dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie zakończenie komina ceramicznego - nieczynnego

    Jak zakończyć komin systemowy który nie będzie czynny - wybudowany - wywalone pieniądze w błoto no ale....

    chodzi mi najbardziej o to miejsce styku z blachą na czapie komina

    czy obciąć ceramikę i założyć dyfuzor żeby była wolna przestrzeń pomiędzy czapą a dyfuzorem - oryginalne czapy betonowe chyba mają rant zabopiegający wlewaniu się wody do wełny bo terazz ten problem wystepuje

    mam koguta dragona z podstawą ale musiałbym jeszcze dokupić przejście do kominów ceramicznych ale znowu zamykam szczelnie tą wełnę w której pewnie już jest wodaa pasowało by to jakoś zwentylować żeby odparowała

    gdzieś widziałem na dachu że na nieczynnym kominie ceramicznym była taka nasada zamykająca komin ale dalej nie wiem co z tym połączeniem blachy z ceramiką
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20180621_002.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	436883  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał drozduu Zobacz post
    Jak zakończyć komin systemowy który nie będzie czynny - wybudowany - wywalone pieniądze w błoto no ale....

    chodzi mi najbardziej o to miejsce styku z blachą na czapie komina

    czy obciąć ceramikę i założyć dyfuzor żeby była wolna przestrzeń pomiędzy czapą a dyfuzorem - oryginalne czapy betonowe chyba mają rant zabopiegający wlewaniu się wody do wełny bo terazz ten problem wystepuje

    mam koguta dragona z podstawą ale musiałbym jeszcze dokupić przejście do kominów ceramicznych ale znowu zamykam szczelnie tą wełnę w której pewnie już jest wodaa pasowało by to jakoś zwentylować żeby odparowała

    gdzieś widziałem na dachu że na nieczynnym kominie ceramicznym była taka nasada zamykająca komin ale dalej nie wiem co z tym połączeniem blachy z ceramiką
    Popukaj w tą wystającą rurę obuchem młotka, lub wytnij od środka kit nożykiem do tapet. Wyjmij ją, a na powstałą dziurę przyklej silikonem kawałek blachy, przykręcając dodatkowo blachowkrętami....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony