dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 42 z 42
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    ...edit
    Nie sposób stwierdzić co jest przyczyną: szklenie? A może podparcie. Lub mocowanie albo jeszcze inne naprężenie. Klin zostawiony nad oknem i osiadanie budynków. Tysiąc potencjalnych powodów...

    Przedstawiciel dobrze podchodzi do sprawy.. trzymam kciuki.


    Zgrzew- jak widać- był poprawny, więc rzadko pęka po zamontowaniu w taki sposób. Kształt pęknięcia, zwłaszcza od zewnątrz, świadczy raczej o uderzeniu narożnikiem, co w lutym i zmarzniętych profilach oznacza mocniejsze niż zwykle postawienia okna na ziemi ważącego ponad 300 kg, aby uzyskac taki efekt...
    Zatem pozwolę sobie dodać jeszcze jeden powód: okno w takim stanie zostało wstawione!

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Pan Stanisław nie napisał też, że reklamacja jest niezasadna.. przedstawił tylko punt widzenia systemodawcy..
    Chociaż "po branży" krążą "opinie" że elementy pcw powinny być nie dłuższe niż 3m, ale ja takiej normy nie znam i traktuję to jako plotki a nie wyznaczniki.

    Nie sposób stwierdzić co jest przyczyną: szklenie? A może podparcie. Lub mocowanie albo jeszcze inne naprężenie. Klin zostawiony nad oknem i osiadanie budynków. Tysiąc potencjalnych powodów...

    Przedstawiciel dobrze podchodzi do sprawy.. trzymam kciuki.
    Okna są duże i obawiałem się o ich wytrzymałość. Dla tego od początku miały być białe i zwróciłem się do dobrej firmy, gdzie wszystko mieli policzyć i dobrać odpowiednio.

    Może przyczynę poznamy po wymontowaniu.
    Ja co mogę dodać, to to że okna przyjechały na brygadówce częściowo wystając za skrzynię. Termolistwy (Emo?) były trochę zmęczone - pogięte, połamane końcówki. Jakiś narożnik okna też pamiętam, że był stuknięty i lekko wywinięty. Wtedy nie myślałem, że może mieć to jakieś znaczenie - plastik to plastik i zasłoni się elewacją...
    Podparcie samo w sobie powinno być OK bo okna są w wypoziomowanych konsolach z purenitu, klinów nigdzie nie ma, jest taśma rozprężna, dosyć luźna bo słabo dobrana i kotwy do muru.

    Napiszcie co tam wiecie o normach dotyczących wygięć profili w montażu - takie duże okna łatwo jest poskręcać podczas wkładania, są one dosyć elastyczne i nie wszędzie wyprostowane podczas kotwienia.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony