dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Jaką pompe ciepła 12kw

    Witam Drogich Użytkowników pomp ciepła
    Interesuje mnie zakup wraz z montażem pompy ciepła 12 kw (posiadam dom 160m)
    Przegladam pompy ciepła jednak jest wiele firm: Panasonic,Daikin,Viessmann,Ariston, chciałbym się dowiedzieć jakie pompy ciepła macie zamontowane u siebie i jaki był koszt całkowity z montażem i zbiornikiem 200l.Dodam że jestem z Mławy, może ktoś poleci dobrą, sprawdzoną firmę z okolic. Z góry dziękuje za pomoc
    Ostatnio edytowane przez lej5 ; 11-11-2019 o 22:37

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Mam dom 160m2 w największe mrozy mój dom zużywa 110kw jakiej mocy pompy potrzebujie bo kolega dobiera chyba pod dom nieocieplony

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Mam dom 160m2 w największe mrozy mój dom zużywa 110kw jakiej mocy pompy potrzebujie bo kolega dobiera chyba pod dom nieocieplony
    Jeszcze powiedz ile stopni na minusie i przez ile godzin na dobe bylo podczas tego pomiaru .
    Jaka temperature na grzejnikach wtedy miałes(jak masz grzejniki) to jest wazne.
    A czym ogrzewales pradem ?jak nie to podaj czym ze np.weglem i poszlo tyle kg jakiego wegla

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lej5 Zobacz post
    Jakie pompy ciepła macie zamontowane u siebie i jaki był
    koszt całkowity z montażem i zbiornikiem 200 l. Dodam że jestem z Mławy,
    Korzystnie jest mieć pompę, którego kumaty serwisant jest blisko domu.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Obliczone na podctawie zużycia gazu ,roczne zuzycie gazu Max było 1200m3 C.O. Cwu, temp w domu 21stopni
    A w największy mróz jaki bywał ok.15 stopni piec lykal do 10m3 gazu czyli ok 110kwh.

  6. #6

    Domyślnie

    Powiedz co to za dom, stary, nowy, modernizowany itp. Jest to dość ważne, bo moc 12 kw w nowym budownictwie przy 160m2 to jest sporo za dużo i abyś sobie kuku nie zrobił z tak dużą pompą.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    tutaj wideo o tym jak dobiera się pompę ciepła i o tym że nie można porównywać pomp 12kW różnych producentów tylko po mocy:
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Obliczone na podctawie zużycia gazu ,roczne zuzycie gazu Max było 1200m3 C.O. Cwu, temp w domu 21stopni
    A w największy mróz jaki bywał ok.15 stopni piec lykal do 10m3 gazu czyli ok 110kwh.
    Ale miales podac jaka wtedy temp.mialy grzejniki.
    110kwh/24h=4,6. Tyle jest w stanie dac pompa panasonica 7kw tylko bedzie chodzic przez 24h na maksa jak bedzie zimniej to wlaczy grzalki jak cieplej to obnizy moc ale tez bedzie chodzic bardzo dlugo.
    Wiec radzil bym minimum 9kw ale jak miales wtedy na grzejnikach np.75st.to nie da rady dlatego pytalem co masz czy grzejniki czy podlogowe i jaka temp.zasilałes

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Ale miales podac jaka wtedy temp.mialy grzejniki.
    110kwh/24h=4,6. Tyle jest w stanie dac pompa panasonica 7kw tylko bedzie chodzic przez 24h na maksa jak bedzie zimniej to wlaczy grzalki jak cieplej to obnizy moc ale tez bedzie chodzic bardzo dlugo.
    Wiec radzil bym minimum 9kw ale jak miales wtedy na grzejnikach np.75st.to nie da rady dlatego pytalem co masz czy grzejniki czy podlogowe i jaka temp.zasilałes
    Nie mam grzejnikow 100procent podłoga nigdy nie wychodziło z pieca więcej jak 38stopni czy dobieranie większej pompy tylko dla kilku dni w roku ma sens bo przez większość zimy potrzebuje nie więcej jak 70kwh czyli idzie ok 5-6m3 gazu na dobę

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    A czy umiejscowienie nad ta skrzynka elektryczna bedzie dobre strona południowa stylu jest kotłownia
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191114_105524.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	436987  

  11. #11

    Domyślnie

    Witam mozliwe że 9 kw wystarczy , z bilansu energetycznego wychodzi że zapotrzebowanie dom ma na 12 kw jednak po rozmowie z kilkoma firmamy wynika że 9 kw da rade, w jakiej cenie kupiwalisc8e pompe z montażem i jakie polecacie?

  12. #12

    Domyślnie

    Witam po długiej przerwie , nadal borykam się z zakupem pompy ciepła, co do mojego domu to już wspomiałem 160 metrów z tego projektu jednak poddasze zostało podwyzszone i z tego wzgledu wychodzi około 160 metrów https://www.archon.pl/projekty-domow...m4942402683966 , dom został ocieplony na poddaszu 30 cm wełną , ściany 12 cm 0.40 , podłoga 10 cm 0.40 , na całym domu jest zamontowana podłogówka , okna dwuszybowe więc szału z ociepleniem niema, zastanawiałem się nad panasonicem jest bardzo popularny , teraz firma KlimatyzacjaKatowice.pl poleca pompy monoblok firmy haier z bilansu energetycznego wynika ze mój dom ma zapotrzebowanie roczne około 15 793kWh zaś pompa wychodzi 9kw, proszę o pomoc

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    pompa 9 czy 8 czy 12 nic nie mówi o PC PW
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 09-08-2020 o 21:03

  14. #14

    Domyślnie

    Kiedy zacżąłeś budować ten dom, w 2000 roku? 12 cm 0.040 w sciany i 10 w podłogę to śmieszne wielkości. Nie wiem czy te 9kw bedzie wystarczające. Zrób w tym przypadku profesjonalne OZC.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony