dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jaka wysokość okien w pomieszczeniu h=2,80

    Witam

    Ruszam z murowaniem ścian. W pokojach o powierzchni ok. 13m2 mam zaprojektowane okna 180x150
    Przy wysokości pomieszczeń 2,80 wychodzi, że nadproze będzie miało wysokość 40cm
    Nie będzie wrazenia, że są za niskie okna?

    Obecnie w mieszkaniu mam wysokość pomieszczen 2,60 i nad oknem mam ok 20cm

    Jakie rozmiary okien macie w pokojach?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja bym robił zgodnie z projektem. Takie nieautoryzowane zmiany potrafią odbić się czkawką, np .w światło okna wejdzie okap dachu...

    Poza tymi mierząc okna zwykle kontrolnie sprawdzam nadproże i jest to właśnie ok 35-40cm.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za potwierdzenie.

    Będę murował z betonu komórkowego i pustak pod parapetem będzie przycinany z 24 na ok 15-16 cm żeby zmieścić ciepły parapet.
    Zbrojenie podokienne w postaci prętów dawać bezpośrednio pod tym przyciętym pustakiem czy warstwę niżej?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryba007 Zobacz post
    Dzięki za potwierdzenie.

    Będę murował z betonu komórkowego i pustak pod parapetem będzie przycinany z 24 na ok 15-16 cm żeby zmieścić ciepły parapet.
    Zbrojenie podokienne w postaci prętów dawać bezpośrednio pod tym przyciętym pustakiem czy warstwę niżej?
    Wiesz.. pytasz o rzeczy, na których nawet dobry okiennik nie musi się znać. Ja nie spotykam zbrojeń pod oknem...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony