dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Drzwi zewnętrzne pcv, dwa problemy, jak zaradzić?

    Pierwszy to zimna klamka. Gdy na dworze było poniżej zera to nie było to przyjemne. Skrapla się na szyldzie woda. Dom w budowie.
    Rozumiem że klamka przechodzi na zewnątrz ale może są jakieś ciepłe rozwiązania?

    Dwa to dołem puszczają na szczotkowej uszczelce. Szukać grubszej uszczelki czy jest inne rozwiązanie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Chcesz powiedzieć że kupiłeś drzwi zewnetrzne które na dole mają tylko szczotke?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Plastikowa klamka (taka za 8zł z marketu) będzie "ciepła".
    Innych rozwiązań nie ma. Roszenie ustąpi jak unormujesz warunki wewnątrz.

    A poważnie.. ciepła klamka czy wkladka to szukanie jakiś ułamkowych wartości..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Fin
    Kolejnym problemem większym od klamki będzie hulający wiatr Przez dziurkę od klucza

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Dwa to dołem puszczają na szczotkowej uszczelce. Szukać grubszej uszczelki czy jest inne rozwiązanie?
    Pierwszy problem jak widzisz potraktowaliśmy jako lekko niepoważny.
    Natomiast drugi wymaga więcej info o które zapytał Jareko. Czy drzwi mają na dole tylko uszczelkę szczotkową? Ona ma za zadanie ograniczać ruch powietrza i z założenia nigdy nie jest szczelna. Za to odpowiada uszczelka przylgowa na progu lub dolnej "przyldze" i to w jej okolicach szukałbym problemu (o ile to jest wartość przewiewu przekraczająca deklarowane parametry). Być może to tylko kwestia regulacji.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    To mój pierwszy dom. nigdy nie miałem drzwi na pole. Wilgotnosc w domu jest pewnie jeszcze spora więc na zimnej klamce zrasza sie woda.
    drzwi ogólnie są ok. Przy mrozie -5 pakiet szybowy był cieplutko, rama też
    Jest uszczelka na skrzydle, przylgowa. Pisząc o szczotce miałem na myśli miejsce skąd wialo. Mam próg plastikowo aluminiowy. Muszę usunąć spod niego piankę, dać nowa pod częścią plastikową a resztę progu podlać przy kafelkowaniu.
    Widzę że drzwi zostają dociągnięte przy zamknieciu tej 3 punktowej zasuwy. Z tym że wydaje mi sie, że moze to być większe. Nie bardzo widzę miejsca gdzie możnaby to podregulowac. Nic sprawdzę to przy chłodniejszej pogodzie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Docisk drzwi reguluje się zwykle na zaczepie zamka na ościeżnicy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Docisk drzwi reguluje się zwykle na zaczepie zamka na ościeżnicy.
    Tu gdzie na zdjęciu? Pierwsze zdjecie to okucie zamka głównego, a na górze i na dole mam okucie rygla czy jak to się nazywa, zdjęcie drugie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191123_170439.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	104,1 KB
ID:	437394
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191123_170446.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	103,0 KB
ID:	437395

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony