dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 74
  1. #1

    Question czy 670 tyś za dom 170m2 to nie za dużo?

    Witajcie,

    mam do kupienia dom (pół bliźniaka) ~170m2 użytkowej, z pojedynczym garażem, kominkiem, podłogówką, kotłem kondensacyjnym, około 10-letni, w dobrym standardzie, w stanie do wprowadzenia. Wstawić meble i można mieszkać. Kuchnia i łazienki oczywiście umeblowane. Ogrodzenie, podjazd, taras, śmietnik, ładna zadbana zieleń, krzewy i drzewka, nie sama trawa - wszystko jest, porządnie wykonane, z lepszych materiałów. Po odjęciu orientacyjnej ceny działki dom kosztuje ~670 tyś zł. Budowany nie na sprzedaż, porządnie, doinwestowany.
    Jak myślicie, czy to dużo drożej niż budowa od nowa podobnej wielkości domu? Rozkład pomieszczeń i styl mi w większości pasuje, sam zbudował bym podobny.
    Zawsze to 2 lata życia zaoszczędzone, ale czy cena nie za wysoka?
    Paweł

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Najlepiej porównaj z podobnymi ofertami na rynku lokalnym. 3900zl/m2 to niemało, ale lokalizacja ma niemałe znaczenie. Nie możesz patrzeć tylko na cenę działki, inaczej kosztuje dom w Warszawie, a inaczej w Wąchocku, mimo że to dokładnie takie same domy (pomijając cenę działki).

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.847

    Domyślnie

    Podaj ile kosztuje dom z działką a nie dom bez działki.
    Podaj też lokalizację ale tak aby ktoś nie podkupił
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    3 km od granic Warszawy. Trudno porównać ceny z innymi ofertami w okolicy. Większość domów jest dużo starsza, nawet po dużym remoncie trudno uzyskać dzisiejszy rozkład pomieszczeń.
    Mam duży ból głowy - budować się, czy kupić gotowy. Dziś podobno za stan deweloperski trzeba liczyć 3000zł/m2, czyli 170m2 x 3000=510000zł . Wykończenie domu i otoczenia, taras, ogrodzenie (działka ma niecałe 500m2) za 160000zł czy mniej?
    Paweł

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    z pojedynczym garażem, kominkiem, podłogówką, kotłem kondensacyjnym, około 10-letni, w dobrym standardzie, w stanie do wprowadzenia.
    Co to jest dobry standard? 20cm EPS na ścianach i w podłodze i ze 30cm wełny na połaci ma? Rekuperacja jest? WT2017 chociaż spełnia?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Podaj nazwę miejscowości to będzie coś łatwiej doradzić oraz cenę wywoławczą a nie gdybanie ile dom ile działka czasem działka jest 3x droższa od domu

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    3 km od granic Warszawy. Trudno porównać ceny z innymi ofertami w okolicy(...)
    Te 170 m to razem z garażem czy tak jak piszesz powierzchnia użytkowa? Co to za miejscowość? Bo może okazać się że cena jest całkiem w porządku.

  8. #8

    Domyślnie

    jak na Warszawę to cena jest spoko.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Też tak myślę.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    3 km od granic Warszawy. Trudno porównać ceny z innymi ofertami w okolicy. Większość domów jest dużo starsza, nawet po dużym remoncie trudno uzyskać dzisiejszy rozkład pomieszczeń.
    Mam duży ból głowy - budować się, czy kupić gotowy. Dziś podobno za stan deweloperski trzeba liczyć 3000zł/m2, czyli 170m2 x 3000=510000zł . Wykończenie domu i otoczenia, taras, ogrodzenie (działka ma niecałe 500m2) za 160000zł czy mniej?
    Nie wplatając kosztu domu i oczywiście działki trzeba wziąć pod uwagę, że koszt inwetycji ogrodu nie jest mały. Nie jeden inwestor mógłby się zdziwić ile firmy sobie życzą za jego założenie.
    P.S.
    Sama cena projektu ogrodu może zaskoczyć inie jednego nwestora.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-11-2019 o 21:12 Powód: P.S.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    cena samego domu to 670 tys i to sa bliskie peryferie i ciekawe z której strony Warszawy. Po lewej stronie u mnie taki dom kosztuje 1 mln z działką lekko, ale to jest 25 km od PKiN natomiast jeżeli to jest np Raszyn to będzie 1,9 mln nie wiem czy to tak tanio? Praga będzie trochę tańsza

  12. #12

    Domyślnie

    Od ceny za całość odjąłem szacunkową wartość działki. Czyli czy mając działkę (<500m2) z mediami w ulicy i 670 tyś na koncie wybuduję dom pod klucz i urządzę otoczenie domu? Można wybudować się dużo taniej? Dom ma 170m2 całkowitej powierzchni, razem z garażem i kotłownią. ~145m2 mieszkalnej.
    Nie chcę podawać lokalizacji, budowa domu w Raszynie, Babicach, Łomiankach, czy Wołominie kosztować będzie tyle samo. Zakładając podobne warunki geologiczne.
    15cm styro na ścianach, szarego, czy tam w ciapki, tego trochę lepszego. Ogólnie dobrze ocieplony, ale 10 lat temu normy z 2017 nie obowiązywały.
    Paweł

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    Ogólnie dobrze ocieplony, ale 10 lat temu normy z 2017 nie obowiązywały.
    I co z tego, że nie obowiązywały? Mnie obowiązywały WT2014 a mam zrobione lepiej, niż WT2021. I to nazywam "dobrym standardem" - ale do pasywnego daleko i są starsze w wyższym standardzie.

    Masz OZC/PChE?
    Płytki czy żyrandole można wymienić bez większych problemów. Dołożyć rekuperację trudniej a wymiana izolacji podłogi to już spora demolka i koszty (zwłaszcza przy podłogówce). A wielu archaizmów projektowych się nie da bez totalnej demolki.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 17-11-2019 o 00:22

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    Od ceny za całość odjąłem szacunkową wartość działki. Czyli czy mając działkę (<500m2) z mediami w ulicy i 670 tyś na koncie wybuduję dom pod klucz i urządzę otoczenie domu? Można wybudować się dużo taniej? Dom ma 170m2 całkowitej powierzchni, razem z garażem i kotłownią. ~145m2 mieszkalnej.
    Nie chcę podawać lokalizacji, budowa domu w Raszynie, Babicach, Łomiankach, czy Wołominie kosztować będzie tyle samo. Zakładając podobne warunki geologiczne.
    15cm styro na ścianach, szarego, czy tam w ciapki, tego trochę lepszego. Ogólnie dobrze ocieplony, ale 10 lat temu normy z 2017 nie obowiązywały.
    To błędny kierunek rozumowania zwłaszcza w Warszawie, paradoksalnie działka niezabudowana może być warta więcej niż zabudowana. Skąd wiesz jaką część ceny odjąć tytułem domu dlaczego 670 tys? a nie 300?
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 17-11-2019 o 04:29

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    Od ceny za całość odjąłem szacunkową wartość działki. Czyli czy mając działkę (<500m2) z mediami w ulicy i 670 tyś na koncie wybuduję dom pod klucz i urządzę otoczenie domu? Można wybudować się dużo taniej? Dom ma 170m2 całkowitej powierzchni, razem z garażem i kotłownią. ~145m2 mieszkalnej.
    Nie chcę podawać lokalizacji, budowa domu w Raszynie, Babicach, Łomiankach, czy Wołominie kosztować będzie tyle samo. Zakładając podobne warunki geologiczne.
    15cm styro na ścianach, szarego, czy tam w ciapki, tego trochę lepszego. Ogólnie dobrze ocieplony, ale 10 lat temu normy z 2017 nie obowiązywały.
    Wczoraj rozmawiałem ze znajomym kupuje dom prawie identyczny w stanie deweloperskim też parę metrów od warszawy, podobna działka cena 920 tyś w stanie deweloperskim z tego co gadał to zrobiony raczej po najniższej linii oporu.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    Nie chcę podawać lokalizacji, budowa domu w Raszynie, Babicach, Łomiankach, czy Wołominie kosztować będzie tyle samo(...) .
    Rozumiem, że nie chcesz podać lokalizacji, ale też trudno Ci w takiej sytuacji odpowiedzieć
    Powiem tak - w 2015 szukając działki oglądałem również domy - skupiłem się na południowych i południowo-wschodnich okolicach Warszawa. Jeśli więc pytasz o tereny np. Konstancina, Józefosławia, Nowej Woli, Dawidów, Lesznowoli, Magdalenki, Raszyna, Michałowic to przedstawiona cena wydaje się normalna.

  17. #17

    Domyślnie

    W 2018 uśrednione miesięczne rachunki za gaz wynosiły ~360zł. W domu mieszkały wtedy 3 osoby. To dużo? Dom jest źle ocieplony?

    Wiem jakie są ceny nieruchomości w tej okolicy, ten dom ma cenę rynkową. Nie był budowany na sprzedaż, nie oszczędzano na materiałach.
    Mam wybór między tym domem, a działką podobnej wielkości w bliskiej okolicy. Moje pytanie do Was: czy zbuduję dom ~170m2 pod klucz, zagospodaruję działkę i ogrodzę ją w dobrym standardzie za mniej niż 670 tyś?
    Gotowy dom to brak niespodzianek kosztowych, 2 tygodnie malowania i przeprowadzki, chociaż w najbliższych latach drobne rzeczy bym dobudował, przerobił. Budowa od nowa to 2 lata walki, niepewność ostatecznych kosztów, ale wszystko zrobione po swojemu.
    Paweł

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    W 2018 uśrednione miesięczne rachunki za gaz wynosiły ~360zł. W domu mieszkały wtedy 3 osoby. To dużo? Dom jest źle ocieplony?

    jak za gaz to kosmos ale niekoniecznie zależy od temperatury i upodobań mieszkańców.

    Wiem jakie są ceny nieruchomości w tej okolicy, ten dom ma cenę rynkową. Nie był budowany na sprzedaż, nie oszczędzano na materiałach.
    Mam wybór między tym domem, a działką podobnej wielkości w bliskiej okolicy. Moje pytanie do Was: czy zbuduję dom ~170m2 pod klucz, zagospodaruję działkę i ogrodzę ją w dobrym standardzie za mniej niż 670 tyś?
    Gotowy dom to brak niespodzianek kosztowych, 2 tygodnie malowania i przeprowadzki, chociaż w najbliższych latach drobne rzeczy bym dobudował, przerobił. Budowa od nowa to 2 lata walki, niepewność ostatecznych kosztów, ale wszystko zrobione po swojemu.
    Choć jest bardzo mało danych i wynikają one z twoich reakcji , obarczonych twoimi pozytywnymi emocjami to ciężko coś doradzić jednak wychodzi na to że jednak bierz zwłaszcza że mam wrażenie ze zależy ci na wyprowadzce i normalności gdybyś chciał bardziej personalnej porady zapraszam na priv podaj nr telefonu to pogadamy lub popiszemy jak wolisz.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 17-11-2019 o 10:33

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Skoro ma cenę rynkową i podoba Ci się to chyba sam sobie odpowiedziałeś
    Od zakupu działki, załatwiania formalności itp. do przeprowadzki minie więcej niż te zakładane przez Ciebie 2 lata (m.in. czas oczekiwania na ekipy).

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Raczej nigdy nie kupiłbym "używanego" domu. Standard energetyczny pewnie lipa. Jeślimama 20 na ścianie, 15 na podłodze 30 na dachu ocieplenia to można się zastanowić ale powątpiewam. jeszcze by sie rekuperator i całkowite ogrzewanie podłogowe pzzydało ale to mało prawdopodobne
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony