dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Problem z drzwiami do łazienki.

    Dzień dobry,
    jestem nowy na forum

    Bardzo proszę o radę co zrobić z drzwiami, które mają problem jak na zdjęciach:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2555.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	436938
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2556.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	436939
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2558.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	436940
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2562.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	105,0 KB
ID:	436941
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2563.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	436942

    Nie jestem fachowcem z góry proszę wybaczyć o złe nazewnictwo.
    Tak jak widać na zdjęciach chodzi o to, że drzwi po lewej stronie (strona gdzie mają się zamykać) odeszły od ściany około cm.
    Dodatkowo, czy drzwi są źle spasowane?

    Na koniec proszę o radę jak to najłatwiej, najszybciej i w miarę możliwości małym nakładem środków naprawić.
    Problem pojawił się ponieważ moja matula wynajęła ekipę ,,profesjonalistów'. Mama nie dostała ani faktury ani paragonu.
    Problemem jest to, że te drzwi były wstawiane około rok temu. Dodam, że remont dalej trwa w tym mieszkaniu (proszę nie osądzać) tak więc drzwi były ruszane z 20x.
    Po 3 rozmowach na temat poprawienia drzwi kontakt się urwał.
    Wykonawca niestety nie odbiera telefonu. --> to jest jedyny kontakt jaki posiadam do tego Pana ,,fachowca''. Z innych numerów jeszcze nie próbowałem.
    Jak mogę nakłonić tego Pana do powrotu i poprawienia swojej roboty? Jakieś sugestie?


    Dziękuje i pozdrawiam !

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Z tych zdjęć niewiele widać. Tzn. widać niedoróbki, ale nie można jednoznacznie stwierdzić, że wina leży po stronie wykonawcy. Być może na taki zakres prac się umówiliście. Być może ściany są tak krzywe, że to jedyny sensowny sposób montażu.
    Jak to naprawić? Tuba silikonu i / lub akrylu, 15 minut pracy i po sprawie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ja też - a raczej nie piszesz nic o drzwiach, nie zamykają się? skrzypią lub same się otwierają?
    To co jest na zdjęciach to opaska maskujące ościeżnicę - zamontowana zapewne najlepiej jak mogli do krzywych ścian, więc co tu dużo pisać - wykończyć i po sprawie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    Witajcie, drzwi nie zamykają się. Ścianę sami dorabiali od strony zawiasów (wiec jak krzywo dorobili to raczej nie mój problem?) żeby wstawić węższe drzwi. Tzn. Z 90 cm robili 70. Kafelki w łazience były przyklejane do wstawionych już drzwi. I jak widać, kafelki idą prosto. Problemem nie jest zlikwidowanie tej szpary (dzieki za opcje na likwidacje jej), tylko to, ze ,,odeszły” od kafelek w łazience i od ściany po drugiej stronie. Moje pytanie brzmi: jak najlepiej i najłatwiej umieścić te drzwi spowrotem w pierwotnym miejscu i czy przykręcić je do ściany (dziury wiercone będą pod uszczelka). Czy dobrze kombinuje z tym przykręceniem? Dzieki za pomoc!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Przykręcwnie tak, ale ja bardzo wątpię by one "odeszły". Zakładam inne przyczyny takiego wyglądu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Jak ościeżnica sama odchodzi od ściany to można dojść do wniosków, że ktoś je źle zamontował. Sama pianka trzyma na tyle mocno, że ciężko jest ręcznie wyrwać ościeżnicę z muru. Przykręcenie pod uszczelką to dobra droga, ale moim zdaniem powinien robić to montażysta. Pytanie czy ościeżnica trzyma piony i kąty wszędzie. No i pytanie zasadnicze - co było w umowie na montaż drzwi?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony