dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie Ocieplanie styropianem

    Hej
    Mam zamiar ocieplać "na piankę" dom styropianem 031. Czy zaczynać od dołu czy od góry - murłat,krokwi?

    Na filmach widze jak ocieplają od dołu jednak kilka firm z którymi rozmawiałem mówiło, że pierwsza warstwa styropianu idzie od góry.
    Ostatnio edytowane przez tinjap ; 10-11-2019 o 22:33

  2. #2

    Domyślnie

    Oj chłopie. przyklej sobie na piankę styro od góry, tak na próbę choćby, to pogadamy....

    Klej w piance zdecydowanie słabiej wiąże w początkowej fazie klejenia. Stąd często wykonawcy podpierają styropian do ściany albo czekają odpowiedni czas jak klej podeschnie na płycie styropianowej (wtedy jest szansa, że "złapie" bez podpierania).

    Nie kombinować. Klejenie od dołu, zwłaszcza, że od wypoziomowania pierwszej warstwy zależy jakość ułożenia pozostałych warstw i całej elewacji. CIekawość jak wykonawca, chce to zrobić klejąc "od góry"?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    CIekawość jak wykonawca, chce to zrobić klejąc "od góry"?
    On robi na klej z worka.

    Ale dziękuję za wskazówkę. Aby nie podpierać styro chyba zastosujemy listwy startowe.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    I tak będziesz musiał popierać bo styropian klejony na piankę odpycha lekko od ściany. Zrób test i decyduj czy zostajesz przy pierwotnym pomyślę.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    Hej
    Mam zamiar ocieplać "na piankę" dom styropianem 031. Czy zaczynać od dołu czy od góry - murłat,krokwi?
    Jestem na etapie wykonania ocieplenia i szczerze mówiąc nie spotkałem się z ofertą ocieplania od góry
    Ja nie miałem listy startowej.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    I tak będziesz musiał popierać bo styropian klejony na piankę odpycha lekko od ściany.
    nie wiem jak jest z płytami 20cm grafit ale jak kleiłem styrodur to robiłem jak było napisane na puszce czyli zaaplikować na styropian odczekać z kilka minut i do ściany. Wtedy nic nie odpychało a kleiłem do sufitu. Może dlatego że "pianka" juz "urosła" zanim docisnąłem.
    Jestem na etapie wykonania ocieplenia i szczerze mówiąc nie spotkałem się z ofertą ocieplania od góry
    Szczerze ja też nie ale oni rzekomo kleją pierw górną warstwę a potem dolną i dalej do góry. Czemu tak? Nie wiem może dlatego że w dwie osoby i jedna robi sobie podbitki a druga klei od dołu. Tak sobie tłumaczę.

    Summa summarum musze zabrać się za to sam gdyż obecnie nie ma wolnych wykonawców na ocieplenie. Podobno nie takie trudne to jest.
    Ostatnio edytowane przez tinjap ; 11-11-2019 o 15:05

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony