dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    88km,
    Minimum 1h15min w jedną stronę. Samochodem, motocyklem można ciut szybciej, komunikacja zbiorowa w moim przypadku nie ma sensu.
    Max 1h45min.
    Ja dokładnie tez 88 km. Przez Warszawę więc 1:30 jak w mordę strzelił
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #22

    Domyślnie

    5 km w 5 min

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Ja dokładnie tez 88 km. Przez Warszawę więc 1:30 jak w mordę strzelił
    Tracisz 3 h życia codziennie w tę i z powrotem. W skali roku to wychodzi parę dni na dojazdy do pracy. Weź ty chłopie zastanów się i zmień pracę na stacjonarną, taką, jak ma koleżanka Elfir, wtedy czas dojazdu do pracy będzie = 0!
    Będziesz miał czas na zajęcie się rodziną i pisaniem pierdół na forum. Przemyśl to...

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Ja to do pracy pieszo. Na tym samym podwórzu. I nie ma wymówek że kac
    I to jest codziennie najtrudniejsza droga do pokonania

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Tracisz 3 h życia codziennie w tę i z powrotem. W skali roku to wychodzi parę dni na dojazdy do pracy.
    3 godziny dziennie to nie jest parę dni...
    To znaczna część życia powiedziałbym.
    Nie rozumiem jak można codzienne podróżować taki kawał do pracy... Musi być jakaś super super

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Praca w domu to nie tylko zalety.
    Praca w domu ma tez wady.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Praca w domu to nie tylko zalety.
    Praca w domu ma tez wady.
    Chętnie się dowiem jakie?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Chętnie się dowiem jakie?
    Takie że siedzisz jak doopa sam. Nie masz towarzystwa z pracy, pogawędek, znajomości, wypadów firmowych itepe

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    masz forum, jak zauważył Misterhajt

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Chętnie się dowiem jakie?
    Wady np.
    Masz Rodzinę to jesteś 24h dostępny - to zaleta i wady jak chcesz w spokoju popracować a Rodznia ma inne zajęcia dla Ciebie (kolidujące z pracą).
    Współpracujesz z innymi lub z Klientami to przyjmujesz ich w domu. A Dom powinien być ozazą.
    Pracujesz 24h i 24h jesteś w pracy.
    Inne...

    Są też zalety
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 15-11-2019 o 22:04
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Tracisz 3 h życia codziennie w tę i z powrotem. W skali roku to wychodzi parę dni na dojazdy do pracy. Weź ty chłopie zastanów się i zmień pracę na stacjonarną, taką, jak ma koleżanka Elfir, wtedy czas dojazdu do pracy będzie = 0!
    Będziesz miał czas na zajęcie się rodziną i pisaniem pierdół na forum. Przemyśl to...
    No wiem i zaczyna mnie to wku.....
    Problem jest taki że to moja własna firma i nie za bardzo mogę sobie rzucić robotę i poszukać czegos blizej . Też jej nie przeniosę bo zatrudniam 18 osób bez których ta firma by nie istniała. Dwa dni home office w tygodniu to jest jakieś rozwiązanie . Czekam też na dociągnięcie A2 z Mińska do Warszawy + obwodnica w Warszawie bo to skróci wyprawę do godziny.
    Zastanawialiśmy się nad przeprowadzką ale dzieci , szkoła , nowa budowa , sprzedaż domu - no chyba nie chce.

    No cóż , sam sobie to zrobiłem więc trochę za późno na jęczenie. Aczkolwiek na samochód nie moge już patrzeć.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #32

    Domyślnie

    Kilometr kilometrowi nie równy. Prowadzę firmę około 50km od domu, czas dojazdu 45-50 minut. Kuzynka pracuje w tym samym mieście, mieszka na miejscu i przebicie się przez 3 dzielnice zajmuje jej tyle samo.
    Tak w ramach ciekawostki.

  13. #33

    Domyślnie

    Ja codziennie ok. godzinke jade

  14. #34

    Domyślnie

    Mieszkam za poznaniem, wiec dojazd do centrum autem czasem zajmuje nawet godzine. W ładne dni przerzucam sie na rower, zdrowiej i o wiele szybciej

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Gdy mieszkaliśmy w moim domu rodzinnym, mieliśmy z mężem do pracy 1.5 km (w zasadzie sąsiednie budynki). 5-7 minut rowerem (po płaskim), 15-20 minut piechotą lub 10-15 minut autem. Autem jeździliśmy tylko gdy było potrzebne do czegoś innego, np. większe zakupy po pracy. Bo mniejsze do plecaka i rowerem przewoziliśmy. Tak to zazwyczaj rowerami, nawet w zimie (chociaż mąż po tym, jak się na lodzie wywalił z rowerem, największe mrozy chodził piechotą).
    Gdy zaczęłam wozić małą do żłobka (już autem), to jechałam 4.5 km od domu mojej mamy do żłobka (10-20 minut, zależnie od natężenia ruchu, wtedy też zaczął się remont drogi i ruch wahadłowy). I od żłobka do pracy tyle samo co teraz (ta sama trasa).

    Po przeprowadzce „na wieś” jadę 4 km do żłobka (7-8 minut, zero ruchu, korków, bo to „wieś”), a od żłobka 6,5 km do pracy (10-15 minut, zależnie od pory dnia, natężenia ruchu). Właśnie kończą remont i rozbudowę drogi, dzięki której myślę, że będę jechać maksymalnie 10 minut, niezależnie od pory dnia.
    Jazda bezpośrednia dom – praca to 6 km, 10-15 minut (zależnie od natężenia ruchu).
    Najgorszy korek jaki miałam, to gdy remontowane były 2 sąsiednie drogi wyjazdowe z miasta w moim kierunku. Wtedy do żłobka jechałam z pracy ponad 30 minut, na szczęście tak się zdarzyło tylko raz.

    Oboje z mężem pracujemy "od tej strony" miasta, co droga wyjazdowa na naszą "wieś". Więc w zasadzie nie mamy korków, jazdy przez centrum itd.


    Jedyna różnica jest taka, że mamy jedno auto (wcześniej drugie nie było nigdy potrzebne), a jazda rowerem trochę odstrasza – nie dystans, a różnica wysokości. Z Rzeszowa do naszego domu jest w zasadzie cały czas pod górkę (mija się piękny punkt widokowy na panoramę miasta), do tego dosyć stromo. Mąż kilka razy tak jechał, to mu zajmował 22 minuty rowerem powrót z pracy. Ja mam niestety problem, żeby rowerem wjechać na samą górę (umieram w połowie wysokości).
    Na wiosnę mamy plany zacząć więcej jazdy rowerem wdrażać, ale zobaczymy co z tego wyjdzie
    Mój plan jest taki, by kupić bagażnik samochodowy na rower. Jedna osoba zawozi dziecko do żłobka i jedzie do pracy. Druga bezpośrednio z domu zjeżdża rowerem do pracy (cały czas z górki, nawet pedałować w zasadzie nie trzeba, tylko hamulce sprawne muszą być). Wracamy razem z rowerem na bagażniku, a w przypadku, gdy jedno z nas musi zostać dłużej – może wrócić później rowerem.
    Nie da to wiele oszczędności czasowej, bardziej chodzi o to, by „ruszyć tyłki” i nie wozić się cały czas autem.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Aczkolwiek na samochód nie moge już patrzeć.
    Pomaga
    a) na krótko - kupować sobie samochody, którymi aż chce się jeździć( dla każdego to oznacza coś innego)
    b) na dłużej - mieć dwa domy, ten drugi b. blisko pracy, 3min piechotą,, w którym samemu nocujesz kilka dni w miesiącu, ale i w którym rodzina też spędza czas (weekendy, wakacje, własny ogród, staw, etc...).

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Jedyna różnica jest taka, że mamy jedno auto (wcześniej drugie nie było nigdy potrzebne), a jazda rowerem trochę odstrasza – nie dystans, a różnica wysokości. Z Rzeszowa do naszego domu jest w zasadzie cały czas pod górkę (mija się piękny punkt widokowy na panoramę miasta), do tego dosyć stromo. Mąż kilka razy tak jechał, to mu zajmował 22 minuty rowerem powrót z pracy. Ja mam niestety problem, żeby rowerem wjechać na samą górę (umieram w połowie wysokości).
    Doskonałym rozwiązaniem będzie rower z napędem elektrycznym.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    Pomaga
    a) na krótko - kupować sobie samochody, którymi aż chce się jeździć( dla każdego to oznacza coś innego)
    b) na dłużej - mieć dwa domy, ten drugi b. blisko pracy, 3min piechotą,, w którym samemu nocujesz kilka dni w miesiącu, ale i w którym rodzina też spędza czas (weekendy, wakacje, własny ogród, staw, etc...).
    Ad a
    Właśnie kupiłem i rzezcywiście pomogło,
    Ad b
    Tak funkcjonowałem przez jakiś czas ale na dłuższą metę się nie sprawdza. Przy dwójce dzieci w wieku szkolnym (podstawówka) i pracującej nieMałżonce za dużo obowiązków spada na tą osobę która zostaje z dziećmi.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #39

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał grv Zobacz post
    Doskonałym rozwiązaniem będzie rower z napędem elektrycznym.
    To prawda i chyba muszę wrócić do tej opcji

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony