dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie Grzeje albo podłogówka albo grzejniki - czy winna pompa obiegowa co?

    Dzień dobry,

    mam problem z ogrzewaniem, otóż: grzeje albo podłogówka, albo grzejniki.

    Dom piętrowy, podłogówka jest na prawie całym parterze (z wyjątkiem kotłowni i gabinetu) oraz w łazience na piętrze; cała reszta to grzejniki (kotłownia, gabinet na parterze oraz 4 sypialnie na piętrze + grzejnik-drabinka w łazience).

    Geneza problemu: kilka dni temu zauważyłem, że słabo grzeje podłogówka w salonie; kiedy poszedłem do kotłowi do rozdzielni podłogówki, temperatura w rozdzielni była bardzo wysoka i wynosiła prawie 80 stopni, a do tego zauważyłem wyciek z jednego z regulatorów przepływu... Hydraulik wymienił ten regulator przepływu, ale temperatura w rozdzielaczu podłogówki znowu stawała się bardzo wysoka. Hydraulik stwierdził, że zepsuła się pompa cyrkulacyjna (Wilo RS 15/4-3 Ku C).

    Hydraulik zamontował mi nową pompę, ale o innym symbolu, tj. Wilo RS 15/4.1. I od tego czasu grzeje albo podłogówka, albo grzejniki...

    Proszę o Waszą ocenę sytuacji. Czy moje przypuszczenia, że ta nowa pompa jest niewłaściwa, są zasadne?

    Dziękuję i pozdrawiam,
    Kuba

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał painless Zobacz post
    Proszę o Waszą ocenę sytuacji. Czy moje przypuszczenia, że ta nowa pompa jest niewłaściwa, są zasadne?

    Dziękuję i pozdrawiam,
    Kuba
    Wrózbitów i jasnowidzów na tym forum jak na lekarstwo. Bez schematu, zdjec szczegołwego opisu porada moze byc taka jak wrozenie z fusów.
    Masz podłogówkę i grzejniki, najlepiej aby było sprzegło i zawór mieszajacy do podłogowki z pompą oraz druga pompa do grzejników. Prawdopodobnie tak nie masz.
    Twoj przypadek to kolejne potwierdzenie problemów z instalacją mieszaną. Nie sadze aby pompa była nieodpowiednia.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Narysuj schemat systemu, dorzuć fotki kotłowni.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie

    Kaizen, asolt,
    dziekuje za odpowiedz.
    Zalaczam zdjecie rozdzielacza podlogowki z kotlowni (mam nadzieje, ze poprawnie dolaczylem zdjecie). Czy taka fotka wystarczy?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191116_084943.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	437053
    W odniesieniu do wpisu asolt, musze dodac, ze w domu mieszkam prawie 5 lat (dom byl nowowybudowany) i jak dotad nie bylo problemu z ogrzewaniem, tj. podlogowka dzialala, grzejniki grzaly. Tak wiec, nie doswiadczylem do tej pory problemow z instalacja mieszana.
    Pozdrawiam,
    K.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał painless Zobacz post
    Kaizen, asolt,
    dziekuje za odpowiedz.
    Zalaczam zdjecie rozdzielacza podlogowki z kotlowni (mam nadzieje, ze poprawnie dolaczylem zdjecie). Czy taka fotka wystarczy?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191116_084943.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	437053
    W odniesieniu do wpisu asolt, musze dodac, ze w domu mieszkam prawie 5 lat (dom byl nowowybudowany) i jak dotad nie bylo problemu z ogrzewaniem, tj. podlogowka dzialala, grzejniki grzaly. Tak wiec, nie doswiadczylem do tej pory problemow z instalacja mieszana.
    Pozdrawiam,
    K.
    Pompy róznią sie nieznaczne, III biegu róznica mocy pobieranej to 4 W, nie powinno sie to przełozyc na moc oddawaną, zreszta w oznaczeniu 15/4 jest podana wysokosc podnoszenia 4 m.
    Podaj schemat całej instalacji, wkleiłes zdjecie tylko rozdzielacza z grupą pompową. Juz tyle wystarczy aby stiwerdzic ze hydraulik sie nie popisał (ten który wykonał instalację)
    Az dziw ze do tej pory to chodziło.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie

    asolt, a możesz napisać więcej, czemu ten od instalacji się nie popisał?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał painless Zobacz post
    asolt, a możesz napisać więcej, czemu ten od instalacji się nie popisał?
    Podaj schemat całej instalacji (zdjecia, krotki opis)

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Spróbuj zmniejszyć bieg tej pompy, może teraz jest ustawiona na III biegu (duże pokrętło z wycięciem na śrubokręt, z tego co widzę to od prawej strony u Ciebie) i dlatego podbiera za dużo wody.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie

    teres, dzięki za podpowiedź. Od wczoraj grzeje zarówno podłogówka, jak i grzejniki. Nie przestawiałem biegów w pompie. Przeniosłem jedynie radiowy termostat z parteru na piętro, żeby sprawdzić, jaka tam jest temperatura... No i grzejniki zaczęły grzać...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał painless Zobacz post
    teres, dzięki za podpowiedź. Od wczoraj grzeje zarówno podłogówka, jak i grzejniki. Nie przestawiałem biegów w pompie. Przeniosłem jedynie radiowy termostat z parteru na piętro, żeby sprawdzić, jaka tam jest temperatura... No i grzejniki zaczęły grzać...
    Gdybys od razu podał opis instalacji to by było łatwiej, a tak faktycznie tylko jasnowidz ma szanse cos doradzic pod warunkiem ze sie zna na rzeczy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony