dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie Przekwalifikowanie Pola Ornego na Działkę Budowlaną.

    Witam Wszystkich serdecznie.
    Borykam się z takim problemem od 3 lat,mianowicie złożyłem w 2016 roku Wniosek do Urzędu Gminy w mojej miejscowości o przekształcenie pola ornego w wielkości 0,30 ha na Działkę Budowlaną i do dzisiejszego dnia nie dokonałem tego przerobienia.
    Stosując Wniosek do Urzędu Gminy o przekształcenie pola ornego na działkę budowlaną uzasadniałem się tym,iż w przyszłości bedę tam się budował.

    W 2016 roku dostałem odpowiedź z Urzędu Gimy cytuję:
    '' Z chwilą przystąpienie Gminy do prac urbanistycznych związanych ze
    zmianą
    miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wniosek będzie
    ponownie rozpatrywany''

    Od 2019 roku jest cisza- gdy moja kobieta poszła do Wójta który przyjmuje petentów raz w tygodniu, cytuję Wójta ''Wójt twierdzi,że są limity na budynki mieszkalne i usługi i kazał w przyszłym roku przyjść''.

    Mojej znajomej znajoma doradziła mi,że jeśli się chce wybudować nie trzeba przekształcać.
    Mówiła,że wystarczy złożyć wniosek o wydanie warunków zabudowy, albo o miejscowy plan i budować.
    I,że można podzielić i sprzedać z planem albo warunkami.

    Zwracam się do Państwa z wielką prośbą o pomoc co w takim momencie mam robić,aby zostało to przerobione na działkę budowlaną? Gdzie Wójt w 2019 roku cytuję ''twierdzi,że są limity na budynki mieszkalne i usługi i kazał w przyszłym roku przyjść''.

    Lecz co nam dadzą te Warunki Zabudowy-czy to przyśpieszy proces przekształcenia pola ornego na działkę budowlaną ?

    Pewien Pan z forum napisał cytuję :''Jest tam jedna opcja, ale musisz być rolnikiem posiadającym (lub dzierżawiącym) odpowiedni areał, i będziesz budował siedlisko (dom i zabudowania gospodarcze).''
    A drugi Pan z forum napisał cytuję :''Moja działka nie miała mpzp, wz nie dostałem, więc prywatnie uchwalono studium dla mojej działki.A następnie mpzp. Czas to 18 miesięcy, koszt 13,5 tyś zł. Zorientuj się kto jest w gminie planista i może też Ci zmienią mpzp...Gmina uchwała studium i mpzp raz na kilka/ kilkanaście lat. Planistka robiła mi to prywatnie tylko dla mojej działki.''

    Moje pytanie brzmi następująco do Szanownego Państwa czy jest jakiś sposób aby przeskoczyć te wszystkie decyzje i zamierzenia urzędników i przerobić w końcu te pole orne na działkę budowlaną,gdzie wniosek o to złożyłem 3 lata temu. Oraz co w takim momencie mam robić,aby zostało to przerobione na działkę budowlaną
    Bardzo proszę o pomoc Was Szanowni Państwo za co uprzejmie i serdecznie dziękuję.

    Z Poważaniem.Jan

  2. #2

    Domyślnie

    Dostałeś już poradę, czy ją zrealizowałeś? Wystąpiłeś o warunki zabudowy ?
    Jeżeli działka jest na terenie wioski to dostaniesz warunki i możesz wystąpić o PnB i budować.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam działki rolne o łącznej powierzchni 1,62 ha. W zeszłym roku ustanawiałam ponownie granice, więc najpierw całość musiałam połączyć w jeden kawałek. Mając ten jeden kawałek, poszłam do gminy i złożyłam wniosek o wydanie warunków zabudowy na PLANOWANY PODZIAŁ. Czyli dołączyłam mapkę, z rozrysowanymi działkami. Po wydaniu warunków zabudowy, geodeta dokonał podziału.Jeśli nie ma planu zagospodarowania, to gmina rozpatruje takie przypadki indywidualnie, zależnie od wielu czynników i na tej podstawie wydaje warunki zabudowy. Proponuję nie bawić się w przekształcanie, tylko od razu sprawdzić wersję z warunkami zabudowy. Dostałam warunki zabudowy na wszystkie działki, największa ma 7400m2 i na tej właśnie buduję teraz dom. Cała procedura trwała ok 2mc i nie kosztowała nic, poza ceną za dołączone mapy.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katjaa Zobacz post
    Ja mam działki rolne o łącznej powierzchni 1,62 ha. W zeszłym roku ustanawiałam ponownie granice, więc najpierw całość musiałam połączyć w jeden kawałek......
    Stanowić można klacz, granice działki się ustala w procedurze wg rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001, paragraf 37,38 i 39 p.1.

    W linku stan prawny na 2019 rok
    http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190000393/O/D20190393.pdf

  5. #5

    Domyślnie

    temat drążyłem w ubiegłym tygodniu. Wyłączenie ziemi z produkcji rolnej kosztuje od 291 do 437 tyś za hektar, zależnie od klasy ziemi. Bezpłatnie możesz odrolnić 5 arów na których musisz zmieścić dom wraz z podjazdem itd.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam jest rok 2020 w tym miesiącu wystąpie o warunki zabudowy.. Gdzie mozna wystapic o te warunki zabudowy w urzedzie gminy ?
    Co nalezy dolaczyc w warunkach zabudowy ?

    Jesli chodzi o urzad gminy czy wojta nie dali zadnej odpowiedzi w zwiazku z tym wnioskiem ktory zlozylem w 2016 roku prosze pomóżcie.. Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cześć.
    Tak jak mówią przedmówcy, nie ma potrzeby przekształcania działki rolnej na budowlaną. Sam 3.5 roku temu kupiłem działkę rolną, od tego czasu płacę podatek rolny, nawet teraz na etapie budowy, która trwa od tamtego roku - w lutym przyszło pismo do zapłacenia podatku rolnego. Wystąpiłem do gminy o MPZT dla tej okolicy oraz o warunki przyłączy mediów. Wniosek o pozwolenia na budowę składa się w starostwie, więc to już do nich należy potwierdzenie tego czy będziesz mógł się budowa, ale w obecnych czasach raczej nie ma już z tym problemu.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cześć..... Inni mówia żebym składał o warunki zabudowy .. ja już sie sam pobubiłem serio.

  9. #9

    Domyślnie

    Jak nie ma mpzp to występujesz o warunki zabudowy. A wniosek składasz w gminie.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie

    W moim Urzędzie Gminy jest już sporządzony Plan MPZP lecz z powodu koronawirusa Urząd nie pracuje normalnie- nie wpuszcza interesantów... Dziś właśnie chciałem wystąpić z Wnioskiem pisemnym do Urzędu Gminy o Wypis i Wyrys Planu MPZP oraz opłacić opłate za ten Wniosek.Pozdrawiam Was i dziękuje za pomoc....

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie

    W moim Urzędzie Gminy jest już sporządzony Plan MPZP lecz z powodu koronawirusa Urząd nie pracuje normalnie- tzn.pracują ale nie wpuszcza interesantów... Dziś właśnie chciałem wystąpić z Wnioskiem pisemnym do Urzędu Gminy o Wypis i Wyrys Planu MPZP oraz opłacić opłate za ten Wniosek.Pozdrawiam Was i dziękuje za pomoc....

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Zamawiasz na stronie gminy, płacisz opcję z wysyłką do domu, im wysyłasz fotke potwierdzenia na e-mail, listonosz wrzuca ci do skrzynki razem z pakietem wyborczym

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie

    Hej dzięki,tylko wyjaśnij czy mam napisać w formie maila Urzędowi Wniosek o Wypis i Wyrys MPZP czy zamówić u nich taki Wniosek... Bo na stronie Urzędu Gminy nie ma takiej możliwości zamawiania... Odpisz

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Co ci mam odpisać jak nie podałeś linka urzędu? Może w mieście powiatowym takie są obyczaje? Nie wiem, nie byłem tam ze 30 lat ..
    Chociaż w zasadzie do "zamówienia wypisu z MPZP dla działki nr xxx, obręb AAAA, jednostka ewidencyjna 020303_Olimp" nie jest chyba wymagany szczególny druk. Ważne aby dane się zgadzały - kontrolnie dla lokalizacji warto podać właściciela, bo wypis z MPZP może zamówić każdy.

  15. #15

    Domyślnie

    Na stronie internetowej nie ma całego MPZP? W moim mieście jest, każdy może pobrać.
    Znajdujesz na mapie swój obszar i sprawdzasz co możesz budować a co nie.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony