dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 127
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie jednorazowy, bo napisałem "poczekam na NAJBLIŻSZĄ burzę, czy rzesisty deszcz"
    Trawa pod południową ścianą też wie, że to nie "jednorazowy przypadek"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie jednorazowy, bo napisałem "poczekam na NAJBLIŻSZĄ burzę, czy rzesisty deszcz"
    Trawa pod południową ścianą też wie, że to nie "jednorazowy przypadek"
    Zrób przez rok tabelki - z tego wywnioskujesz jakie kierunki są najczęstsze. I czemu chcesz się ograniczać do burz i rzęsistych deszczy? Pisałeś o wiatrach, to statystykę możesz prowadzić codziennie.

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Bardziej nas jednak interesuja wiatry podczas opadów deszczu, prawda ?

    Popadasz w śmieszność udowadniając MNIE, którą ścianę szczytową w MOIM domu moczy deszcz
    Master level...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Popadasz w śmieszność udowadniając MNIE, którą ścianę szczytową w MOIM domu moczy deszcz
    Master level...
    Master level to podważać informacje PAN. I to nie zebrawszy danych wejściowych.

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kaizen - mój dom już stoi kilka lat, nie mam okapów i glonów także brak.
    Woda spływa swobodnie po elewacji.
    Po co się upierasz wbrew opiniom praktyków?

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Kaizen - mój dom już stoi kilka lat, nie mam okapów i glonów także brak.
    Woda spływa swobodnie po elewacji.
    Po co się upierasz wbrew opiniom praktyków?
    Takie mam obserwacje - najdobitniej to pokazuje blok, gdzie na tym samym tynku tam, gdzie jest okap glonów nie ma, a gdzie nie ma okapu tynk zielony. To obserwacje empiryczne - nie teoria.

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Co świadczy tylko o jakości tynku i wilgotności powietrza w okolicy.

  8. #108
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    Czyli uważasz że do rolety nadstawnej, jesteś w stanie mniej upchnąć styropianu, niż do np rolety podtynkowej?
    Nie tylko w styropianie rzecz. Dochodzi kwestia szczelności, a co za tym idzie przenikanie pary wodnej i warunki do powstawania kondensacji.
    Tu i tu będzie zawsze mostek termiczny. Chodzi o to by go minimalizować. W rolecie nadstawnej jest to trudniejsze.


    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    No ale mostków termicznych w zwykłych oknach też chcemy uniknąć. To jest trudniejsze w wysokich oknach? Dlaczego?
    Zwykłe okna postawisz standardem na tzw. ciepłym parapecie + taśmy.
    Przy wielkich oknach należy stawiać je na większej solidniejszej podwalinie np. z klinarytu albo na poszerzeniu systemowym - to kosztuje. Podmurówki z jakiś bloczków i inne "pomysły racjonalizatorskie" ograniczające koszta są bez sensu, bo zwiększa mostki termiczne i/lub fatalnie wpływa na stabilność montażu. Często rozwiązanie tego detalu podwaliny jest zależne np. od konstrukcji fundamentu i może wymagać oddzielnego opracowania przez projektanta. Bo dochodzi kwestia właściwej hydroizolacji, jakiś fartuchów EDPM i ich odpowiedniego ułożenia, itd.



    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Co do Hiszpanii to tam raczej robi się małe okna aby ograniczyć nagrzewanie domów , raczej nikt dużych przeszkleń nie robi a jak już to z bardzo dużym zadaszeniem (2-3m)
    Dziś tam jak i u nas nie projektuje się by ograniczać rozmiar okien. Raczej tak:
    https://www.archdaily.com/895172/ret...itectura-photo

    Tak, tam wystarczy dobre zacienienie. U nas dochodzi chociażby częste przechodzenie temperatury przez 0, co wiąże się m.in. z problemem kondensacji czy utrzymaniem komfortu cieplnego. Ten komfort nie zależy wyłącznie od temperatury bezwzględnej powietrza w pomieszczeniu.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Skąd takie bzdury bierzesz ???
    Grzejniki kanalowe , wysoka temperatura podłogówki i itd ???
    Ty masz dobrze zaprojektowane i wykonane, to tylko się cieszyć. Tu przykład skopanego projektu
    https://walimisiedach.wordpress.com/...-1-podlogowka/

    Podłogówka nie miała szans z dużymi przeszkleniami i wysokim sufitem. Gdyby projektant przewidział grzejnik kanałowy pod przeszkleniami to ta pani w celu utrzymania rozsądnej temp. powietrza nie musiałaby grzać podłogi tak żeby parowało po przejechaniu mopem.
    . Zapewne problem tej pani miał też inne przyczyny (kiepskie wykonanie?) i też inne rozwiązania projektowe mogły poprawić sytuację. Kanałowy byłby tu najbardziej oczywisty.
    A to przykład pierwszy z brzegu.



    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Żadna nowa to się zgadzam ale ostatecznie moda.
    U mnie będzie bez okapu, bo mam wąską działkę, więc ścianą bez okien mogę się zbliżyć do granicy, ale tu liczy się obrys stałych elementów budynku czyli właśnie wystających okapów. Dodatkowo MPZP wymusza dach spadzisty. A chętnie postawiłbym coś modernistycznego w stylu międzywojnia (lwowska szkoła architektury to była światowa czołówka). Albo polski dworek (taki klasyk klasyczny, nie żadne obecne potworki z dostawionymi kolumienkami co muszą coś udawać). Stąd kompromis w postaci nowoczesnej stodoły. To ma swój urok.



    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Masz rację mam ścianę szytową od pólnocy i okap 70 cm ale to nie am znaczenia mam tynk mineralny i od 16 lat nie ma glonów ale mam tynk kornik pionowy woda spływa swobodnie i to dlatego jest ok
    Albo po prostu masz poprawnie wykonaną chałupę, nie tylko tynk. Glony biorą się z wilgoci a wilgoć nie tylko z opadów, bo dochodzi kondensacja pary wodnej.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  9. #109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Co świadczy tylko o jakości tynku i wilgotności powietrza w okolicy.
    Tynk ten sam, budynek ten sam, powietrze to samo - jedyna różnica, to że jedna kondygnacja ma okap (czy raczej cofniętą ścianę zewnętrzną).

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bardziej nas jednak interesuja wiatry podczas opadów deszczu, prawda ?

    Popadasz w śmieszność udowadniając MNIE, którą ścianę szczytową w MOIM domu moczy deszcz
    Master level...
    Potwierdzam.
    Pewnie wiele zależy dodatkowo od temperatury, jednak mieszkam niedaleko i ściana północno-zachodnia najbardziej obrywa.
    A na sąsiednich budynkach, które są znacznie starsze, te właśnie najbardziej zanieczyszczone są.
    Pewnie wpływ ma na to kiedy pada, plus temperatury. Sam wiatr w okresach bezdeszczowych, wyrządza mniej "szkody".
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 21-11-2019 o 00:44
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Ty masz dobrze zaprojektowane i wykonane, to tylko się cieszyć. Tu przykład skopanego projektu
    https://walimisiedach.wordpress.com/2014/11/25/budowlany-rachunek-sumienia-czyli-dobry-boze-juz-tego-nie-zrobie-cz-1-podlogowka/
    Patrzyłem na tą stronę co podałeś i takiego steku bzdur dawno nie czytałem.

    Kto puszcza w podłogówke 36 stopni i wyżej ? Może w jakiś extremalnych warunkach , ale normalnie są to niższe temepratury.
    Inne opisane tam rzeczy to zwykłe mity które ciągle widać dobrze się mają ...

    Jakoś Pani przeszkadza kurz ? przy podłodze i temepraturze 36 stopni a nie przeszkadza jej grzejący "magazyn" kurzy jakim jest grzejnik ?

    Nie wiem co to za dom ta Pani ma , ale patrząc na zdjęcia to wygląda że remontuje bardzo stary budynek , którego nie ma żadnej szansy dobrze i prawidłowo ocieplić i zapewnić tam ciągłość izolacji i ocieplenia ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #112
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Ty masz dobrze zaprojektowane i wykonane, to tylko się cieszyć. Tu przykład skopanego projektu
    https://walimisiedach.wordpress.com/...-1-podlogowka/
    Jak sam napisałeś - to nie wina podłogówki tylko skopanego projektu. Jak trzeba pompować w podłogę prawie 40 stopni to nic dziwnego, że są problemy. U mnie podłoga ma 2-3 stopnie więcej niż temperatura powietrza, w dotyku nawet nie czuć że jest ciepła...
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  13. #113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Master level to podważać informacje PAN. I to nie zebrawszy danych wejściowych.
    Nie podważam ich mapki.
    Tyle tylko, że to średnia. Średnio z psem na spacerze mamy po trzy kończyny dolne.
    A lokalnie wyglada to tak, że po deszczu mam częściej mokrą ścianę północną, niż południową.
    Zresztą widzę, że nie tylko ja, prawda... ?
    Ty to podwazasz, bo z odległości 300km widzisz to lepiej.
    Lol

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Takie mam obserwacje - najdobitniej to pokazuje blok, gdzie na tym samym tynku tam, gdzie jest okap glonów nie ma, a gdzie nie ma okapu tynk zielony. To obserwacje empiryczne - nie teoria.
    Jaki tynk ?
    Z doświadczeń "blokowych" w mojej b. spółdzielni - akryl.
    Przez dwa-trzy lata wyglada przyzwoicie, może nawet ładnie. Później- dramat.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 21-11-2019 o 09:15

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie podważam ich mapki.
    Tyle tylko, że to średnia.
    Nie średnia.

  15. #115
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Kto puszcza w podłogówke 36 stopni i wyżej ? Może w jakiś extremalnych warunkach , ale normalnie są to niższe temepratury.
    Dokładnie tak. Ale tej pani wiało z przeszklonej ściany zimą a ciepło uciekało pod wysoki sufit i antresolę z tego co pamiętam. Przy takim ruchu powietrza temp. odczuwalna jest niższa, więc cierpi komfort mimo, że na termostacie temp. powietrza mieściła się komfortowych granicach. Podłogówka była zaprojektowana i wykonana standardowo, więc przy tej architekturze nie miała szans zapewnić komfortu termicznego.
    Stąd tam u tej pani pojawiły się te mity - z błędnych wniosków wyciągniętych przez laika z realnej sytuacji. Ale to oddzielny temat.


    Nie wiem co to za dom ta Pani ma , ale patrząc na zdjęcia to wygląda że remontuje bardzo stary budynek , którego nie ma żadnej szansy dobrze i prawidłowo ocieplić i zapewnić tam ciągłość izolacji i ocieplenia ..
    Tamten wpis odnosił się do nowego budynku. Autorka sprzedała go później, bo miała dość spłacania kredytu za nową i niewygodną chałupę. Za to kupiła wielkie poniemieckie gospodarstwo za grosze i wyremontowała stosując tradycyjne technologie. Taki tam powrót do natury.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  16. #116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie średnia.
    Czymkolwiek by nie była, nie oddaje LOKALNYCH warunków.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #117
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Master level to podważać informacje PAN. I to nie zebrawszy danych wejściowych.
    Po pierwsze, to nie są informacje PAN, tylko rycina z czyjejś pracy naukowej na serwerach PAN - jeśli dla ciebie to jest to samo, to od razu widać żeś nigdy nie był pracownikiem naukowym a się wymądrzasz (jak zwykle zresztą, coś tam na szybko znajdziesz w Necie i robisz z siebie specjalistę). Każde wyniki pracy naukowej można podważyć lub z nimi dyskutować. Na tym polega praca naukowca.

    Po drugie, rycina, do której się odnosisz nie pokazuje nic więcej poza jakąś tendencją z dużym polem tolerancji. Widzimy tam tylko tyle, że na 80% obszaru wiatry z omawianego kierunku występują najczęściej, ale nie mamy podziału na kierunki 1/8, czyli tak naprawdę nie wiemy zbyt wiele. I na tym polega płynna różnica między statystyką i niedopowiedzeniem w nauce. Komuś trzeba było taką tezę udowodnić więc odpowiednio dobrał dane statystyczne. Jakbyś się zajmował pracami naukowymi i publikacjami to byś o tym wiedział i się nie wymądrzał.

    Może się okazać, że przewaga kierunku zachodniego nad innym z ćwiartki albo ósemki wynosi np. 1% czyli prawie nic. Ale dla wyniku badania naukowego to dużo, bo pozwala powiedzieć: tak, ten kierunek jest przeważający i co mi zrobicie".

    A poza tym, są publikacje, które wykazują że, z uwagi na przyspieszone w ostatnich dekadach zmiany klimatyczne, od ponad 10 lat zmienia się w Polsce rozkład kierunków w róży wiatrów. Każdy mówi co innego.

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Żeby nie być gołosłownym - ściana budynku gospodarczego sąsiadów. Bez okapu, wystawa północno-zachodnia. Pomalowana 5 lat temu taką samą farbą, jaką mamy na elewacji.



    To, co wygląda jak jasne przebarwienie na tynku, to odbicie w szybie, bo zdjęcie robione zza okna.

  19. #119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To, co wygląda jak jasne przebarwienie na tynku, to odbicie w szybie, bo zdjęcie robione zza okna.
    A tutaj to, co wygląda na jasne przebarwienie to brak glonów, dzięki ochronie (za)małego okapu:




    Tynk ten sam na dole i na górze, strona świata ta sama - jedyna różnica, to ochrona okapu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Okap2.jpg
Wyświetleń:	332
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	437389  

  20. #120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jaki to tynk ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony