dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Piana w zlewie

    Witam,

    mieszkam w bloku i mam problem z kanalizacją w kuchni. W kuchni słychać bulgotanie o różnych porach dnia w czasie w jakim nie używam zlewu (tzw. samoczynne bulgotanie). Teraz od dłuższego czasu oprócz wspomnianego bulgotania, zaczęło śmierdzieć z kanalizacji i wpychać pianę z kanalizacji do zlewu (nie wiem dokładnie od kiedy ta sytuacja ma miejsce). Nie jest jej dużo ale ciśnienie w kanalizacji powoduje przepchanie jej przez syfon do zlewu. W kuchni nie mam zmywarki ani pralki.
    Kiedy spuszczam wodę ze swojego zlewu, po jej zejściu słychać bulgotanie w pionie kanalizacyjnym (woda z mojego zlewozmywaka schodzi normalnie).

    Co zrobiłem?
    W formie testu zamknąłem korkiem zlew a przepływ taśmą klejącą żeby zobaczyć czy powyższa sytuacja się powtórzy.
    Efekt?
    Bez używania zlewu słychać stłumione bulgotanie z pionu kanalizacyjnego a po wyjęciu korka ze zlewu nic nie śmierdzi czyli woda w syfonie nie została wciągnięta a tym bardziej nie została wepchana żadna piana.

    Pytanie:
    Czy taka sytuacja świadczy o nadciśnieniu w kanalizacji?
    Co zgłosić zarządcy aby sprawdził w kanalizacji?


    Dodam, że sąsiad z piętra wyżej mówił mi, że ma to samo - piane w zlewie i smród z kanalizacji. On także nie ma zmywarki ani pralki w kuchni. Zgłosił to do zarządcy, a zarządca wysłał hydraulików ze spiralą, chociaż pół roku wcześniej było ciśnieniowe czyszczenie pionu kanalizacyjnego.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Co mówi sąsiad z dołu?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał trop Zobacz post
    Pytanie:
    Czy taka sytuacja świadczy o nadciśnieniu w kanalizacji?
    Co zgłosić zarządcy aby sprawdził w kanalizacji?
    Dodam, że sąsiad z piętra wyżej mówił mi, że ma to samo - piane w zlewie i smród z kanalizacji. On także nie ma zmywarki ani pralki w kuchni. Zgłosił to do zarządcy, a zarządca wysłał hydraulików ze spiralą, chociaż pół roku wcześniej było ciśnieniowe czyszczenie pionu kanalizacyjnego.
    Niestety , nadciśnienie - brak napowietrzenia kanalizacji na dachu budynku - trzeba zasugerować jej zatkanie lub uszkodzenie zaworu napowietrzającego(kominka na dachu). Bardzo często spółdzielnie czy deweloperzy zdejmują sam napowietrznik z rur tworząc "odpowietrzenie" kanalizacji - jest to też wybrniecie z sytuacji jeśli oczywiście nie szkodzi "zapachem na zewnątrz" szczególnie mieszkańców ostatniej kondygnacji.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał trop Zobacz post
    Co zgłosić zarządcy aby sprawdził w kanalizacji?
    Możesz jeszcze jeśli oczywiście masz możliwość - zakres regulacji - syfon na rurze przesunąć w dół - spowoduje to zwiększenie ilości wody w syfonie co może zrównoważyć pojawiające się zmiany ciśnienia w instalacji .
    Niekiedy wytwarza się podciśnienie które wyciąga wodę z syfonów, niekiedy nadciśnienie wpompowujące powietrze z kanalizacji do pomieszczeń.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Syfon_do_zlewozmywaka_z_metalowym_sitkiem_z_wyjsciem_na_pralke-505190-375281.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	38,0 KB
ID:	436991
    Ten zabieg może pomóc choćby na czas interwencji zarządcy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony