dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 127
  1. #61
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W czym przeszkadza płaski dach?
    W wyglądzie Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić parterowego domu z płaskim dachem i okapem ...

    Chociaż, teraz się zastanawiam.. może okap z jednej, południowej strony by bardzo nie oszpecił. ..

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Rolety wewnętrzne miałeś z folią alu czy 100% zaciemniające, białe od zewnątrz?
    Zaczyna się

    Folia alu (która nie działa w macie Isobooster - nagle działa w roletach) versus pole siłowe białej rolety, która nie wpuszcza promieniowania przez pakiet szybowy.

    Co wygra? O tym w następnym odcinku tasiemca.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Klimy nie odpalasz?
    Rolety wewnętrzne miałeś z folią alu czy 100% zaciemniające, białe od zewnątrz?
    Po co pytasz jak wiesz ???
    Bo już pisałem ...

    Rolety mieliśmy wewnętrze (dzień-noc). Nic nie dały poza kilkuset złotową stratą.
    To znaczy dobrze chroniły przed "wścibskimi" spojrzeniami ale przed przegrzewaniem nic.

    Klimy używamy sporadycznie , bo żona nie lubi.
    Rolety skutecznie chronią przed przegrzewaniem.
    My jesteśmy zadowoleni.

    Bez rolet mieliśmy w maju i na początku czerwca około 30-34 stopnie. Sądzę że w lato zapewne byśmy doszli do około 40 stopni jak nie więcej. Po montażu rolet max w upalne lato jakie mieliśmy w salonie okolo 25-26 stopni.
    Najcieplejszy mamy salon , bo tak mamy jeszcze 2 okna dachowe 114x118 bez rolet zewnętrznych.
    W reszcie domu od południa było 23-24 stopnie ...

    Ja jedynie żałuję że nie posłuchałem żony i od razu nie montowałem rolet ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 19-11-2019 o 13:38
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    W wyglądzie Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić parterowego domu z płaskim dachem i okapem ...

    Chociaż, teraz się zastanawiam.. może okap z jednej, południowej strony by bardzo nie oszpecił. ..
    może zamiast okapu po prostu wysunięty strop?

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-11-2019 o 14:39

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Moja rada taka... zanim zaczniesz budować to wybierz dobra dzialkę, z dobrą lokalizacją i przemyśl to 10 razy. Wady w projekcie domu czasem przeszkadzają ale nie tak jak (nawet idealny dom) w beznedzienym miejscu z dala od miejsc i rzeczy z ktorych codziennie ty i rodzina musi korzystać albo zbyt blisko uciążliwości typu droga krajowa albo cieżki przemysł.
    tutaj jest ten kłopot lub to szczęście ( ), że działkę dostałem więc nie bardzo miałem wybór. Jest trochę tak jak mówisz, w miejscowości w której mam działkę mieszkam od urodzenia, niewielka miejscowość, 20 km od miasta, znam uciążliwości mieszkania w takiej lokalizacji. Odległość stanowi barierę dla życia towarzyskiego i spraw codziennych, to na minus. Plusem jest to, że działka którą mam ma 50 arów przez co nie będę miał ograniczeń i praktycznie brak bliskich sąsiadów. Fakt, mogę sprzedać tą działkę i kupić za to 8-10 arów pod miastem i tam budować ale mieszkanie okno w okno z sąsiadami nie jest dla mnie. Wiadomo, że chciałoby się bliżej miejsc docelowych, miasto w którym pracuję oddalone jest od mojej działki o około 50 kilometrów, na szczęście do pracy jeżdżę raz albo dwa razy w tygodniu. Można znaleźć tyle samo plusów co wad. Równie dobrze, za kasę na budowę domu mogę kupić mieszkanie w dużym mieście i mieć wszędzie blisko ale nie wiem, że nie odnajdę się w bloku.

    Fajnie, że poruszyłeś tak ważną kwestię, związaną z działką. Jeśli nie dla mnie, na pewno przyda się nie jednej osobie która planuje budowę.

  6. #66

    Domyślnie

    Co do rolet- wydaje mi się, że jeszcze za wcześnie na tego typu wybory ale po przeczytaniu dyskusji na pewno będę pamiętał żeby przemyśleć to na odpowiednim etapie budowy

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_bzyk Zobacz post
    Co do rolet- wydaje mi się, że jeszcze za wcześnie na tego typu wybory ale po przeczytaniu dyskusji na pewno będę pamiętał żeby przemyśleć to na odpowiednim etapie budowy
    O elementach stałych budynku warto myśleć od początku, bo często potem się okazuje że "mogłem" to wcześniej zaplanować to by kosztowało 1000 a nie 5000. Im lepiej zaplanujesz budowę na etapie projektu tym taniej potem budujesz, unikasz przeróbek skuwania.

  8. #68
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    może zamiast okapu po prostu wysunięty strop?
    Tak, na fotce całkiem to nieźle wygląda ... ale zastanawiam się czy on w ogóle spelnia swoją rolę?

    Zakładając że okno fix ma wysokość 250cm, a okap znajduje się na wysokości 300cm, to by przykrył on południowe, lipcowe słońce (które pada pod kątem ok 60 stopni)... musiałby mieć aż 170cm! Trochę to może wyglądać dziwnie ...

    Możnaby go skrócić i zakończyć "dziubkiem", ale wyglądałoby chyba też średnio.... i dalej wychodzi około 150cm...





    Jeśli byśmy ten przykład odnieśli do zwykłego okna, które jest zamontowane na wysokości 80cm, to 170cm zmniejsza się do 130cm... dalej sporo
    Ostatnio edytowane przez hipodrom ; 19-11-2019 o 16:47

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_bzyk Zobacz post
    Co do rolet- wydaje mi się, że jeszcze za wcześnie na tego typu wybory ale po przeczytaniu dyskusji na pewno będę pamiętał żeby przemyśleć to na odpowiednim etapie budowy
    To trzeba mieć przemyślane na początku - bo jak wybierzesz nadstawne, to otwór musi być większy i za nadproże może robić wieniec. Jak podtynkowe - to warto cofnąć nadproże, żeby między skrzynkę a nadproże wcisnąć choć szczątkową termoizolację.

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    Zakładając że okno fix ma wysokość 250cm, a okap znajduje się na wysokości 300cm, to by przykrył on południowe, lipcowe słońce (które pada pod kątem ok 60 stopni)... musiałby mieć aż 170cm!
    Przyjmujesz błędne założenia. U mnie okap jest jakieś 25cm poniżej sufitu (na zewnątrz między okapem a oknem jest z 5cm). Jakby to był strop ciężki, to też trzeba dać termoizolację ze 20 cm. Można też dołożyć konstrukcję i jeszcze obniżyć.

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    U mnie okap jest jakieś 25cm poniżej sufitu.
    Ale z tego co wiem, ty masz dach czterospadowy, więc to naturalne że koniec okapu wyjdzie ci poniżej poziomu sufitu.

    Ja bazowałem na projekcie wrzuconym przez Elfir. Tam okap jest poziomy.

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    Ale z tego co wiem, ty masz dach czterospadowy, więc to naturalne że koniec okapu wyjdzie ci poniżej poziomu sufitu.
    W jednym rogu mi wystaje strop - jest tak samo. Strop trzeba odizolować - pewnie jakby nie podbitka, to byłoby tam nie 25, a 20cm niżej, niż sufit. Ale dalej znacznie niżej.

    Tak samo jest na ostatnim piętrze w bloku:


    BTW. Gratulacje, jak możesz mieć płaski dach.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 19-11-2019 o 17:15

  13. #73
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    BTW. Gratulacje, jak możesz mieć płaski dach.
    W sumie to muszę. Pewnie trochę plusów ma jak niższe koszty czy łatwość ogrzewania, ale trochę minusów jak brak strychu.

    No na tej wizualizacji bloku, wątpię by to krótkie zadaszenie całkowicie przysłaniało światło padające na okna balkonowe.

    Ile u Ciebie okap wystaje przed oknem? (odległość w poziomie). No i ty tam masz okno "zwykłe", a nie do ziemi.

    Ciągne temat bo sam nie wiem czy okap jest lepszy niż rolety nadstawne. No i obawiam się, że koszt może wyjść porównywalny.

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    Ile u Ciebie okap wystaje przed oknem? (odległość w poziomie). No i ty tam masz okno "zwykłe", a nie do ziemi.
    Z rynną 105cm.
    Okien od podłogi nie chciałem z wielu względów. W tym bloku w jednym pionie były w salonach takie przeszklenia. Właściciel po włamie, gdy i tak musiał je wymienić, przerobił ścieżkę zdrowia przez architekta i PINB żeby zmienić na zwykłe.

  15. #75
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Okien od podłogi nie chciałem z wielu względów.
    A w skrócie czemu? Chyba że masz gdzieś linka do swoich przemyśleń z dziennika. Bo jeśli chodzi o włamania, to raczej bym planował wstawiać fixy. Z natury jestem bardzo światłolubny i taki wybór był dla mnie naturalny.

    PS 105 cm, to wcale nie tak mało Ze zwykłym oknem, faktycznie jest to realny wynik pozwalający na 100% zacienienia.

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Koszt okna podnosi parapet. Przy oknie do ziemi tego kosztu nie ma

  17. #77

    Domyślnie

    Okno do ziemi wychodzi niewiele drożej niż sciana w tym miejscu z parapetem. Kiedyś to liczyłam. Zdecydowałam się na długie okno bo już kiedyś takie mialam, daje fany kontakt z otoczeniem i dużo światła. Okna do ziemi mam tylko w dziecięcych. Pod takim oknem nic nie postawisz , więc trzeba to sobie dobrze przemyśleć.
    Okap 105 to dużo , mam w projekcie 70cm i też krawędz okna 5cm pod krawędzią okapu. Boje się że to mało i bedzie wyglądać przysadziście. Z drugiej strony nie chce słońca bezpośrednio w domu w lecie.

  18. #78

    Domyślnie

    Kolejna prośba o opinie

    Pierwszy dom z lukarną
    https://www.archon.pl/projekty-domow...mba220e84674f2

    Kolejny ze zwykłym dachem
    https://www.archon.pl/projekty-domow...mfd2238e130ec9

    Czy budowa lukarny jest bardzo kosztownym wyborem?

    Mam świadomość, że są to zupełnie inne projekty ale posługuję się nimi tylko w ramach przykładów, sednem pytania jest kosztowność lukarny.

  19. #79

    Domyślnie

    Nie tylko chodzi o koszt ale też o wykonanie , prostszy dom to mniejsze prawdopodobieństwo problemów w przyszłości. Lukarna jest trudniejsza w wykonaniu co przełoży sie na możliwość błedów, które wylezą niekoniecznie od razu. Dom w malinówkach 7 ma lepszy rozkład tak btw.

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    A w skrócie czemu?
    - pazury psa (drzwi tarasowe mam masakrycznie porysowane)
    - trudności z umeblowaniem
    - utrudnienie w rozmieszczeniu gniazdek i instalacji elektrycznej i teleinformatycznej
    - słoneczko
    - większe ryzyko uszkodzeń przez dzieci. W tym parapetu zewnętrznego
    - gorsze pakiety szybowe = większe koszty ogrzewania.

    Jak Chcesz więcej światła - lepiej więcej okien o standardowej wysokości oddzielanych murem.

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony