Okupić wygodę można na rożne sposoby. Po co Nam reku , WM ,klima , solary , PC , PV , salon, taras , ogródek itp. . Bez tych wspomagaczy nienastrojowych przecież także da się żyć , przecież też można mieć cztery przysłowiowe 4 ściany w chałupie.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Po pięciu latach masz prawo do wyrażenia opinii, która jest wiarygodna.
    Ja wyraziłem swoją, także po pięciu latach od montażu.

    Autorkę wątku też poprosiłem o wyrażanie opinii za pięć lat, bo punkt widzenia po tym okresie moze się zmienić.
    ja 4 lata to nie mogę? jestm niewiarygodny przez to?

    Rekracyjno-awaryje użytkowanie tak. Ciągłe palenie nie.

    Moja rekracyjność- raz w tygodniu święta wg uznania
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 11-11-2019 o 06:56
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Słaba to historia co idzie szybko w niebyt. Przyjdą kolejni. Powiedzą 'nie podoba mi się' i wezmą 5 kg młot wyburzeniowy w dłoń. I skończy na stercie gruzu czy złomowisku .
    Wtym spizdolonym społeczeństwie 5kg młot dla Thora chyba no chyba że niedorobiony pan domu zapłaci komuś za prosta robotę
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 11-11-2019 o 06:57
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    ja 4 lata to nie mogę? jestm niewiarygodny przez to?

    Rekracyjno-awaryje użytkowanie tak. Ciągłe palenie nie.

    Moja rekracyjność- raz w tygodniu święta wg uznania
    Jako mimo wszystko zwolennik kominka, z pewnością jesteś niewiarygodny! A jak tego się nie czepi, to ma ten rok do dyspozycji, więc będzie gadać, że się nie liczy. Dopiero od pięciu...bo skoro on dopiero po pięciu nabrał rozumu, szybsi w kumaniu odpadają....A poważnie: ostatnio nawet Pani vice prezydent Poznania klaskała w łapki, jak ktoś skomentował moją wypowiedź twierdząc że jestem niewiarygodny, bo robię kominki. Do łez mnie rozczula taka retoryka....Gdy zapytałem czy elektryk lub szewc wypowiadający się na tematy techniczne z dziedziny zduństwa, będzie dla niej autorytetem czy dobrym doradcą, zniknęła z fonii....

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jako mimo wszystko zwolennik kominka, z pewnością jesteś niewiarygodny! A jak tego się nie czepi, to ma ten rok do dyspozycji, więc będzie gadać, że się nie liczy. Dopiero od pięciu...bo skoro on dopiero po pięciu nabrał rozumu, szybsi w kumaniu odpadają....
    Po czterech może być. Zresztą - przecież nie jest tak, źe kominek nudzi się każdemu.

    Po czterech też już uważałem kominek za zbędny gadżet.
    Teraz, kiedy do jego budowy trzeba będzie doliczyć obowiązkowy elektrofiltr sądzę, że wielu inwestorów na starcie będzie sądziło tak samo.

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    No dobrze...nie wiem jakiej wielkości mamy popielnik, to pod rusztem? Sam zerknij.
    Post pochwalny, bo rzeczywiście jest czym się pochwalić
    Jako że sami niedługo staniemy przed wyborem jaki kominek dorzucam Twoje zdjęcia do listy inspiracji.

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony