dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Drewniana podłoga na strychu - kilka pytań

    Cześć wszystkim,
    zamierzam wykonać podłogę na strychu i w związku z tym mam kilka pytań:

    1. Na obecnej "podłodze" znajdują się stalowe dwuteowniki konstrukcyjne, teść mówi na to tregle. Chcę na nie położyć drewniane legary. Czy legary mocować do tregli np. za pomocą blaszek kątowych czy jedynie położyć? Wydaje mi się, że po zamocowaniu będą bardziej przenosić drgania do pomieszczeń poniżej.

    2. Czy pomiędzy legary dawać wełnę w celu izolacji termicznej i akustycznej? To jest jednak strych, na którym ktoś będzie urzędował kilka razy w roku, więc pytanie, czy jest sens.

    3. Najpierw myślałem, żeby podłogę wykonać z płyt np. MFP, jednak nie dam rady ich wnieść na strych ze względu na wielkość. Jedyną możliwością są deski. I teraz pytanie, czy rozstaw legarów o przekroju 70 x 70 mm co ok. 70 - 80 cm wystarczy?

    Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

    Bartosz

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barti93 Zobacz post
    2. Czy pomiędzy legary dawać wełnę w celu izolacji termicznej i akustycznej? To jest jednak strych, na którym ktoś będzie urzędował kilka razy w roku, więc pytanie, czy jest sens.
    Przegrody między pomieszczeniami ogrzewanymi a nieogrzewanymi należy ocieplać. Strych jest nieogrzewany tak? A pomieszczenia poniżej strychu? Jeśli są ogrzewane to należy ocieplić podłogę/strop. Na strop a pod wełenę należy ułożyć szczelnie paroizolację.

    Co do szczegółów samej konstrukcji na legarach to się nie wypowiem, bo nie mam doświadczeń.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony