dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Antena dla MUX8 - problemy

    Jeżeli to zły dział to przepraszam. Mam problem z odbiorem programów z MUX8. Do tej pory odbierałem programy z telewizji naziemnej za pomocą anteny UHF. Dokupiłem antenę VHF, zwrotnicę i wszystko połączyłem. Dodatkowo między zwrotnicą a telewizorem jest wzmacniacz. I nic. Dalej nie mogę odbierać programów z MUX8. Przy czym telewizor przy strojeniu znajduje te programy, ale nic nie ma , czarny obraz. Programy z innych MUXów są bezproblemu , jak poprzednio. Odległość od nadajnika MUX8 w linii prostej ok. 30km. Obie anteny są umieszczone wysoko na strychu pod dachem. Dach z pełnym deskowaniem i dachówką ceramiczną. Wiem, że najlepiej byłoby umieścić na maszcie na zewnątrz. Ale do tej pory antena UHF działała świetnie i myślałem , że z anteną VHF będzie to samo. Co robić? Instalować maszt?
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie podałeś nazwy nadajnika z ktorego chcesz złapać sygnał. Sprawdz polaryzację nadawanych kanałów. V czy H. Czasem antena jest dostosowana do dwóch polaryzacji, wystarczy ją dostosować do odpowiedniej polaryzacji. Byc może winny jest wzmacniacz i zamiast pomagac to przeszkadza.
    Ja bym zabrał anteny ze strychu na zewnątrz i zlikwidował wzmacniacz

  3. #3

    Domyślnie

    Nadajnik to Łódź-Zygry. Ma on polaryzację poziomą. Taką też kupilem antenę
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  4. #4

    Domyślnie

    Odłączyłem wzmacniacz. Był tylko dla uhf. Działa wszystko. Dzięki.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony