dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nieuczciwy geodeta - problem

    Dzień dobry,

    Mam problem z nieuczciwym geodetą. Zleciłem mu wykonanie pomiarów powykonawczych, które fizycznie sporządził na początku roku 2019.
    Otrzymałem mapki, które wraz z resztą dokumentacji zgłosiłem do Inspektora Powiatowego celem zawiadomienia o zakończeniu budowy.
    Na tym etapie wszystko zostało potwierdzone. jednak do dzisiaj geodeta nie dopełnił formalność w Starostwie Powiatowym i niestety nie mogę otrzymać wypisu z ewidencji budynków. Z tego co zrozumiałem w Starostwie, dopóki geodeta nie wypełni operatu ( czy czegoś takiego) nie będzie to możliwe. Starostwo twierdzi, że nie ma mocy prawnych, aby zobligować do tego geodetę. Geodeta niestety zbywa mnie od lutego i obawiam się, że nie dopełni obowiązku.

    Czy jest jakiś termin, który by go obligował? Co mogę zrobić w tym temacie? Jakaś skarga? Niestety prośby i „groźby” nie przynoszą efektu
    Z góry dziękuje za wszelkie sugestie

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Podpisałeś geodecie "Wniosek o ujawnienie zmian w Ewidencji Gruntów i Budynków.." ? On nie oddał operatu z twoim wnioskiem i na mapie ewidencji guntów nie ma twojego budynku? Kierunek geodeta powiatowy - idż z mapą którą dostałeś od "geodety" któremu zleciłeś pracę i kopią zlecenia, aby było wiadomo co zlecałeś. Na drugi dzień zacznie się coś dziać.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Wydaje mi się, że wniosek podpisałem ( w starostwie geodeta zaczął czynności związane z operatem).
    Na mapie nie ma mojego budynku tylko zaznaczony obrys domu w budowie.

    Niestety zlecenia nie posiadam tylko gotową mapkę od geodety - spróbuję uderzyć od powiatowego z tym co mam.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Na mapie od geodety jest numer zgłoszenia. Jeśli mapa od geodety ma stempele urzędowe, to sądzę że teraz finał nastąpi blyskawicznieee.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Spróbuj eskalować temat na szczebel wojewódzki a następnie krajowy.
    Zbieraj dowody, możesz też zgłosić sprawę na policji.

  6. #6

    Domyślnie

    Zbieraj dokumenty i uderz do CBA na szczeblu centralnym zlecą poniżej ale zlecenia centrali inaczej się traktuje. A sprawa łatwa to i efekt szybki, a to w służbach cieszy . Dwa województwa dalej weź geodetę z listy biegłych sądowych. Powiedz co i jak dobrze opłać i w porozumieniu z CBA niech sprawę załatwia. Będziesz mieć zasługę przed Bogiem i miejscowym społeczeństwem za usunięcie śmiecia , a i miejscowe biurwy przez jakiś czas będą urzędnikami. Oczywiście od biegłego geodety faktury rachunki miech menda będzie tym obciążona, albo skarb państwa- fundusz operacyjny CBA

  7. #7

    Domyślnie

    A co to zmienia, kierowanie tworem mafijnym i sprawstwo kierownicze. Co ci szkodzi umówić się w CBA i wyżalić całkowicie dokumentnie

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał tossa Zobacz post
    [Dziękuję za podpowiedź. Policja odpada, bo ma komendanta kolegę.
    Głównego komendanta Policji?
    Nie rozumiem tego słowotoku, ja bym dawno zakasał rękawy i eskalował gdzie się da. Pisanie tu nic nie da.

  9. #9
    tossa
    Guest
    tossa

    Domyślnie

    Myślę,że powinnam opuścić to forum
    Ostatnio edytowane przez tossa ; 31-12-2020 o 18:59

  10. #10
    tossa
    Guest
    tossa

    Domyślnie

    jeszcze jedna sprawa.
    Ostatnio edytowane przez tossa ; 31-12-2020 o 18:57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony