dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Gładź - dziurki, pory, rysy - co z tym zrobić? ZDJĘCIA

    Cześć, to mój pierwszy post.
    Niedawno stałem się posiadaczem nowego mieszkania w stanie deweloperskim. W umowie deweloperskiej nie miałem gładzi na ścianach, ale dostałem je w ramach gratisu i można powiedzieć niespodzianki. Dlatego nie było jak wybrzydzać w momencie odbioru mieszkania na ten akurat element. Przyszedł czas na wykończenie i zobaczcie jak wyglądają te gładzie podświetlone pod katem. Są na nich rysy takie spiralne od żyrafy, oraz masa porów/ dziurek widocznych na zdjęciach. Jest to widoczne oczywiście po odpowiednim podświetleniu oraz z bliska. Co z tym robić? Szlifować do bólu? Nanosić jakąś kolejną warstwę wykańczającą? Czy sytuację z takimi nierównościami jakoś rozwiąże zagruntowanie? Nie sądzę, że można było malować ściany, na których znajdują się takie pory.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5421-2.jpg
Wyświetleń:	609
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	437055 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5422-2.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	437056 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5429-2.jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	437057 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5423-2.jpg
Wyświetleń:	344
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	437058

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jakby ta "gładź" widziała żyrafę, to by tych wystających farfocli nie było. Szlifowałeś to chociaż ręcznie na próbę?

  3. #3

    Domyślnie

    To znaczy tutaj wystających farfocli raczej nie ma te kropki to są dziurki, takie porowate nierówności. Próbowałem szlifować ręcznie. Spiralne rysy po ich szlifowaniu znikają, ale dziurki i pory są na tyle głębokie i są nadal widoczne jak na zdjęciu. Musiałbym zeszlifować nie wiem ile, żeby usunąć te porowate niedoskonałości. Myślałem żeby zrobić to tak, żeby wyszlifować na ile się da, potem zagruntować i nanieść na to jakąś warstwę wykańczającą, ale nie wiem jaką, coś co tylko wypełniłoby te dziurki. Na mój rozum wygląda to jakby gładź, którą kładki miała w sobie jakieś bąbelki powietrza czy coś, które po jakimś czasie wyschły i zostały takie dziurki po nich albo jakieś grube ziarna które przy nanoszeniu zostawiły takie nierówności. Dodam, że zdjęcie jest robione z odległości kilku centymetrów od ściany.
    Ostatnio edytowane przez dawidst32 ; 16-11-2019 o 13:33

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    przedstawione na zdjęciach niedoskonałości podłoża mogą wynikać ze zbyt szybkiego nakładania gładzi oraz braku odpowiedniego szlifowania. Rozwiązaniem jest delikatne przeszlifowanie powierzchni, jej odpylenie, zagruntowanie oraz ponowne nałożenie gładzi – najlepiej w dwóch warstw. Do gruntowania może Pan wykorzystać grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz® GU40. Grunt zwiększy przyczepność i zwiąże kurz. Wygładzić ściany może Pan masą Śnieżka Acryl-Putz® ST10. Gładź jest łatwa w urobieniu i aplikacji, dobrze trzyma się podłoża, charakteryzuje się długim czasem obróbki i łatwością szlifowania. Przed aplikacją proszę zapoznać się z kartą techniczną produktu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony