dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 74
  1. #21

    Domyślnie

    Rynkowa cena gotowego domu. Każdy na budowie chce zarobić, zastanawiam się czy budując samemu zaoszczędziłbym nieco, albo zbudował więcej. Drobne prace wykończeniowe jestem w stanie robić samodzielnie. Z drugiej strony mikrodeweloperzy budujący zawodowo mają rozpracowane ceny i dostawy w hurtowniach, oraz ekipy.
    Z takimi dylematami do Was przyszedłem.
    Paweł

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    Rynkowa cena gotowego domu. Każdy na budowie chce zarobić, zastanawiam się czy budując samemu zaoszczędziłbym nieco, albo zbudował więcej. Drobne prace wykończeniowe jestem w stanie robić samodzielnie. Z drugiej strony mikrodeweloperzy budujący zawodowo mają rozpracowane ceny i dostawy w hurtowniach, oraz ekipy.
    Z takimi dylematami do Was przyszedłem.
    deweloper wybuduje z najgorszych i najtańszych materiałów jednocześnie biorąc jak najwięcej tak to dziąła każdy chce cię wydoić
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    W 2018 uśrednione miesięczne rachunki za gaz wynosiły ~360zł. W domu mieszkały wtedy 3 osoby. To dużo? Dom jest źle ocieplony?
    Czyli 25,41zł/m2/r? Nawet licząc 25gr/kWh średnio wychodzi EU=101,65kWh/m2/r. Po przemnożeniu przez sprawność wytwarzania, przesyłu i współczynnik nakładu wychodzi EP=123,91kWh/m2/r. Obecne MAKSIMUM wymagane prawem to 95kWh/m2/r. Teraz nie zbudujesz tak słabo izolowanego domu legalnie.

    Taniej raczej nie wybudujesz (oczywiście zależy, jak będziesz budował i ile włożysz własnej pracy). Ale też standard będzie wyższy.

  4. #24

    Domyślnie

    W cenie gazu jest też grzanie CWU cały rok i opłaty stałe. Uwzględniłeś to w obliczeniach?
    Paweł

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    W cenie gazu jest też grzanie CWU cały rok i opłaty stałe. Uwzględniłeś to w obliczeniach?
    Tak. Większość się chwali tutaj ceną rzędu 20-21gr/kWh przy gazie. Ale nie wliczają przeglądów kotła i kominiarza. EU i EP wyjdzie więcej - ale liczyłem na korzyść tego domu. Sprawdź zużycie z rozliczenia - ile kWh czy m3 zużyli przez rok.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Raczej nigdy nie kupiłbym "używanego" domu. Standard energetyczny pewnie lipa. Jeślimama 20 na ścianie, 15 na podłodze 30 na dachu ocieplenia to można się zastanowić ale powątpiewam. jeszcze by sie rekuperator i całkowite ogrzewanie podłogowe pzzydało ale to mało prawdopodobne
    To zobacz jakie ja mam parametry i płacę siedmiomiesięcznie 350 zł za prąd a zejdę do 150 i po co te 30 cm? może i dobre miedzy nogami

  7. #27

    Domyślnie

    Powiedzcie, jak kalkulatory z kb.pl mają się do rzeczywistości?
    Paweł

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jest jeszcze inna kwestia, obecnie nie wybudujesz na działce o tak małej wielkości. To zależy oczywiście od gminy ale generalnie poniżej 800m2 sie nie zgodzą.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To zobacz jakie ja mam parametry i płacę siedmiomiesięcznie 350 zł za prąd a zejdę do 150 i po co te 30 cm? może i dobre miedzy nogami
    To na chwilę obecną bardzo dużo płacisz 4200 na rok jeśli dobrze rozumiem
    Najlepszym sposobem oszczedzania na ogrzewaniu jest solidne ocieplenie coś co wzasadzie się nie zużywa nie ulega awai i nie podlega ustawom. Jak PC i ich gazy czy PV. Solidne ocieplenie umożliwia założenie "bardziej "chińskiej " PC lub mniejszej ilości PV lub zrezygnowanie z jednego i drugiego
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Bardzo dużo nie ośmieszaj się jeżeli od 4200 odejmę tzw normalne zużycie to wyjdzie 1600 to wyjdzie 2600 na ogrzewanie i cuw i comasz tańszego gaz ? 700mm3 plus kominiarz i abonament i przegląd kotła ??? żenada. albo 2500 kg ekosfu czyli ekogroszku. No rewelacja

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To na chwilę obecną bardzo dużo płacisz 4200 na rok jeśli dobrze rozumiem
    Najlepszym sposobem oszczedzania na ogrzewaniu jest solidne ocieplenie coś co wzasadzie się nie zużywa nie ulega awai i nie podlega ustawom. Jak PC i ich gazy czy PV. Solidne ocieplenie umożliwia założenie "bardziej "chińskiej " PC lub mniejszej ilości PV lub zrezygnowanie z jednego i drugiego
    Dodam jeszcze jedno jeżeli dla ciebie 350 zł za ogrzewanie 130 m2 i cuw oraz normalne korzystanie na potzreby gospodarstwa domowego jest to duzo to bardzo dziękuje ci za rozmowę bo jesteś zwykłym trolem i zostałeś własnie dodany do mojej listy ignorowanych a teraz sraj ile wlezie mnie to już mnie nie dotyczy, gratuluje.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    300zł opłaty stałe
    1000-1200 bytowe
    2800-3000 CO i CWU z PC.

    niech będzie 2600

    To trochę ponad 1000m3 gazu z abonamentem
    i około 3,5 -4 tony ekogrochu

    Co tak bierzesz to do siebie napisałem tylko że im grubsze ocieplenie to mniej bajerów potrzeba
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #33

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest to atrakcyjna cena.

    U mnie odliczając koszt działki, sama budowa bez ogrodzenia, kostki i zagospodarowania ogrodu kosztowała 516761,39zł. Dobry standard. Dom 190m2 powierzchni po podłogach, poddasze użytkowe w stanie deweloperskim, dół wykończony, ale bez mebli i bez schodów. Uważam, że to co sam zrobiłem kosztowałoby z 50tyś, do wykończenia całości pod klucz razem z ogrodzeniem, kostką, kuchnią, schodami, poddaszem dolicz 150tyś minimum.
    Budowa zajęła do tej pory prawie 2,5 roku.

    Moim zdaniem jeśli dom spełnia Twoje oczekiwania to bym go kupił bo raczej nie zaoszczędzisz - pewnie wydasz więcej i stracisz na budowę 2-3 lata.

    Ja się buduje bo akurat w Szczecinie ostro polecieli z cenami np. https://www.otodom.pl/oferta/gleboki...-ID3LyUs.html?
    Za milion to można kupić zwykły domek :/ Ja planuje się w 750tyś zmieścić za całość.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Prędzej ceny pójdą w górę (en. elektryczna wisi nad nami od roku jak topór kata, jak en.el. to praktycznie wszystko) niż spadną ceny nieruchomosći z powodu bańki którą straszą już dawno. Kupuj ! Zyskujesz czas na który nie ma ceny.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Prędzej ceny pójdą w górę (en. elektryczna wisi nad nami od roku jak topór kata, jak en.el. to praktycznie wszystko) niż spadną ceny nieruchomosći z powodu bańki którą straszą już dawno. Kupuj ! Zyskujesz czas na który nie ma ceny.
    Akurat gówno prawda, to że ceny nieruchomości nigdy nie spadają to papka dla łosi autorstwa R Kiosakiego. Ale niedaleka przeszłość pokazuje że to nieprawda 2008 rok był rokiem bomu nieruchomościowego i do dziś dopiero niektórzy uzyskali by ceny z tamtego okresu bo nastąpiła bolesna korekta.

    Moim zdaniem można kupić teraz nieruchomość ale po 1) na własne potrzeby rezydencyjne na wiele lat i 2) bez kredytu ewentualnie niewielki rzędu do 100 tys aby po podwyżce wiboru być wypłacalnym.

    Odnośnie bańki to w tej chwili w Warszawie 40m2 mieszkanie małe 350 tys stan deweloperski plus miejsce na auto 40 tys + wykończenie 50 tys czy to są uzasadnione koszty tego luksusu wynikające z kosztów budowy i marży dewelopera? Nie bo ceny te dyktuje rozkręcony rynek. Dlatego ostrożnie z owczym pędem!

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Akurat gówno prawda, to że ceny nieruchomości nigdy nie spadają to papka dla łosi autorstwa R Kiosakiego. Ale niedaleka przeszłość pokazuje że to nieprawda 2008 rok był rokiem bomu nieruchomościowego i do dziś dopiero niektórzy uzyskali by ceny z tamtego okresu bo nastąpiła bolesna korekta.
    Piszesz tak bo masz takie odczucia czy dysponujesz jakimiś danymi? Po bumie z 2008 roku ceny niewiele spadły nominalnie, spadek cen realnych był spowodowany inflacją.
    Teraz znowu ceny rosną i są wyższe niż 10 lat temu.

    Cytat Napisał gawel
    bez kredytu ewentualnie niewielki rzędu do 100 tys aby po podwyżce wiboru być wypłacalnym.
    Dlaczego wszystkich mierzysz swoją miarą? A jak ktoś zarabia 50tyś mc to też ma brać kredyt do 100tyś? Bredzisz.

    Cytat Napisał gawel
    Odnośnie bańki to w tej chwili w Warszawie 40m2 mieszkanie małe 350 tys stan deweloperski plus miejsce na auto 40 tys + wykończenie 50 tys czy to są uzasadnione koszty tego luksusu wynikające z kosztów budowy i marży dewelopera?
    A dasz sobie rękę uciąć, że za 10 lat mieszkanie 40m2 w Warszawie nie będzie kosztować 700tyś? Ja nie wiem co będzie, ale skoro Ty wiesz to będziesz bardzo bogaty.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Tak jestem pewien, a ceny w Warszawie w 2008 to było 10/12k za m2 od developera, po boomie można było kupić poniżej 6k/m2 wiec nie wiem o czym piszesz

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Tak jestem pewien, a ceny w Warszawie w 2008 to było 10/12k za m2 od developera, po boomie można było kupić poniżej 6k/m2 wiec nie wiem o czym piszesz
    Tylko czy porównujesz realną cenę zakupu mieszkania w Warszawie w tej samej okolicy z boomu budowlanego do realnej ceny po boomie? Np. u nas w Szczecinie w boomie można było kupić mieszkanie za 10tyś m2 ale też w boomie ale w gorszej dzielnicy za 3300zł. Masz jakiekolwiek dane, potwierdzające Twoją tezę, że ceny spadły z 12k do 6k? Czy tylko tak piszesz jakieś głupoty aby pisać?

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Sam piszesz głupoty! Tak mam takie same dane jakie ty do negowanie moich wpisów.

    Cóż Szczecin nie jest oceniany w opracowaniach i jest raczej niszowy jako rynek lokalny, ciekawe dlaczego. Jest bardzo dużo opracowań dotyczących Warszawy, Wrocławia, Krakowa , Trójmiasta z wydzieleniem Sopotu oraz Łodzi ale co do Szczecina to nie wiem jakie tam są ceny mieszkań.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Sam piszesz głupoty!
    Nie chce mi się buszować po internetach aby znaleźć jakieś wiarygodne dane, dlatego podaje pierwsze z brzegu dla rynku warszawskiego - https://domy.pl/statystyki/102019/mi...zedaz-Warszawa

    Ceny cały czas rosną. Gdzie ten Twój spadek o 50%? różnimy się tym, że ja podaje twarde dane statystyczne a Ty swoje przypuszczenia i chciejstwo.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony