dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie uruchomienie falownika

    witam,jestem swieżo po założeniu instalacji,chciałem tylko sie upewnić i zapytać o kolejnośc załączania i wyłączania falownika,
    a mianowicie przy załączaniu najpierw dc falownika,następnie ac
    przy wyłączaniu (podobno ważniejsze) ac ,potem dc (czy na odwrót)

  2. #2

    Domyślnie

    Przy załączaniu raczej nie ma znaczenia, przy wyłączaniu najpierw AC, chociaż jakbyś wył. DC wyłaczn. zintegrowanym to też można

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki,tak mi się też wydawało,niedługo przyjdą wymienić licznik

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    @arro77

    Na niektórych falownikach jest naklejka "odłącz AC a potem DC. Te naklejki miewają napisy czasem po angielsku, a czasem po niemiecku.

    Co do kolejności załączania - na noc falownika nie odłączasz od sieci AC. Jak świtem pojawi się słońce, to uruchamia się PV, więc gdy jest "podane" AC, to falownik "czeka" na DC.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za info.
    Na jeden inwerter 5kw ile pobierasz w takich pochmurnych warunkach jak teraz?

  6. #6

    Domyślnie

    jeszcze jedno pytanie,w trakcie zmiany licznika na dwukierunkowy czy bede potrzebował jakieś zaświadczenia dla ZE,
    jak to sie odbywa??

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał arro77 Zobacz post
    jeszcze jedno pytanie,w trakcie zmiany licznika na dwukierunkowy czy bede potrzebował jakieś zaświadczenia dla ZE,
    jak to sie odbywa??
    Przecież to ZE wymienia licznik, sprecyzuj o co pytasz

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał arro77 Zobacz post
    jeszcze jedno pytanie,w trakcie zmiany licznika na dwukierunkowy czy bede potrzebował jakieś zaświadczenia dla ZE,
    jak to sie odbywa??
    To zależy od ZE. W pge udajesz się z protokołem z instalacji oraz stosownym wnioskiem według wzoru PGE do RE i uzyskujesz zgodę na warunki przyłączenia. Zgoda ta jest wysyłana do centrali do Rzeszowa i na jej podstawie ZE dostaje zlecenie na wymiane licznika dzwonisz i umawiasz termin. czekan ie na warunki trwa 14 dni na zmianę licznika ZE ma 30 dni.


    właczasz najpierw dach potem AC a wyłaczasz odwrotnie inaczej zgodnie z moją instrukcją można uszkodzić falownik

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony