dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Sonda, Czujnik zewnętrzny Ariston - problem/pytanie

    Witam was,
    Ostatnio zakupiłem czujnik temperatury zewnętrznej do kotla ariston clas one. Jest włączony tryb auto i do tego jest termostat on/off. Krzywa grzewcza ustawiona na najniższa.
    Zastanawia mnie praca tego urządzenia, ponieważ jak regulator pomieszczenia wyślę żądanie ogrzewania kocioł załącza się z temperatura 44 stopni i po jakimś czasie zwiększa temp. o 4 stopnie, po jakimś czasie (gdy palnik jest pokazany na jednej kresce, choć nie wiem czy to przez to) zwiększa o następne 4 itd. Itd. Wydaje mi się że przy takich temperaturach 44 stopnie to maximum. Przez taką pracę termostat w pomieszczeniu po jakiś 30/40 minutach wyłącza ogrzewanie. Czy w taki sposób ma to działać? Wydaje mi się, że 52 stopnie na grzejniki przy 13 stopniach na zewnątrz to chyba za dużo.
    Dodam tylko, że przed zakupem gdy była włączona funkcja auto działalo to w ten sam sposób bez czujnika zewnętrznego. Proszę o rady, pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Już wszytsko wiem. Aby Kocioł ustawiał temperaturę według krzywej grzewczej należy ustawić parametr 421 na pozycję nr. 3. Wszytsko elegancko działa. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony