dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Wełna na poddasze URSA KNAUF ISOVER CLIMOWOOL lambda 35

    Jestem na etapie wybierania izolacji poddasza i mam dylemat z wyborem wełny . Strop w poziomie , chce dać 40 cm wełny tj 20 cm między krokwie i 20 cm na nie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28102019_Defor_L13-L31_B (2).jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	436965

    Praktycznie dane techniczne te same, ale są różnicę w wadze wełny : Isover 16 kgm3 ( lekki ) Knauf i Climwool 21 kg m3. Chyba lepiej aby trochę tego towaru było.
    Cenowo Knauf i Climwool wychodzą najlepiej.
    No i Knauf i Climwool nie zawierają formaldehydu, w pozostałych wełnach nic o tym nie pisze.
    Czytałem rożne komentarze niby najlepszy Isover, trochę się obawiam, że przy tej jego lekkości osiądzie z czasem.
    Co byście polecali ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jesienią 2017 układałem Ursę Platinum chyba 0,032 nad stropem parteru. Układanie ciepło wspominam (spręzystość, deklarowana grubośc po rozwinięciu, umiarkowane pylenie). Zaglądałem niedawno, nic nie siadło, wygląda zdrowo. Kupowana na składzie budowlanym a nie w markecie typu "ryż, mydło i powidło".
    Na palecie stało 21 rolek, wełny nie składuje się na leżąco!!!!!!!
    Sprzedaż rolek na leżąco moim zdaniem dyskwalifikuje sprzedawcę.

    O jakości tak sprzedawanego produktu nie śmiem się wypowiadać bez badań laboratoryjnych.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 13-11-2019 o 22:08 Powód: O jakości...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    Moim zdaniem bez sensu. Jak się ma poddasze nieużytkowe to nie ma sensu kupować drogiej wełny i upychać ja miedzy krokwiami. Ja mam nieużytkowe poddasze i kupiłem najtańszą wełnę Ursy za 8 plm/m2 (15 cm grubości).Układam na strop. Jak będzie za mało to dorzucę drugą taka samo warstwę a potem trzecią. I za mniejsze pieniądze uzyskam dużo lepszy opór cieplny niż używając wełnę o TEORETYCZNIE lepszym oporze cieplnym.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Kupujesz coś co na leżąco w rolce w sklepie wyglada jak mokry wacik? Ciężkie , mało sprężyste, dorzucenie drugiej warstwy ugniata dolną warstwę i to ma być izolacją cieplną? Mi byłoby szkoda czasu na takie zabawy.
    Twój czas, twoje pieniądze, djecezja nalezy do ciebie.

    Może decyzja, no jakos tak...

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    taki mokry wacik lepiej się dopasowuje i przez to masz lepszą szczelność izolacji. Lekka kompresja nie zmieni lambdy.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie ułożony jest Isover, ale szczerze mówiąc gdybym miał jeszcze raz wybierać wełnę na pewno postawiłbym na inny produkt.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekdomus Zobacz post
    Jak się ma poddasze nieużytkowe to nie ma sensu kupować drogiej wełny i upychać ja miedzy krokwiami. .
    Oczywiście że upychanie jest bez sensu (delikatnie mówiąc).
    Mierzyłem odległosć między krokwiami +2cm, odmierzałem na zapakowanej rolce, kilka ruchów nożem i ucięte. Układałem walec na kierunku uważając gdzie jest początek zwoju, rozcinałem folię i materiał pięknie się rozwijał jak trzeba. Jeszcze tylko wyciagnięcie rozcietego opakowania, kontrola czy równo leży i gotowe. Układanie to poezja, więcej czasu zajmowało położenie folii i inne prace przygotowawcze.

    Każdy łysy wie, jak dużo ciepła traci sie bez czapki.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekdomus Zobacz post
    Moim zdaniem bez sensu. Jak się ma poddasze nieużytkowe to nie ma sensu kupować drogiej wełny i upychać ja miedzy krokwiami. Ja mam nieużytkowe poddasze i kupiłem najtańszą wełnę Ursy za 8 plm/m2 (15 cm grubości).Układam na strop. Jak będzie za mało to dorzucę drugą taka samo warstwę a potem trzecią. I za mniejsze pieniądze uzyskam dużo lepszy opór cieplny niż używając wełnę o TEORETYCZNIE lepszym oporze cieplnym.
    To co napisałeś jest bez sensu 15 cm najgorszej wełny daje ci współczynnik przenikana ciepła 0,26 , a opór cieplny wychodzi 3,57.
    Przy moim założeniu będę miał współczynnik przenikana ciepła 0,09 , a opór cieplny 11,43.
    Ja chce płacić mało za ogrzewanie, Ty chyba odwrotnie.

    Dostałem Super rabat na Rockwoola , taniej niż te wszystkie inne wełny i zamówiłem Toprock super.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał Ursa

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-520
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubis1973 Zobacz post
    Jestem na etapie wybierania izolacji poddasza i mam dylemat z wyborem wełny . Strop w poziomie , chce dać 40 cm wełny tj 20 cm między krokwie i 20 cm na nie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28102019_Defor_L13-L31_B (2).jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	436965

    Praktycznie dane techniczne te same, ale są różnicę w wadze wełny : Isover 16 kgm3 ( lekki ) Knauf i Climwool 21 kg m3. Chyba lepiej aby trochę tego towaru było.
    Cenowo Knauf i Climwool wychodzą najlepiej.
    No i Knauf i Climwool nie zawierają formaldehydu, w pozostałych wełnach nic o tym nie pisze.
    Czytałem rożne komentarze niby najlepszy Isover, trochę się obawiam, że przy tej jego lekkości osiądzie z czasem.
    Co byście polecali ?

    Abstrahując na moment od rodzaju materiału izolacyjnego, układu warstw preferencji co do rodzaju materiału i jego producenta. Zakładając, że w tej chwili celujemy w przegrodę pozwalającą uzyskać standard niskoenergetyczny czyli U=0,15 upraszczając model obliczeniowy, pomijając poprawki oraz przyjmując ok 13% strat na przekrój krokwiowy daje nam R=1/U na poziome 7,33. Zatem ta wartość lub wyższą powinna być wskazaniem do dobru rodzaju izolacji. Przekłada się to na poniższe minimalne grubości izolacji dla lambda 031=250 mm i 035=290mm. Są to wartości minimalne i '"szybko liczone" w każdym przypadku powinno dokonać się obliczeń termicznych ale także wilgotnościowych. Aby sprawdzić konkretny przypadku. Polecam program "Termo" który sprawdzi warunki termiczne jak i wilgotnościowe dla pryzmatycznie każdego układu warstw i konstrukcji nośnej przegrody do ściagnięcia ze strony www.ursa.pl. Do obliczeń wyłącznie termicznych polecam aplikację mobilną URSA PL do ściągnięcia ze sklepów Google Play i App Store.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    a ja poleciłbym Ci wełnę TOPROCK SUPER w rolce której gęstość nominalna to 40kg/m3 .Produkt ten nie ma tentencji do osiadania. Pomimo iż jest to rolka to jest to dość sztywny materiał. Dodatkowym plusem jest to że w procesie produkcyjnym wełna jest hydrofobizowana a więc zabezpieczona specjalnymi środkami przed wilgocią.
    www.rockwool.pl/produkty/toprock-super
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony