dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Ja to rozumiem całkowicie inaczej. Otóż jeśli masz nastawione 21*C a w pomieszczeniu jest 22*C to po przeliczeniu w trybie KOREKTA 21 + (21 - 22) = 21 - 1 = 20*C
    Czyli regulator skorygował nastawioną temperaturę z 21*C na 20*C aby nie przegrzewać pomieszczenia.
    Jeśli więc skorygował temperaturę zadaną to obniżył także tą na zasilaniu z wyliczeń według KG..
    Jeśli obniżył temperatury na zasilaniu to temperatura rzeczywistapomieszczenia powinna być niższa niż dotychczas i wynosić nie 22*C ale 21*C

    Temperatura zadana pozostaje na poziomie 21*C a korekta jest tylko dodawana automatycznie tak aby temperatura rzeczywista była na takim samym poziomie..

    O ile tak to wygląda na prawdę to zamysł inżynierów Vaillanta jest jak najbardziej prawidłowy tylko czy program rzeczywiście wykonuje ową operację lub też my jesteśmy za bardzo w gorącej wodzie kompani i gdy zobaczymy 22 lub 23*C zamiast nastawionych 21*C nie czekamy następnej doby tylko zmieniamy na TERMOSTAT
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 03-01-2020 o 19:07
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  2. #22

    Domyślnie

    I cały misterny plan padł po tym jak przedstawiłem temperaturę zadana na 22 stopnie.
    Pomimo przedstawienia temperatura oscyluje cały czas pomiędzy 21.5 a 22 stopnie a dodatkowo nawet są chwile, że kocioł wyłącza się. Czyli ogólnie utrzymywana jest cały czas temperatura zadana i nie ma przegrzania domu

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robixx78

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-203
    Posty
    46

    Domyślnie

    Witam, może mi ktoś powiedzieć jak włączyć tryb letni? W instrukcji ecoTec plus 6/5-5 na 10 stronie jest napisane, ale u mnie to nie działa. Ma się pojawić na wyświetlaczu kotła "parasolka" u mnie się nie pojawia. Kocioł współpracuje z sterownikiem Multimatic VRC700/6, ale tam też trybu letniego nie znalazłem. Chce żeby grzał tylko CWU.
    Pozdrawiam.

  4. #24

    Domyślnie

    Wyłącz ogrzewanie w sterowniku z AUTO na wyłączone., wtedy będzie tryb letni CWU.
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robixx78

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-203
    Posty
    46

    Domyślnie

    Dzięki Takie proste, a ja szukałem trybu lato jak w starym sterowniku na groszek To jeszcze zapytam, czy w Twoim sterownika działa zużycie gazu? Bo ja mam taką opcje w instrukcji, ale w sterowniku już nie
    Pozdrawiam.

  6. #26

    Domyślnie

    Niestety nie mam zużycia gazu, raz na miesiac robię rundkę do gazomierza. Przez pierwszy sezon sprawdzałem zużycie codziennie
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony