dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1

    Domyślnie Oknoplast - opinie

    Stoję przed zakupem okien i dostałem m.in. ofertę z Oknoplastu. Za 9 okien w tym 1 tarasowe i 2 balkonowe wraz z roletami wew. sterowanie elektryczne chcą ok. 30 tys. z montażem. Wersja Winergetic. Jakie macie doświadczenia z oknami tej firmy? Warto się nimi zainteresować?

  2. #2

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Z roletami wewnętrznymi?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Stoję przed zakupem okien i dostałem m.in. ofertę z Oknoplastu. Za 9 okien w tym 1 tarasowe i 2 balkonowe wraz z roletami wew. sterowanie elektryczne chcą ok. 30 tys. z montażem. Wersja Winergetic. Jakie macie doświadczenia z oknami tej firmy? Warto się nimi zainteresować?
    mam okna Oknoplastu - na ten moment czekam już prawie 2 miesiące na usuniecie usterek okna HST na które wydałem kilkanaście tysięcy złotych - okno już w momencie montażu było z usterkami ... OknoPlast ma chyba problem z kontrolą jakości swoich produktów skoro wychodzą już z fabryki z usterkami. Denerwujace bo Ja uregulowałem płatnośc po 3 dniach od otrzymania faktury a na usuniecie usterki czekam już prawie 2 miesiące.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    To pewnie stąd ta obecna promocja. Z drugiej strony w Internetach można znaleźć osoby zadowolone z okien tej firmy

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli można coś zasugerować to czy warto powinny się wypowiadać osoby użytkujące cokolwiek przez powiedzmy kilka lat. Kiedy czytam "mam okna firmy xxx i polecam. Montowali miesiąc temu" to ręce opadają.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Jeśli można coś zasugerować to czy warto powinny się wypowiadać osoby użytkujące cokolwiek przez powiedzmy kilka lat. Kiedy czytam "mam okna firmy xxx i polecam. Montowali miesiąc temu" to ręce opadają.
    Oj czemu się dziwisz. Przecież człowiek jest przekonany, że wybrał jeśli nie najlepiej, to chociaż optymalnie i nie kupuje okien bo są słabe i tanie.. Jeśli już to tanie i dobre A wszyscy trzeźwo myślący, nie będący w transie zakupów swoje wiedzą..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    mam okna Oknoplastu - na ten moment czekam już prawie 2 miesiące na usuniecie usterek okna HST na które wydałem kilkanaście tysięcy złotych - okno już w momencie montażu było z usterkami ... OknoPlast ma chyba problem z kontrolą jakości swoich produktów skoro wychodzą już z fabryki z usterkami. Denerwujace bo Ja uregulowałem płatnośc po 3 dniach od otrzymania faktury a na usuniecie usterki czekam już prawie 2 miesiące.
    Kiepsko to wróży jeśli chodzi o jakość okien Oknoplastu i (odpukać) serwisu gwarancyjnego.

    Inna opcje to:
    1/ okna MS więcej niż OKNA (seria MSline+ MD)
    okucia MACO MULTI-MATIC,
    montaż:
    - piana poliuretanowa
    - kołki lub kotwy montażowe

    2/ okna MIROX
    profil Ideal 8000
    okucia firmy Winkhaus Activ Pilot concept WK2,
    montaż wielowarstwowy okien z wykorzystaniem taśm paroszczelnych i paroizolacyjnych

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    A czy ktoś może się wypowiedzieć na temat profili kommerling? Odebrałem dzisiaj telefon od jakiegoś producenta okien i zaproponował mi wycenę na okna robione na tym profilu oraz drugą na vece.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    A czy ktoś może się wypowiedzieć na temat profili kommerling? Odebrałem dzisiaj telefon od jakiegoś producenta okien i zaproponował mi wycenę na okna robione na tym profilu oraz drugą na vece.
    Przeczytaj sam co napisałeś i zastanów się...

    "Miałem kupić Volvo ale odebrałem dzisiaj telefon od jakiegoś producenta samochodów na oponach Pirelli albo Michelin z silnikiem diesla. Możecie się wypowiedzieć co wybrać?"

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Pytam o sam profil. Producenta okien sam zweryfikuję, bo pewnie i tak nie jest z Twojego regionu.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    A czy ktoś może się wypowiedzieć na temat profili kommerling?
    Marka mało znana i trochę w Polsce zapomniana, co jest zasługą dystrybutora. W Niemczech, bardzo szanowana, z długą tradycją. 88 mm to dobre, solidne rozwiązanie. Jeśli producent z okolic Krakowa, to warto wziąć go pod uwagę, ale sądzę, że to raczej któraś z mniejszych firm, a wtedy... ryzyko rośnie.
    PRO QUALITY

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Producent ze Skawiny. Niby obok Krakowa, ale to nie sam Kraków.

  14. #14

    Domyślnie

    Może nie Kommerling ale spokrewnione KBE 88mm w przypadku marnego producenta bije rekordy w wyginaniu się w obu płaszczyznach.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    Producent ze Skawiny. Niby obok Krakowa, ale to nie sam Kraków.
    Mników gm. Liszki .
    PRO QUALITY

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Może nie Kommerling ale spokrewnione KBE 88mm w przypadku marnego producenta bije rekordy w wyginaniu się w obu płaszczyznach.
    A popatrz, wspomnienia sprzed 20 lat sugerowałby by, że KBE to bardzo mocny profil.. ;( jak ten czas się zmienia...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17

    Domyślnie

    Przed 20 laty trudno było o kiepski profil,

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Może nie Kommerling ale spokrewnione KBE 88mm w przypadku marnego producenta bije rekordy w wyginaniu się w obu płaszczyznach.
    Koemmerling nie był spokrewniony z KBE. Czy fakt, że ta zacna marka znalazła się w ręku jednego właściciela wraz KBE świadczy o pokrewieństwie? Moim zdaniem DNA zdecydowanie inne, chyba że przybrany rodzic zaczął coś majstrować przy kodzie genetycznym.
    PRO QUALITY

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Właśnie dostałem ofertę na okna Winergetic Premium i porównując parametr Uw obu serii (Standard i Premium) wychodzi mi, że w większości okien parametr ten jest lepszy o ok. 0,3 - 0,5 na rzecz Standard. Czyli wciąż totalny mętlik w głowie...

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvcwindow
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    70

    Domyślnie

    Producent profili Profine-Group znany za swojego czasu z działań na rzecz ochrony środowiska tzw okna bezołowiowe , z linii Greenline - kiedyś , teraz nie wiem jakiego stabilizatora używają . W sumie taktyczna zagrywka pijarowa za swojego czasu . Profile KÖMMERLING , Trocla, KBE .
    Pytanie, czy Jesteś technologiem od okien / producentem , że tak dokładnie interesują Cię profile pvc i w jaki sposób Jesteś w stanie zweryfikować gotowy produkt i producenta ,skoro w Polsce jest zarejestrowanych kilka tysięcy podmiotów produkujących okna - od garażu do molochów . Dochodzi montaż, rodzaj , jakość . Obsługa gwarancyjna , pogwarancyjna, serwisowa , regulacje itd .
    Porównywanie ofert z pdf / wydruku i patrzenie na prostokącik + Uw + CeNa ma się jak ......nie będę brzydko pisał . Zbieranie i weryfikacja . Znowu przypomina mi się piękna słoneczna jesienna niedziela i te podgrzybki , borowiki w koszyku , achh...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony