dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Opaska przeciwwysadzinowa a zima

    Witam, mam dom w SSZ na płycie fundamentowej, pod nią XPS. Płyta posadowiona płytko, niewiele poniżej gruntu. Pod spodem wymieniony był grunt na pospółkę zgodnie z projektem. W projekcie mam jeszcze dookoła fundamentu opaskę też z xps ale jeszcze nie jest ona zrobiona. Nie dogadałem się jeszcze z koparkowym kiedy odkopie fundament. Czy jeśli nie zrobię tego przed zimą to grozi budynkowi wysadzenie przez mrozy albo cos takiego?
    Mogę wrzucić przekrój przez fundament jak znajdę.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Witam, mam dom w SSZ na płycie fundamentowej, pod nią XPS. Płyta posadowiona płytko, niewiele poniżej gruntu. Pod spodem wymieniony był grunt na pospółkę zgodnie z projektem. W projekcie mam jeszcze dookoła fundamentu opaskę też z xps ale jeszcze nie jest ona zrobiona. Nie dogadałem się jeszcze z koparkowym kiedy odkopie fundament. Czy jeśli nie zrobię tego przed zimą to grozi budynkowi wysadzenie przez mrozy albo cos takiego?
    Mogę wrzucić przekrój przez fundament jak znajdę.
    Myślę że nikt nie da jednoznacznej odpowiedzi czy tak czy nie. W dużej mierze to zależy od zimy. Jeśli będą takie jak ostatnie to nie ma szans. Po prostu w warstwie brzegowej styrodur nieco bardziej się zgniecie a później wróci do pierwotnego stanu. Opaska to takie trochę dmuchanie na zimne. Jeśli podbudowa była zrobiona w miarę prawidłowo to nic się nie stanie. Często widać na polbrukach gdzie była podbudowa zrobiona prawidłowo to nic się nie dzieje. Jak podbudowa była słaba to polbruk wstaje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki. Zrobię co w mojej mocy żeby doprowadzić to do końca przed zimą ale różnie może być.
    Czyli to może wysadzać tylko kostkę dookoła a nie cały fundament jakoś?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony