dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Dylatacja komina od ściany

    Mam komin systemowy z ceramiką w środku do pieca kondensacyjnego. Dzisiaj zauważyłem że komin został wmurowany w ścianę działową. Na początku stał sam komin, ale potem moi "fachowcy" murując ściankę dolepili bloczki do niego na klej, nie ma w stosunku do tej ściany żadnej dylatacji. Czy tak może być, czy jednak powinna tam być jakaś dylatacja od bloczków?
    Druga sprawa, to zauważyłem, że przy przejściu ze stropem napakowali tam pianki (chyba montażowej) - czy to jest prawidłowo? Czy nie powinno być coś innego niż pianka?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191007_123229.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	437059
    Będę wdzięczny za porady

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał chomik-00 Zobacz post
    Mam komin systemowy z ceramiką w środku do pieca kondensacyjnego. Dzisiaj zauważyłem że komin został wmurowany w ścianę działową. Na początku stał sam komin, ale potem moi "fachowcy" murując ściankę dolepili bloczki do niego na klej, nie ma w stosunku do tej ściany żadnej dylatacji. Czy tak może być, czy jednak powinna tam być jakaś dylatacja od bloczków?
    Druga sprawa, to zauważyłem, że przy przejściu ze stropem napakowali tam pianki (chyba montażowej) - czy to jest prawidłowo? Czy nie powinno być coś innego niż pianka?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191007_123229.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	437059
    Będę wdzięczny za porady
    Nie jest to prawidłowo. Jak powinno być? Znajdź instrukcje montażu komina systemowego których bez liku w sieci....

    Pianka to materiał palny (nawet ta "niepalana"), więc od komina z daleka....


    "Czy tak może być?"....W pewnych wypadkach można założyć że może. Tak jak można jechać na wstecznym, skoro biegi do przodu wysiadły....

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie wczoraj przeczytałem instrukcję do tego komina. To jest komin firmy Jawar. Niestety w instrukcji nic nie było na temat dylatacji komina od ścianek. Stąd zresztą ten wątek bo chciałbym wiedzieć czy tak może być. Przy stropie sobie dość łatwo poradzę jeszcze z wymianą pianki na coś innego, ale ze ścianką będzie trudniej. Wczoraj również dzwoniłem do kierownika budowy z pytaniem czy tak może być komin na klej do ścianki i niestety zbył mnie wymijającą odpowiedzią: "Komin może być łączony w płaszczyźnie ściany, może być przyklejony do ściany - dylatacja byłaby wskazana przy różnych strukturach materiałów". Problem w tym, że moim zdaniem nawet odwołując się do jego wypowiedzi mam różną strukturę materiałów, bo bloczki silikatowe i komin z pustaków keramzytobetonowy. Dlatego chciałem się poradzić Was, czy mogę kłócić się o tą dylatacje w ścianie i prosić o poprawne wykonanie tego?

    Może dodam, że to komin dość mały (może to ma jakieś znaczenie?), bo ceramika w środku ma średnicę 80mm, dodatkowo pustak ma jeden kanał wentylacyjny.
    Ostatnio edytowane przez chomik-00 ; 17-11-2019 o 12:38

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Być nie powinno, ale się nie zawali.
    Komin pod kocioł kondensacyjny, więc nie będzie się nagrzewał od wysokich temperatur spalin, przez co rozszerzalność cieplną można pominąć.
    Problematyczne jest łączenie dwóch różnych materiałów i "konstrukcji" co może skutkować powstawaniem na ich łączeniu rys i pęknięć.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Nie powinno się nic wydarzyć albowiem temperatury w kominie będą stosunkowo niskie
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony