dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 62 z 62
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    8mm to bardzo małe ugięcie stropu o rozpiętości 4,80m.
    To jest 1/600 co może sugerować że jednak pomiar nie został poprawnie wykonany lub posadzka już zniwelowała pierwotne ugięcie stropu ale 8mm to może być osiadanie w dłuższym czasie (po wylaniu posadzki i wykonaniu podłogi).
    Ale kto wie?

    Poprawny pomiar to może być od spodu i to na stropie (belce) bez tynku.
    Projektowane ugięcie wynosi do 20 mm.
    Więc wychodzi na to że nie jestem w stanie poprawnie zmierzyc..Zarówno na dole jak i na górze mam sufity podwieszane l które nie dam sobie głowy uciąć że idealnym poziomie.Więc zostaje mi ta kamera inspekcyjna ,czy jestes w stanie mi doradzić czy jestem w stanie zobaczyć ,czy belka sie ugina ( jakies rysy,uszczerbki) jak dostanę się nad regips w pokoju pod tą nieszczęsna scianą ? Czy istnieje szansa że belka pęknie i zawali mi się strop ? Jak do tego podejść bać się ? czekać czy rysa będzie się powiekaszać ? Może belka się ugieła do tego momentu i nie bedzie sie dalej uginac ?
    Dziekuje za pomoc i porady

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Belka generalnie uginała się na bieżąco - w czasie murowania.
    Jeżeli ścianka jest dobrze przewiązana to powinna się przesklepić i już tak nie obciążać stropu.
    Dobrze że jest na całej długości belki (rozpiętości stropu).
    Nie wykonuj w ściance otworów i nie stawiaj szaf przy tej ściance.
    Jeżeli masz dobrze wykonane żebra (jedno czy więcej) rozdzielcze to się lepiej obciążenie rozkłada na sąsiednie belki stropu Teriva.

    Wszelka odpowiedzialna porada wymaga wizji lokalnej i przeliczenia stropu na konkretne obliczenia.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony