dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Lustro - 24h po montażu - czarne plamy

    Witam serdecznie,

    Chciałem zamontować lustro o wymiarach 218x90

    Zamówiłem, przyszło. Płytkarz który mi robił łazienkę obiecał zamontować - zamontował pięknie na klej do luster SOUDAL

    Wszystko pięknie, zafugował dookoła, zadowolony podziękowałem fachowcowi.

    Po 24 godzinach wróciłem na mieszkanie i moim oczom ukazały się czarne przebarwienia na brzegach lustra.

    Czy ma ktoś pojęcie na jakim etapie został popełniony błąd?

    Płytkarz twierdzi że lustro było najprawdopodobniej nieudolnie oszlifowane lub kiepskiej jakości.

    Napisałem z reklamacją do firmy od luster ale jak narazie się nie odzywa, jutro będę do nich dzwonił.

    Ale nadal nie mam pewności odnośnie od kogo można wymagać reklamacji usługi.

    Poniżej zdjęcia z zaistniałej sytuacji. Jest ok 5 takich przebarwień.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191111_100230.jpg
Wyświetleń:	873
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	436945Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191111_100256.jpg
Wyświetleń:	712
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	436946 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191111_100234.jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	436947


    Pozdrawiam,

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał mas89 Zobacz post
    Witam serdecznie,

    Chciałem zamontować lustro o wymiarach 218x90

    Zamówiłem, przyszło. Płytkarz który mi robił łazienkę obiecał zamontować - zamontował pięknie na klej do luster SOUDAL

    Wszystko pięknie, zafugował dookoła, zadowolony podziękowałem fachowcowi.

    Po 24 godzinach wróciłem na mieszkanie i moim oczom ukazały się czarne przebarwienia na brzegach lustra.

    Czy ma ktoś pojęcie na jakim etapie został popełniony błąd?

    Płytkarz twierdzi że lustro było najprawdopodobniej nieudolnie oszlifowane lub kiepskiej jakości.

    Napisałem z reklamacją do firmy od luster ale jak narazie się nie odzywa, jutro będę do nich dzwonił.

    Ale nadal nie mam pewności odnośnie od kogo można wymagać reklamacji usługi.

    Pozdrawiam,
    Na podstawie zdjęć i opisu trudno jednoznacznie powiedzieć gdzie tkwi przyczyna.
    1. Lustra tanie i kiepskiej jakości mogą wykazywać ślady przebarwień i korozji nawet chwilę po montażu. Jest to IMO najbardziej prawdopodobna przyczyna defektu.
    2. Majster , jeśli kleił Soudalem 47 i zgodnie z instrukcją w karcie postąpił właściwie. Paca-grzebień, kontakt, oderwanie przeschnięcie, styk dociśnięcie bez ponownego odrywania itp. Wszystko na to wskazuje, że tak robił.
    3. Powinien zrobić jednak próbę jeśli nie zna się lub nie był w stanie określić jakości lustra. Klej 47 jest raczej nieagresywny , ale producent zaleca takową próbę.
    4. Szlif nie powinien mieć tu nic do rzeczy. Podczas szlifu lustrzanka jest nieruszana. Chyba , że robił to wybitny partacz, ale to byście pewnie zauważyli obaj. Teraz jest po rosole.
    5. Lustra powinien jednak kleić szklarz u którego zamawiasz lustro a nie płytkarz - miałbyś "winnego".

  3. #3

    Domyślnie

    Pewien szklarz mi powiedział, że czarne plamy na lustrze pojawiać się mogą - ale po kilku latach użytkowania lustra. Wyjaśnił to tym, ze teraz wszystko jest tak produkowane, by szybko wymieniać na nowe, kiedyś były kryształowe lustra i w ogóle lepsza jakość.U Ciebie te plamy to mają galopującą tendencję do pojawiania się.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Przyczyną może być fuga.
    To nie sztuka wybudować nowy dom. Sztuka sprawić by miał w sobie duszę...

    http://luxum.pl/

    Awangarda wyposażenia wnętrz

    Zajrzyj osobiście lub wirtualnie do nowego salonu w Krakowie.
    Galeria Wnętrz Kreatywnych Luxum
    https://luxum.pl/wirtualny-spacer/



Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony