dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze wody fi50

    Witam. Ile domów jednorodzinnych można podłączyć do przyłącza wody fi50 ?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam fi 40 do jednego domu

  3. #3

    Domyślnie

    Do tej fi50 już 2 domy są podpięte, a wodociągi mi mówią że jeszcze 3 domy można podpiąć. A projektant sugeruje budowe sieci wodociągowej. Musiał bym 150 metrów ciągnąć z drogi

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał1983 Zobacz post
    Do tej fi50 już 2 domy są podpięte, a wodociągi mi mówią że jeszcze 3 domy można podpiąć. A projektant sugeruje budowe sieci wodociągowej. Musiał bym 150 metrów ciągnąć z drogi
    Rura DN50 ma przepływ nominalny w okolicy 14 m3/h i z zapasem to wystarczy na 2 domy. O dziwo pod względem przepływu pociągnie i 5 budynków, jednak tu ważny jest inny parametr, jakim jest ciśnienie wody w sieci. Jeżeli macie 2,5-3 bary to nie ma co sie martwić.

    Niestety nie ma powszechnie obowiązujących przepisów określających minimalną wartość ciśnienia w sieci wodociągowej. Wymóg prawny w tym zakresie jest określony jako "pod odpowiednim ciśnieniem" bez konkretnych wartości. Natomiast bywają przypadki, że samorządy na szczeblu przepisów lokalnych określają uchwałą rady miasta/gminy minimalne wymagane ciśnienie w sieci, za które odpowiadają lokalne wodociągi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony