dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie tapeta na skośną ścianę z g-k

    Mędrcy, mam plan by nakleić tapetę fizelinową na poddaszu, na ścianie skośnej. Pytanie są:następujące:
    1. czy powinienem ścianę uprzednio zagruntować? (ściana nie jest nowa, była malowana jakieś 5 lat temu farbą akrylową)
    2. czy da się precyzyjnie odciąć tapetę by nie było konieczności stosowania listew? (tapeta ma pokryć wyłącznie skos, z jednej strony będzie się kończyć na ścianie kolankowej, a z drugiej ma się stykać z sufitem)
    3. jakiego kleju użyć i jakich narzędzie do tego potrzeba?

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Pomysł trudny do wykonania i prawdopodobnie tak umieszczona tapeta niestety zmniejszy (obniży) optycznie wnętrze. Czy ta koncepcja ma jakieś swoje uzasadnienie aranżacyjne?

    1) Konieczność gruntowania można sprawdzić za pomocą prostego testu. Należy potrzeć suchą dłonią powierzchnię ściany. Jeśli pozostaną na niej drobiny farby, to należy zabezpieczyć ścianę gruntem.
    2) Można, wszystko zależy od precyzji.
    3) Do przyklejenia tapety należy użyć kleju rekomendowanego przez producenta tapet.

  3. #3

    Domyślnie

    Pomysł ciekawy, ale trudny do realizacji. Zastanów się nad tym raz jeszcze najlepiej.
    Nie biegaj gdy możesz stać, nie stój gdy możesz siedzieć, nie siedź gdy możesz leżeć.

  4. #4

    Domyślnie

    Zrealizowane! Zagruntowałem to Ceresitem CT17, czy jak mu tam. Reszta wymagała staranności i precyzji, ale była znacznie łatwiejsza niż przypuszczałem.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Można prosić zdjęcie gotowego skosu?
    Tego nie pomalujesz (:

  6. #6

    Domyślnie służę uprzejmie

    mam nadzieję, że wyszło w miarę widocznie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tapeta.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	449413  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony