dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe i grzejniki zawór z siłownikiem i sterownik

    Witam jestem na etapie podłączenia instalacji w planach miał być kocioł na paliwo stałe a będzie kondensat ale do rzeczy.
    Moja obecna instalacja to kocioł gazowy vaillant excluzive 256 5/7 w zestawie claromatic 700 oraz sterowanie pogodowe .
    Parter podlogowka (rozdzielacz)+ grzejniki (rozdzielacz),Podasze grzejniki (rozdzielacz).Tu mam pytanie czy zastosować do rozdzielacza podłogowego zawór 3D mieszający np afriso 343 z siłownikiem do tego moduł vr 71 żeby podobno można było zautomatyzować podłogówkę i sterować nią jako osobny obieg pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Powinieneś mieć sprzęgło hydrauliczne(z tuleją dla czujnika sprzęgła,który należy dokupić) Za sprzęgłem pompa na grzejniki a dla OP jak chcesz Afriso to zaw.3D typu ARV(tu należy dobrać odpowiedni Kvs)+siłownik ARM 3-punkt. albo odpowiednik ESBE zaw.3D VRG+siłownik ARA serii 600
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 14-11-2019 o 12:14

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg641 Zobacz post
    Witam jestem na etapie podłączenia instalacji w planach miał być kocioł na paliwo stałe a będzie kondensat ale do rzeczy.
    Moja obecna instalacja to kocioł gazowy vaillant excluzive 256 5/7 w zestawie claromatic 700 oraz sterowanie pogodowe .
    Parter podlogowka (rozdzielacz)+ grzejniki (rozdzielacz),Podasze grzejniki (rozdzielacz).Tu mam pytanie czy zastosować do rozdzielacza podłogowego zawór 3D mieszający np afriso 343 z siłownikiem do tego moduł vr 71 żeby podobno można było zautomatyzować podłogówkę i sterować nią jako osobny obieg pozdrawiam
    Tak.
    Zawór 3D z siłownikiem i pompą.
    Może być VR70 ponieważ VR71 ma możliwość ustawienia do 3 obwodów ze zmieszaniem.
    W ten sposób uzyskasz możliwość osobnej regulacji dla poddasza z grzejnikami i osobnej dla parteru i podłogówki.
    Na sterowniku po skonfigurowaniu pojawi się możliwość ustawienia dwóch osobnych krzywych grzewczych,
    Jeśli sterownik jest umieszczony na parterze i będzie do niej przyporządkowany to dla tej strefy to on będzie dbał o temperaturę,
    Dla obwodu grzejnikowego i ich strefy w ustawieniach prawidłowy będzie tryb BRAK i wtedy kocioł będzie utrzymywał w tym obiegu temperaturę według krzywej grzewczej natomiast regulację przejmą termostaty grzejnikowe.
    Jest jeszcze inna możliwość po zastosowaniu zdalnego sterowania VR91 które po umieszczeniu na poddaszu może zarządzać temperaturą. Wtedy tryb BRAK zamieniamy na TERMOSTAT i przyporządkowujemy tej strefie wspomniany regulator VR91.
    Owy VR91 współpracuje ze sterownikami MultiMATIC 700.
    Komunikacja następuje po szynie eBUS lub bezprzewodowo.( z literką F ).
    Odnośnie sprzęgła to owszem występuje ono w zalecanej konfiguracji ale oszczędzając na sprzęgle i pompie można także uzyskać podobne rezultaty.
    Sprzęgło jest niezbędne jeśli obwodów grzejnikowych i podłogowych jest dużo i przepływ całkowity przewyższa zakres pracy pompy w kotle.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 15-11-2019 o 07:10
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony