dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Sufity podwieszane a krzywe podłogi

    Witam, zakupiłem stare mieszkanie, które chcę sam wyremontować i przy okazji się czegoś nauczyć. Męczy mnie pewna kwestia, otóż z tego co się orientuje to sufity podwieszane mierzy się od podłogi, w moim przypadku ma ona spadki do 2cm. I teraz pytanie czy pierw wyrównać podłogę i dopiero robić sufity czy jest inne rozwiązanie aby sufity wszędzie były na takiej samej wysokosci względem podłogi?

    Troche o mieszkaniu: Stara kamienica, deski na podłodze ułożone na legarach. Pierwsze piętro więc wylewka odpada. Planowałem wyrównać to na płytach OSB z pióro wpustem. Ma ktoś doświadczenia w takim sposobie? Proszę o wszelkie rady, pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sn4Q Zobacz post
    Witam, zakupiłem stare mieszkanie, które chcę sam wyremontować i przy okazji się czegoś nauczyć. Męczy mnie pewna kwestia, otóż z tego co się orientuje to sufity podwieszane mierzy się od podłogi, w moim przypadku ma ona spadki do 2cm. I teraz pytanie czy pierw wyrównać podłogę i dopiero robić sufity czy jest inne rozwiązanie aby sufity wszędzie były na takiej samej wysokosci względem podłogi?

    Troche o mieszkaniu: Stara kamienica, deski na podłodze ułożone na legarach. Pierwsze piętro więc wylewka odpada. Planowałem wyrównać to na płytach OSB z pióro wpustem. Ma ktoś doświadczenia w takim sposobie? Proszę o wszelkie rady, pozdrawiam
    Hmm.. przecież nie musisz równać podłogi, by zrobić równy sufit. Oczywiście możesz, ale to nie są ze sobą ściśle powiązane sprawy. Niwelator, laser czy poziomica. Nanosisz sobie punkty na jednym poziomie w całym mieszkaniu , szukasz najniższego punktu sufitu, ustalasz odpowiednie wymiary by ci weszły wieszaki, uchwyty, stelaż itd itp. Jak Cię najdzie ochota, to podłogę sobie zrobisz ..ale nie musisz od razu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony