dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie Pomoc przy przekwalifikowaniu pola na działkę budowlaną.

    Witam Wszystkich serdecznie.
    Borykam się z takim problemem od 3 lat,mianowicie złożyłem w 2016 roku Wniosek do Urzędu Gminy w mojej miejscowości o przekształcenie pola ornego w wielkości 0,30 ha na Działkę Budowlaną i do dzisiejszego dnia nie dokonałem tego przerobienia.
    Stosując Wniosek do Urzędu Gminy o przekształcenie pola ornego na działkę budowlaną uzasadniałem się tym,iż w przyszłości bedę tam się budował.

    W 2016 roku dostałem odpowiedź z Urzędu Gimy cytuję:
    '' Z chwilą przystąpienie Gminy do prac urbanistycznych związanych ze
    zmianą
    miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wniosek będzie
    ponownie rozpatrywany''

    Od 2019 roku jest cisza- gdy moja kobieta poszła do Wójta który przyjmuje petentów raz w tygodniu, cytuję Wójta ''Wójt twierdzi,że są limity na budynki mieszkalne i usługi i kazał w przyszłym roku przyjść''.

    Mojej znajomej znajoma doradziła mi,że jeśli się chce wybudować nie trzeba przekształcać.
    Mówiła,że wystarczy złożyć wniosek o wydanie warunków zabudowy, albo o miejscowy plan i budować.
    I,że można podzielić i sprzedać z planem albo warunkami.

    Zwracam się do Państwa z wielką prośbą o pomoc co w takim momencie mam robić,aby zostało to przerobione na działkę budowlaną? Gdzie Wójt w 2019 roku cytuję ''twierdzi,że są limity na budynki mieszkalne i usługi i kazał w przyszłym roku przyjść''.

    Lecz co nam dadzą te Warunki Zabudowy-czy to przyśpieszy proces przekształcenia pola ornego na działkę budowlaną ?

    Pewien Pan z forum napisał cytuję :''Jest tam jedna opcja, ale musisz być rolnikiem posiadającym (lub dzierżawiącym) odpowiedni areał, i będziesz budował siedlisko (dom i zabudowania gospodarcze).''
    A drugi Pan z forum napisał cytuję :''Moja działka nie miała mpzp, wz nie dostałem, więc prywatnie uchwalono studium dla mojej działki.A następnie mpzp. Czas to 18 miesięcy, koszt 13,5 tyś zł. Zorientuj się kto jest w gminie planista i może też Ci zmienią mpzp...Gmina uchwała studium i mpzp raz na kilka/ kilkanaście lat. Planistka robiła mi to prywatnie tylko dla mojej działki.''

    Moje pytanie brzmi następująco do Szanownego Państwa czy jest jakiś sposób aby przeskoczyć te wszystkie decyzje i zamierzenia urzędników i przerobić w końcu te pole orne na działkę budowlaną,gdzie wniosek o to złożyłem 3 lata temu. Oraz co w takim momencie mam robić,aby zostało to przerobione na działkę budowlaną
    Bardzo proszę o pomoc Was Szanowni Państwo za co uprzejmie i serdecznie dziękuję.

    Z Poważaniem.Jan

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie

    Czy mielibyście może jakiś pomysł jak to można przekwalifikować ?

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Poczekasz kolego. Sam czekałem na wszystkie papiery 18 miesięcy, bo nie było planu zagospodarowania dla tej miejscowości. Ale da się to zrobić. Cierpliwość

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie

    No właśnie czekam już 3 lata i do tej pory cisza moja kobieta chodziła do Wójta który przyjmuje petentów raz w tygodniu, cytuję Wójta ''Wójt twierdzi,że są limity na budynki mieszkalne i usługi i kazał w przyszłym roku przyjść''. I do tej pory cały czas twierdzi to.
    Przypominam,że w 2016 roku złożyłem w 2016 roku Wniosek do Urzędu Gminy w mojej miejscowości o przekształcenie pola ornego w wielkości 0,30 ha na Działkę Budowlaną i do dzisiejszego dnia nie dokonałem tego przerobienia.
    Stosując Wniosek do Urzędu Gminy o przekształcenie pola ornego na działkę budowlaną uzasadniałem się tym,iż w przyszłości bedę tam się budował.

    W 2016 roku dostałem odpowiedź z Urzędu Gminy cytuję:
    '' Z chwilą przystąpienia Gminy do prac urbanistycznych związanych ze
    zmianą
    miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wniosek będzie
    ponownie rozpatrywany''
    Co mogę zrobić jeszcze aby to przyspieszyć ? pozdrawiam serdecznie i dziekuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez len123456 ; 16-11-2019 o 00:20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony