dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 62
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    To faktycznie wygląda że ścianka go przeciąża. Jesteś w stanie zmierzyć ile już się ugiął ? Możesz zrobić test kulki czy toczy się w dół ?

  2. #42

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim z pomoc, sprawdze czy strop drży i test tą kulką po pracy.Wrzucę jeszcze jedno zdjęcie ,może coś jeszcze pomoże ze rysa poszła od podłogi, jak dla mnie to nie wygląda na przeciążenie stropu ,ale może tylko sie pocieszam,fachowcem w tej dziedzinie nie jestem .pozdr

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Podchwyciłeś przynętę misiaczku

    Lubisz to nie, tzn. jak ci się wydaje, że możesz się wykazać Ale niestety prawda jest smutna
    Kiedyś napisałeś w temacie "Czego w urządzaniu domu nie zrobilibyście ponownie?"
    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Bzdury piszesz, aż mi Ciebie szkoda... O historii masz takie pojęcie jak o gotowaniu, czyli żadne.

    Możesz mieć swoje zdanie, każdy może, ale po co poruszać tematy, o których nie ma się pojęcia.
    Trzymaj się własnych zasad.
    (boldowanie moje)
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #44

    Domyślnie

    Cześć próbowałem z tą kulką,kulka lata jak chce, w jednym miejscu toczy sie do sciany w innym toczy sie od sciany,podczas skakania syna ,nic sie nie dzieje.Zrobiłem zdjęcie rysy która idzie w dól do posadzki.Czy belka się ugieła nie jestem w stanie sprawdzic,jednyne co mi przychodzi do glowy to sprawdzic ta kamerka inspekcyjna czy nie ma rys na suficie pod scianka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vP6UkW.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	65,2 KB
ID:	436974
    Ostatnio edytowane przez dembik ; 13-11-2019 o 15:47

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    BK jest słabym materiałem, ścianka może pękać z powodów termicznych czy "układania się" nowego budynku. Oczywiście nie wykluczam też błędu z brakiem belki.
    Ale..pisałeś, że rysę naprawiałeś. Jeśli to co widzę, to jest naprawa, to niezbyt, bo nawet jeśli nic by się nie działo po pęknięciu z błahego powodu, to rysa tak naprawiona prędzej czy później wylezie.
    Masz choćby w tv muratora jak to zrobić. https://www.youtube.com/watch?v=z6dHXIGRQls

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał dembik Zobacz post
    Zrobiłem zdjęcie rysy która idzie w dól do posadzki.
    A pokazałbyś albo ogólny widok ściany albo rzut poddasza i zaznacz gdzie ta rysa idzie do podłogi.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    BK jest słabym materiałem, ścianka może pękać z powodów termicznych czy "układania się" nowego budynku. Oczywiście nie wykluczam też błędu z brakiem belki.
    Ale..pisałeś, że rysę naprawiałeś. Jeśli to co widzę, to jest naprawa, to niezbyt, bo nawet jeśli nic by się nie działo po pęknięciu z błahego powodu, to rysa tak naprawiona prędzej czy później wylezie.
    Masz choćby w tv muratora jak to zrobić. https://www.youtube.com/watch?v=z6dHXIGRQls

    Rysy nie naprawialem ,nie szpachlowalem całej,tylko w kilku miejscach ,,zalepiłem ,, nie myląc ze szpachlowaniem,po prostu od biedy nałożyłem gips w kilku miejscach żeby zobaczyc czy bedzie dalej pękać.Rysą wogle sie nie przejmuje ,bez problemu sobie z nia popradze,problemem jest zeby nie pojawiala sie od nowa ,no i zeby strop mi sie nie zawalił

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    A pokazałbyś albo ogólny widok ściany albo rzut poddasza i zaznacz gdzie ta rysa idzie do podłogi.
    Jasne ze pokaze ,wklejam zdjecie,rysa idzie od podłogi pod toaletka ,koło kontaktu.
    Sciana miedzy pomieszczeniem 2/2 a 2/3
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GNGv1X.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	46,3 KB
ID:	436975
    Ostatnio edytowane przez dembik ; 13-11-2019 o 17:41

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anna_Tomaszewska

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-301
    Posty
    9

    Domyślnie

    podpinam się pod pytanie bo mam ten sam problem

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna_Tomaszewska Zobacz post
    podpinam się pod pytanie bo mam ten sam problem
    Ale czekaj, mieszkacie w tym samym domu?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Ale czekaj, mieszkacie w tym samym domu?
    Tak. Ja też tam mieszkam. I właśnie jak wszyscy idziemy wieczorem na górę, to rano Wasza legendarna belka jest ugięta troszkę bardziej. Niczym łóżko z amortyzującym materacem.
    Ania potwierdzi.

    Edit:

    ze specjalnym podziękowaniem dla mojego forumowego przyjaciela d7d, za skrupulatność w czytaniu postów i wybitną wręcz znajomość zasad języka polskiego, w tym ortografii!
    Czuwaj mój forumowy druhu!
    Ostatnio edytowane przez donvitobandito ; 14-11-2019 o 11:40

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał dembik Zobacz post
    Jasne ze pokaze ,wklejam zdjecie,rysa idzie od podłogi pod toaletka ,koło kontaktu.
    Sciana miedzy pomieszczeniem 2/2 a 2/3
    Wklej jeszcze zdjęcie rzutu parteru.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Tak. Ja też tam mieszam.
    Tak, mieszasz tam i nie tylko tam
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Wklej jeszcze zdjęcie rzutu parteru.
    Już leci

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał dembik Zobacz post
    Już leci
    Wklej jeszcze nasze zdjęcie z Anią, jak uginamy tą legendarną belkę amortyzacyjną A potem jak puszczamy kulkę po podłodze i skaczemy zgodnie z zaleceniami kolegów z forum.

    d7d i jajmar- nie chcecie może następnym razem się dołączyć, by zweryfikować wasze teorie w praktyce?

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Kiedyś przeczytałem takie zdanie : " Na głupotę wystarczy przeczytanie książki, na ignorancję potrzebna jest strzelba"
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał dembik Zobacz post
    Już leci
    Rozpiętość stropu to 4,80m więc nie jest aż taka duża.
    Sprawdź ugięcie stropu w środku rozpiętości stropu L=480cm (długości ścianki działowej).
    Albo od spodu (nad podwieszanym stropem) albo od góry - ale wtedy mierzysz ugięcie podłogi a to może być mylące.
    Wiesz jak to zrobić?
    Nie powinna przekraczać 20mm.
    Ale ugięcie to jedno a nośność (wykorzystanie nośności) to drugie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    ze specjalnym podziękowaniem dla mojego forumowego przyjaciela d7d, za skrupulatność w czytaniu postów i wybitną wręcz znajomość zasad języka polskiego, w tym ortografii!
    Czuwaj mój forumowy druhu!
    Dziękuję i pozdrawiam
    Czuwaj forumowy Druhu !!
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Rozpiętość stropu to 4,80m więc nie jest aż taka duża.
    Sprawdź ugięcie stropu w środku rozpiętości stropu L=480cm (długości ścianki działowej).
    Albo od spodu (nad podwieszanym stropem) albo od góry - ale wtedy mierzysz ugięcie podłogi a to może być mylące.
    Wiesz jak to zrobić?
    Nie powinna przekraczać 20mm.
    Ale ugięcie to jedno a nośność (wykorzystanie nośności) to drugie.
    Dzięki wielkie,zmierzyłem i wychodzi na to że ugięcie jest 8mm ...
    Rozumiem że nie jest tak źle,powinienem zaszpachlować rysę i zobaczyć co będzie się działo?
    Jest sęs kupować tą kamerę inspekcyjną ? Jak zajrzę nad regips jestem w stanie coś zobaczyć ?

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    8mm to bardzo małe ugięcie stropu o rozpiętości 4,80m.
    To jest 1/600 co może sugerować że jednak pomiar nie został poprawnie wykonany lub posadzka już zniwelowała pierwotne ugięcie stropu ale 8mm to może być osiadanie w dłuższym czasie (po wylaniu posadzki i wykonaniu podłogi).
    Ale kto wie?

    Poprawny pomiar to może być od spodu i to na stropie (belce) bez tynku.
    Projektowane ugięcie wynosi do 20 mm.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony