dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martuskaa1919

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    44

    Domyślnie Problem z wodociągami i przyłączeniem do wody

    Witam, pół roku temu kupiliśmy działkę do której nie było przyłącza wodnego ani kanalizacyjnego.
    Obok nas działki również są już na chwilę obecną sprzedane i trwają tam budowy.
    Sąsiedzi obok nas złożyli wniosek już parę miesięcy temu o przyłączeniem nas do wodociągu, ponieważ zaczęli budowę jako pierwsi.
    Oczywiście sieć wodociągową poprowadzimy na nasz koszt (składamy się na to wszyscy właściciele działek), natomiast wszystkie formalności prowadzą Ci jedni sąsiedzi. Wszystko do tej pory było pięknie i ładnie, mamy już dogadaną ekipę ( z wodociągów), która wykona nam przecisk w drodze i poprowadzi rury. Teraz się okazuje, że wodociągi nie chcą nam pozwolić jeszcze na budowę tej sieci, ponieważ wnioskodawcy nie posuwają się dalej z budową. Tzn stanęli na stanie surowym zamkniętym. No ale kurcze powiedzcie mi co to ma do rzeczy kto jest na jakim etapie budowy? Przecież przyłącze można sobie zrobić (i to jeszcze na swój koszt) nawet jak żadne budowy nie są tam prowadzone, czy ja się mylę? Dlaczego wodociągi wstrzymują nam te prace? Przecież nie dokładają do tego nawet złotówki. Wychodzi na to, że dopiero jak dom sąsiadów będzie oddany do użytku to oni pozwolą na budowę tej sieci? Co to ma w ogóle do rzeczy? Czy można coś z tym zrobić? Do kogo się zwrócić?

  2. #2

    Domyślnie

    budowa sieci wod kan musi mieć projekt i kierownika budowy

    zapytaj właścicieli czy wod-kan robili osobno, na osobnym pozwoleniu i na osobnym DB

    bardzo możliwe, że projekt wod - kan sieci i przyłącza włączyli do swojego ogólnego planu domu i pozwolenie na budowę mają już w całości

    jeśli tak, aby odebrać sieć wod kan - trzeba odebrać całość z budynkiem

    ja robiłem osobno wod - kan oraz osobno gaz i jest tak wygodniej 100x - ale trochę drożej

    wy macie pewnie problem taki - nieodebrana sieć wod kan to nieistniejąca sieć wod kan
    dlatego wy macie czerwone światło, aby podpinać się do czegoś jeszcze "lewego"

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Widziałaś projektu sieci? Widziałaś pozwolenia ? Czy tylko słyszysz że masz coś zapłacić i ufasz nowym sąsiadom? Aby cokolwiek działo się kilku czy kilkunastu działkach potrzeba zgody wszystkich właścicieli , pod wnioskiem o pozwolenie, Ty ciągle piszesz że sąsiedzi to sami załatwiają, jakim cudem sami podpisują się pod budową na waszych działkach?
    O ile mnie pamieć nie myli w wątku o drodze tymczasowej już pisałem ze nie panujecie nad budową. Jak widać miałem racje. Znowu piszesz że ktoś za Ciebie coś załatwia organizuje itd, tak nie ma.

  4. #4

    Domyślnie

    no zgody to podstawa bez nich nikt niczego nie zacznie...

    troche dziwne że pytasz o to tu, zamiast isc do sąsiadów czy wodociągów o co kaman

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Pytanie gdzie ma iść ten wodociąg, pod wspólną drogą, czy pod drogą którą masz na użytkowanie, a właścicielem jest sąsiad składający papiery do wodociągów o przyłącze? A może inaczej... ?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martuskaa1919

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    Wszystko jest tak jak powinno być, widzieliśmy projekt, widzieliśmy wszystkie papiery. Projekt na przyłącze wody jest osobnym projektem... Droga jest wspólna, każdy z nas ma udziały w drodze, dokładnie 1/10. Ustaliliśmy, że sąsiedzi wszystko będą załatwiać, ponieważ oni jako pierwsi zaczeli dużo wczesniej budowę. Jajmar Ci nowi sąsiedzi to moi dobrzy znajomi, ja już wcześniej Ci pisałam jak jest więc nie wiem po co znów te teksty o tym, że nie panujemy nad budową. Nie możemy złożyć osobnego wniosku o przyłącze, ponieważ sąsiedzi zrobili to pierwsi, my możemy się tylko do niego przyłączyć, wodociągi nawet nie pozwoliłyby ciągnąć 10 sieci wodociągowych osobno, chyba to jest jasne? Jedna osoba robi sieć a reszta się podłącza. Formalnie wszystko jest jak najbardziej w porządku, nie obawiamy się o żadnych sąsiadów. Moje pytanie dotyczy kwestii tego, czy wodociągi mogą nie zezwolić jeszcze na budowę tego przyłącza z tego względu, że budowa nie idzie wg nich do przodu? Co to ma w ogóle do rzeczy? Do wodociągów też sama się udam, ale myślałam, że ktoś tu może mi coś też doradzi.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martuskaa1919

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    I nikt się nie podpisuje pod budową na naszych działkach. Sieć wodociągowa jest robiona na wniosek sąsiadów do ich działki, a my wszyscy, którzy mamy udziały w drodze będziemy się podłączać do tej sieci. Inaczej się po prostu nie da, żeby było jasne. Nie mogą sobie dwie osoby złożyć wniosku o pozwolenie na budowę drugiej sieci wodociągowej w tej samej drodze. Nikt na takie coś nie pozwoli. Zresztą moje pytanie jest na zupełnie inny temat, mogę liczyć na jakąś konkretną odpowiedź , jeśli już dodałam brakujące elementy i rozwiałam niejasności?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    Wszystko jest tak jak powinno być, widzieliśmy projekt, widzieliśmy wszystkie papiery. Projekt na przyłącze wody jest osobnym projektem... Droga jest wspólna, każdy z nas ma udziały w drodze, dokładnie 1/10. Ustaliliśmy, że sąsiedzi wszystko będą załatwiać, ponieważ oni jako pierwsi zaczeli dużo wczesniej budowę. Jajmar Ci nowi sąsiedzi to moi dobrzy znajomi, ja już wcześniej Ci pisałam jak jest więc nie wiem po co znów te teksty o tym, że nie panujemy nad budową. Nie możemy złożyć osobnego wniosku o przyłącze, ponieważ sąsiedzi zrobili to pierwsi, my możemy się tylko do niego przyłączyć, wodociągi nawet nie pozwoliłyby ciągnąć 10 sieci wodociągowych osobno, chyba to jest jasne? Jedna osoba robi sieć a reszta się podłącza. Formalnie wszystko jest jak najbardziej w porządku, nie obawiamy się o żadnych sąsiadów. Moje pytanie dotyczy kwestii tego, czy wodociągi mogą nie zezwolić jeszcze na budowę tego przyłącza z tego względu, że budowa nie idzie wg nich do przodu? Co to ma w ogóle do rzeczy? Do wodociągów też sama się udam, ale myślałam, że ktoś tu może mi coś też doradzi.
    Czy podpisywałaś zgodę na przeprowadzenie sieci przez Twoją drogę?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  9. #9

    Domyślnie

    sieć wodociągowa musi być odebrana

    weź sobie słowniczek i zobacz terminy
    sieć wod kan
    a przyłącze wod kan

    to są dwa osobne pojęcia

    sieć wodociągowa z przyłączem musi być odebrana. dopiero później możesz robić przyłącze do istniejącej sieci wod-kan

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martuskaa1919

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    Tak, podpisywaliśmy taką zgodę na poprowadzenie sieci przez naszą drogę.
    Zyhu moje pytania dotyczą cały czas budowy sieci wodociągowej. Tak masz racje, przyłącze to co innego.
    Chodzi mi cały czas o sieć wodociągową i o to, że wodociągi robią problemy i nie chcą jeszcze pozwolić na budowę sieci w drodze, ponieważ wg nich sąsiedzi stanęli z budową a nasze budowy są na wczesnym etapie. Tylko co ma piernik do wiatraka? Dla mnie takie tłumaczenia ich są bez sensu, poza tym my tą sieć robimy za własne pieniądze....

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    Tak, podpisywaliśmy taką zgodę na poprowadzenie sieci przez naszą drogę.
    Zyhu moje pytania dotyczą cały czas budowy sieci wodociągowej. Tak masz racje, przyłącze to co innego.
    Chodzi mi cały czas o sieć wodociągową i o to, że wodociągi robią problemy i nie chcą jeszcze pozwolić na budowę sieci w drodze, ponieważ wg nich sąsiedzi stanęli z budową a nasze budowy są na wczesnym etapie. Tylko co ma piernik do wiatraka? Dla mnie takie tłumaczenia ich są bez sensu, poza tym my tą sieć robimy za własne pieniądze....
    ale to ja pytam konkretnie:
    1. projekt sieci wod - kan jest osobny czy podpięty pod budowę domu ( tamtych pierwszych właścicieli ) ?
    2. czy może jest on na osobnym pozwoleniu ? jeśli tak, to czy jest już ono prawomocne ?
    3. czy budowa tegoż projektu sieci wod kan ruszyła i stanęła ? czy w ogole nie ruszyła ?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    WNie możemy złożyć osobnego wniosku o przyłącze, ponieważ sąsiedzi zrobili to pierwsi, my możemy się tylko do niego przyłączyć, wodociągi nawet nie pozwoliłyby ciągnąć 10 sieci wodociągowych osobno, chyba to jest jasne?
    Używasz zamiennie słów "sieć" i "przyłącz" a nie powinnaś może w tym tkwi problem że sąsiedzi wystąpili jak czasem piszesz o budowę przyłącza do swojego domu a nie sieci? To by tłumaczyło stanowisko wodociągów.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martuskaa1919

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    ale to ja pytam konkretnie:
    1. projekt sieci wod - kan jest osobny czy podpięty pod budowę domu ( tamtych pierwszych właścicieli ) ?
    2. czy może jest on na osobnym pozwoleniu ? jeśli tak, to czy jest już ono prawomocne ?
    3. czy budowa tegoż projektu sieci wod kan ruszyła i stanęła ? czy w ogole nie ruszyła ?
    Projekt sieci wodociągowej jest osobny, nie jest podpięty pod budowę domu sąsiadów. Budowa jeszcze nie ruszyła, miała ruszyć za tydzień czy dwa, już dogadani z wykonawcami jesteśmy, ale WODOCIĄGI nie zezwalają na rozpoczęcie prac budowlanych, ponieważ wg nich budowa domu sąsiadów za wolno posuwa się w czasie. I ja dalej nie rozumiem co ma budowa ich domu , czy w ogóle zabudowań naszych do budowania sieci.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    Projekt sieci wodociągowej jest osobny, nie jest podpięty pod budowę domu sąsiadów. Budowa jeszcze nie ruszyła, miała ruszyć za tydzień czy dwa, już dogadani z wykonawcami jesteśmy, ale WODOCIĄGI nie zezwalają na rozpoczęcie prac budowlanych, ponieważ wg nich budowa domu sąsiadów za wolno posuwa się w czasie. I ja dalej nie rozumiem co ma budowa ich domu , czy w ogóle zabudowań naszych do budowania sieci.
    nie mają takiego prawa, ponieważ są to dwa osobne dokumenty i pozwolenia

    budowa domu nie ma nic do budowy sieci. projektując sieć wod - kan i np. naniesienie przyłącza do budynku musiało uwzględniać jego aktualny stan. nikt nie mógł narysować przyszłego budynku tylko tego, który już stoi.

    także wystosować pismo do wod-kan i zapytać o co chodzi

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martuskaa1919

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Używasz zamiennie słów "sieć" i "przyłącz" a nie powinnaś może w tym tkwi problem że sąsiedzi wystąpili jak czasem piszesz o budowę przyłącza do swojego domu a nie sieci? To by tłumaczyło stanowisko wodociągów.
    Nie nie, tu jak najbardziej masz racje nie powinnam używać zamiennie tych słów, ale jak najbardziej tu chodzi o budowę sieci.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Wodociągi przed projektem wydały zapewne warunki rozbudowy sieci , czy tam sa zapisy zaostrzające kiedy można budować? Koljne pytanie jakie mi się nasuwa to dlaczego wodociągi "zabierają" w tym momencie głos? Ktos ich o coś pytał?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    Sąsiedzi obok nas złożyli wniosek już parę miesięcy temu o przyłączeniem nas do wodociągu, ponieważ zaczęli budowę jako pierwsi.
    Jak to sąsiedzi złożyli wniosek, żeby Ciebie podłączyć do wodociągu?

    Ile wniosków dostały wodociągi? Wszyscy chcą się przyłączyć do sieci i złożyli wnioski w wodociągach?

    Masz warunki przyłączenia? Projekt przyłącza?

  18. #18

    Domyślnie

    proste pytanie:

    czy pozwolenie na budowe sieci wod-kan ma uprawomocnioną decyzję ? tzn. czy pozwolenie weszło w życie ?

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martuskaa1919

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak to sąsiedzi złożyli wniosek, żeby Ciebie podłączyć do wodociągu?

    Ile wniosków dostały wodociągi? Wszyscy chcą się przyłączyć do sieci i złożyli wnioski w wodociągach?

    Masz warunki przyłączenia? Projekt przyłącza?
    Chodzi o budowę wodociągu , źle się wyraziłam.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martuskaa1919

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Wodociągi przed projektem wydały zapewne warunki rozbudowy sieci , czy tam sa zapisy zaostrzające kiedy można budować? Koljne pytanie jakie mi się nasuwa to dlaczego wodociągi "zabierają" w tym momencie głos? Ktos ich o coś pytał?
    Nie ma tam takich zapisów, ale właśnie po dłuższej rozmowie z sąsiadką doszłyśmy chyba do tego co może być przyczyną. Rura wodociągowa od której miałaby być budowana nasza sieć biegnie po przeciwnej stronie głównej ulicy. Musi być robiony przecisk. Właściwie to ta rura biegnie przez pobocze działki pewnego "chciwego rolnika" . I prawdopodobnie ten "rolnik" będzie żądać, lub już żąda kasy od wodociągów za to, aby te prace mogły się rozpocząć. Dlaczego mam tak daleko idące wnioski? Sąsiad, który buduje się działkę przed nami (nie dzieli z nami drogi gruntowej prywatnej, bo dojazd ma z drogi głównej), chce się podłączyć bezpośrednio i niestety ale ma właśnie z tym sąsiadem problem, bo on nie pozwala mu na to przyłączenie. Kurcze i co w takiej sytuacji zrobić? Czy wodociągi nie mają obowiązku nam tej wody zapewnić, nawet jeśli ten facet będzie żądać pieniędzy za to aby "móc coś robić" na jego terenie?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony