dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Remont pokoju po zalaniu

    Witam
    Chciałem poradzić się w paru sprawach odnośnie remontu zalanego pokoju (z dachu).
    Ogólnie dach jest już naprawiony i nie powinno mnie już zalewać. Ostatnio pościągałem szpachelką resztki farby która schodziła.
    W niektórych miejscach zostały jeszcze - można powiedzieć plamy, też jest zrywać do tynku czy może papierem ściernym ?
    Właśnie pytanie czy przed "szpachlowaniem" przejechać wszystko papierem ściernym - jak to to jakim?

    Jaki grunt wybrać - i czym gruntować tym samym przed szpachlowaniem ubytków a potem tym samym przed malowaniem? Czy jednak użyć dwóch różnych?
    Malować nie będę niczym specjalnym bo Dulux Easy Care - ale syn jest alergikiem, teraz ma taką farbę więc ok. A droga też nie jest. A teraz to będzie pokój dziecięcy wiec wiadomo, że tak za jakiś czas będzie do odświeżenia.
    Co do gotowej masy szpachlowej to wybrałem Speedmaster - dobry wybór?
    Szlifować jaką gradacją?

    Będę też malował sufit bo w paru miejscach tez jest do poprawki - mam się spinać nad jakaś super białą farbą?

    Jest jakiś sposób na "włożenie" masy szpachlowej do szczeliny między ścianami? Czy po prostu trzeba tam napchać i na spokojnie się pobawić i poszlifować?

    Zmienia się charakter pokoju na dziecięcy więc musiałem zerwać drzewo które tam było na ścianie G-K. Niestety razem z drzewem poszła i farba. Pewnie te miejsca trzeba też masą szpachlową uzupełnić najlepiej?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191102_120700.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	437109
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191102_120707.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	437110
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191102_120711.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	437111
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191102_120719.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	437112
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191102_120739.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	437113


    Jak widzicie coś ciekawego na zdjęciach o czym nie napisałem, a powinienem zrobić to czekam na porady

  2. #2

  3. #3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony