dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    220

    Domyślnie Brak okapu a pozwolenie na budowe

    Witam. Moja sprawa wygląda tak:

    Ponad rok temu zdecydowaliśmy się z żoną na budowę domu w formie Nowoczesnej Stodoły czyli prosta bryła, duże przeszklenie no i oczywiście brak okapów.

    Wszystkie papiery zostały już zlozone do starostwa. Dziś dostałem maila od projektanta, który dostał maila od urzędu gminy, że niestety nie możemy wybudować domu bez okapów gdyż nie wpisuje się on w tradycyjny styl Szczawnicki( powiedzmy że góralski) i otrzymamy pozwolenie na budowę gdy w projekcie będą okapy co najmniej 80cm i 50cm na ścianie szczytowej. Dodam że do tej pory w mojej gminie powstało kilka takich domów, ale akurat w tym momencie okazuje się że nie można.

    Czy ktoś widzi jakieś światełko w tunelu? Bo mi już ręce opadly

    Czy jakieś odwołanie może coś dać? Inspektor z urzędu gminni mówi że do niczego się przyczepić nie może oprócz ale okapy muszą być koniec i kropka
    Ostatnio edytowane przez wiertar ; 13-11-2019 o 14:21

  2. #2

    Domyślnie

    Sama mam dom bezokapowy, chociaz w mpzp widnieje zapis, ze polecane są domy z poszerzonym okapem, to w Twoim przypadku nie nalegałabym na taki dach.
    Okolice Szczawnicy są przepiękne z typowo góralską architekturą i raczej taki nowoczesny dom tam nie pasuje.

    Rozumiem co czujesz, ale pomyśl nad zmianą dachu na bardziej podobny do sąsiednich a za jakiś czas będziesz z tej decyzji zadowolony...szczególnie wtedy, kiedy dachy bezokapowe nie będą juz modne.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wyrocznią jest MPZP - czy tam jest nakaz projektowania okapów? Jesli nie, to od razu pismo do urzędu by uzasadnili przepisami swoje żądanie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    W części opisowej mogą być użyte zwroty typu " nawiazanie do tradycyjnej bryły i formy" lub cóś podobnego. I zaczyna sie kopanie z kuniem.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    220

    Domyślnie

    Dokładnie jest tak jak bertha napisał.

    No nic pewnie trzeba będzie dołożyć okap. Mi się to w sumie podoba, gorzej żonie przetłumaczyć że za parę lat to będzie nie modne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony