dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74
  1. #61

    Domyślnie

    Działka budowlana 3km od warszawy na której można postawić dom 1 rodziny to około 200-300 tyś, przyjmijmy 250. Za kolejne 450 można postawić nowoczesny dom około 150m2 i zamieszkać. Jak się dobrze zrobi taki dom to i na ogrzewaniu w perspektywie powiedzmy 10 lat się sporo oszczędzi w stosunku do domu starego

    Inwestycja będzie bez porównania lepsza od starego domu w zabudowie bliźniaczej.

    Dom bliźniaczy nigdy nie bedzie tak komfortowy jak wolnostojący ze wzgledu na bliskość sąsiada i zależność od niego
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 13-12-2019 o 22:16

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Działka budowlana 3km od warszawy na której można postawić dom 1 rodziny to około 200-300 tyś, przyjmijmy 250. Za kolejne 450 można postawić nowoczesny dom około 150m2 i zamieszkać.
    To chyba ceny sprzed kilkunastu lat. Żeby zamieszkać, to trzeba z 600 tys. wyłożyć za 150m2. A działka w takiej cenie to sukces, jak znajdzie się w zasięgu karty miejskiej.

  3. #63

    Domyślnie

    da się, jeśli ktoś nie szuka ładnej działki i zadowala się najtańszym wykończeniem z promocji.

    ale kto nie szuka ładnej działki i zadowala się najtańszymi produktami?
    ten kto nie buduje dla siebie.

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Działka budowlana 3km od warszawy na której można postawić dom 1 rodziny to około 200-300 tyś, przyjmijmy 250. Za kolejne 450 można postawić nowoczesny dom około 150m2 i zamieszkać. Jak się dobrze zrobi taki dom to i na ogrzewaniu w perspektywie powiedzmy 10 lat się sporo oszczędzi w stosunku do domu starego

    Inwestycja będzie bez porównania lepsza od starego domu w zabudowie bliźniaczej.

    Dom bliźniaczy nigdy nie bedzie tak komfortowy jak wolnostojący ze wzgledu na bliskość sąsiada i zależność od niego
    za 450 tyś nie postawisz domu w okolicach Wawy no chyba ze 70m2. Dom 100m2 w Małopolsce bez wodotrysków za 400 tyś postawisz z mocnym trzymaniem budżetu. 150m2 samemu to niecałe 300 tyś.

  5. #65

    Domyślnie

    150m2 za 450 tys pod klucz....

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    150m2 za 450 tys pod klucz....
    Z zagospodarowaniem terenu (jak pisze autor wątku Ogrodzenie, podjazd, taras, śmietnik, ładna zadbana zieleń, krzewy i drzewka, nie sama trawa - wszystko jest, porządnie wykonane, z lepszych materiałów. )?
    Kiedy to było?
    Mi bez działki, RTV i mebli ruchomych wyszło dotąd 499 308,40zł za 115m2. A w ogrodzie jeszcze sporo do zrobienia (drewutnia, wiata, domek narzędziowy, oświetlenie ogrodu, wykończenie tarasów i trochę nasadzeń - ze 45K jak nic jeszcze wydam). Ceny większości materiałów i robocizny od tego czasu znacznie wzrosły - kilkanaście procent więcej musiałbym wydać, jakbym teraz startował.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-12-2019 o 00:24

  7. #67

    Domyślnie

    Ja teraz buduje 170 m2 użytkowej (200 z garażem) i wyjdzie mnie około 600 tys. Dziś nie wybudujesz za mniej , robocizna sporo kosztuje

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co to jest dobry standard? 20cm EPS na ścianach i w podłodze i ze 30cm wełny na połaci ma? Rekuperacja jest? WT2017 chociaż spełnia?
    Jakie to ma znaczenie dla kogoś kto zapłaci prawie banke za dom? Czy te 200-300 zł rocznie wiecej na ogrzewaniu bo ma 15cm a nie 20 styro na elewacji robi mu jakąs różnicę? Jak te 300zł róznicy rocznie ma się do 800-900tys ktore zaplaci za dom? To jakies promile kosztów. Śmieszne są te argumenty.
    Do autora: jesli ci sie lokalizacja i dom podobają to bierz, zwróc uwagę tylko na sąsiedztwo i otoczenie bo tego nie zmienisz. Ruchliwa ulica, albo smrodzący zakład w okolicy to bardzo słaby pomysł. Wszystko w domu można poprawić ale nie przeniesiesz go w inne miejsce. I sprawdz czas dojazdu do interesujacych cie codzinnych miejsc typu praca, szkola,sklepy, urzędy. Znam ludzi którzy mają przepiękne domy ale codziennie stojąc w korkach żałuja że tam mieszkają.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    To prawda, ale młodzi inwestorzy tak nie myślą, Kiedy byłem młody i stawiałem dom to nie traktowałem pieniędzy z należytym szacunkiem tylko dopadłem jak małpa do kitu i co najmniej 10% ceny domu można było obniżyć ale zawsze można doradzić innym , chociaż mnie też doradzali starsi podczas budowy ale niestety miałem ich w dupie.

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Jakie to ma znaczenie dla kogoś kto zapłaci prawie banke za dom? Czy te 200-300 zł rocznie wiecej na ogrzewaniu bo ma 15cm a nie 20 styro na elewacji robi mu jakąs różnicę? Jak te 300zł róznicy rocznie ma się do 800-900tys ktore zaplaci za dom? To jakies promile kosztów. Śmieszne są te argumenty.
    Do autora: jesli ci sie lokalizacja i dom podobają to bierz, zwróc uwagę tylko na sąsiedztwo i otoczenie bo tego nie zmienisz. Ruchliwa ulica, albo smrodzący zakład w okolicy to bardzo słaby pomysł. Wszystko w domu można poprawić ale nie przeniesiesz go w inne miejsce. I sprawdz czas dojazdu do interesujacych cie codzinnych miejsc typu praca, szkola,sklepy, urzędy. Znam ludzi którzy mają przepiękne domy ale codziennie stojąc w korkach żałuja że tam mieszkają.
    Ja bym jeszcze doradził poziom 0 w posadowieniu domu, moze mam na tym ponkcie hopla ale nalezy przyjrzeć się otoczeniu jezeli nie ma drogi to spokojnie można podneiść dom o kilkadziesiat centymetrów, koszt to niewielki a tego się nie poprawi. Po wybudowaniu drogi oraz sąsiednich domów po naszym . Oakazuje się że nasz dom stoi w dołku i nic ztym już nei zrobimy.

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Jakie to ma znaczenie dla kogoś kto zapłaci prawie banke za dom? Czy te 200-300 zł rocznie wiecej na ogrzewaniu bo ma 15cm a nie 20 styro na elewacji robi mu jakąs różnicę?
    Skąd wiesz, że to różnica między 15 a 20cm? Oglądałem jeden domek który właściciel zachwalał, że cieplutki - a styropianu w ścianie było 3cm jak się okazało. Bez sprecyzowania "Co to jest dobry standard?" nie da się oszacować wartości domu.

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Dobrze wiesz że nie może być ani 3cm ani 5cm bo przepisy nie pozwalają.

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Dobrze wiesz że nie może być ani 3cm ani 5cm bo przepisy nie pozwalają.
    Jakie przepisy zabraniają sprzedaży starego domu bez ocieplenia?

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Dom jest 10letni, nawet deweloperzy najnizszych lotow dawali wtedy min 10cm, a autor sie chwali że jest 15cm wiec o czym w ogole dyskutujesz?

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony