dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Montaż okien w murze czy w ociepleniu

    Witam,

    mam dylemat odnośnie montażu okien a nie mam u kogo podejrzeć, doradzi ktoś jaką opcję wybrać najlepiej ?
    Dom wymurowany z silikatów 24 cm ma być ocieplony styropianem grubości 28 cm.
    W pierwszej wersji okna miały być montowane w ociepleniu ale jak dostałem wycenę na montaż to zwątpiłem (cena okien 15 tyś, cena montażu 18 tyś
    Okna mają wielkość 200x100cm -7szt. oraz 200x240cm - 2 szt. Czy montując w murze rzeczywiście będzie efekt okien zamkowych ?

  2. #2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Jest możliwe. Z tym, że montaż na konsolach możesz znaleźć taniej, bo więcej w nim nakładów pracy i własnych patentów ekip. Movo - większy koszt materiałów głównych, a prostota czynności nie pozwala na robienie skrótów finansowych.

    Także - jeśli oba kosztują tyle samo, to można liczyć że wykonanie na konsolach powinno być zrobione perfekcyjnie. Tą kwestię radziłbym jednak skonsultować z producentem konsoli, bo on zapewne zna dobre ekipy robiące na jego materiałach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Może, ale tylko pod warunkiem, że wyceny dokonuje firma, która posiadła odpowiednie umiejętności i doświadczenie w zakresie wykonawstwa robót instalacyjnych stolarki budowlanej z użyciem obu rozwiązań i zastosowania niezbędnych materiałów. Prawidłowy montaż "na konsolach" jest zadaniem o niebo trudniejszym, bardziej złożonym, od montażu MOWO. W mojej ocenie, jeśli ceny montażu w obu systemach są zbieżne może to wskazywać, że firma nie ma zbyt wielkiego pojęcia, o montażu "na konsolach" i tak sobie strzeliła z ceny albo wykonuje ten montaż tak często, że wypracowała sobie "własne patenty", co pozwala oferować oba rozwiązania w podobnej cenie.
    PRO QUALITY

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Czyli dodatkowo "podbiłeś moją ocenę". .. By rozwiać wątpliwości dodam:
    - koszt zakupu konsol i ich użycia w trakcie montażu jest niższy niż MOVO, tyle, że samo użycie konsol to zaledwie część pracy niezbędnej do ociągnięcia dobrego efektu końcowego. Zwykle widuje się zdjęcia okien wiszących na konsolach, bez uszczelnienia (a to jest dopiero ta łatwiejsza połowa). Movo nie daje możliwości wykonania połowy i z założenia po jego zastosowaniu wszystko powinno być już skończone..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    koszt zakupu konsol i ich użycia w trakcie montażu jest niższy niż MOVO, tyle, że samo użycie konsol to zaledwie część pracy niezbędnej do ociągnięcia dobrego efektu końcowego. Zwykle widuje się zdjęcia okien wiszących na konsolach, bez uszczelnienia (a to jest dopiero ta łatwiejsza połowa).
    Prawidłowo wykonany montaż musi spełniać określone wymagania, a koszt wykonania trzeba szacować dla całości materiałów i robót. Ze względu na czas wykonania i złożoność prac, montaż na konsolach jest rozwiązaniem trudniejszym, więc chyba i droższym, ale kto Was tam monterzy okien zrozumie i za Wami nadąży. Może jaki kolejny "color" wymyślił półmontaż na konsolach .
    PRO QUALITY

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ależ zgadzamy się co do założeń/cel i cena/. Wysuwam swoje wnioski na podstawie obserwacji przypadków w necie. Chociaż dawno już nie widziałem montażu na "konsolach" ciesielskich, a ten to dopiero może być tani. Po prostu montaż na konsolach potrafi być wykonany w połowie czego inwestor nie musi być świadomy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    Wyceny mam od Vetrexu.
    Jestem w sytuacji , że mam dom wymurowany z silikatów 24 cm który ma być ocieplony styropianem grubości 28 cm.
    Wycena za ciepły montaż to 18 tyś i zastanawiam się, czy gra warta świeczki.
    Inny dostawca okien proponuje montaż tylko na kotwach Knelsen za 8 tyś
    Okna muszę zamontować w warstwie ocieplenia bo nie chcę by wyglądało to jak w średniowiecznym zamku.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Wyceny mam od Vetrexu.
    Jestem w sytuacji , że mam dom wymurowany z silikatów 24 cm który ma być ocieplony styropianem grubości 28 cm.
    Wycena za ciepły montaż to 18 tyś i zastanawiam się, czy gra warta świeczki.
    Inny dostawca okien proponuje montaż tylko na kotwach Knelsen za 8 tyś
    Okna muszę zamontować w warstwie ocieplenia bo nie chcę by wyglądało to jak w średniowiecznym zamku.
    Takie opisy "montażu" niczego nie mówią o zakresie robót, materiałach i wymaganiach, które stawia Pan przed wykonawcą. Niech Pan poprosi o rysunki i przekroje detali montażowych, przedstawi je na forum, wtedy można powiedzieć cokolwiek na temat ofert i cen.
    PRO QUALITY

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim udzielającym się w temacie.
    Dostałem też wycenę na montaż w systemie Soudal Window Instalation (14 tyś) miał ktoś z tym do czynienia ?
    Znalazłem w necie film https://www.youtube.com/watch?v=OOfQsxpHFg0
    Ostatnio edytowane przez busy_beaver ; 04-12-2019 o 15:39

  11. #11

    Domyślnie

    Odległość okna od konca sciany to w domu z lat 80 tych w którym teraz miaszkam i aż poszłam sprawdzić z miarką, to 16cm Wygląda jak normalny dom kostka , za cholere nie chce wyglądać jak zamek. 4cm nic by w wyglądzie z zewnątrz nie zmieniło. Oszczędz kase i przestań się przejmować. A jak ci mało to sam sobie pochodz ciemną nocą z miarką po mieście.

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie ma być 28 cm styropianu do tego klej, siatka, tynk. Więc będzie więcej niż 16 cm

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Przy montaży w ociepleniu w systemie MOVO łatwiej zapewnić szczelność, poprzez przyklejenie taśm do ściany. Przy konsolach wymaga to dużej cierpliwości fachowców. Jak wyceniałem MOVO to cena była zaporowa. Rozwiązanie soudal wygląda interesująco.

    U mnie wyglądało to tak:
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=6888

    Zaleta tego, że wysuniesz okno jest jeszcze taka, że pomiędzy ścianą a roletą mam 10cm PIR, co eliminuje mostek w tym miejscu.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Przy montaży w ociepleniu w systemie MOVO łatwiej zapewnić szczelność, poprzez przyklejenie taśm do ściany. Przy konsolach wymaga to dużej cierpliwości fachowców. Jak wyceniałem MOVO to cena była zaporowa. Rozwiązanie soudal wygląda interesująco.

    U mnie wyglądało to tak:
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=6888

    Zaleta tego, że wysuniesz okno jest jeszcze taka, że pomiędzy ścianą a roletą mam 10cm PIR, co eliminuje mostek w tym miejscu.
    Jakie to rozwiązanie ?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    U mnie ma być 28 cm styropianu do tego klej, siatka, tynk. Więc będzie więcej niż 16 cm
    Możesz zamienić 28cm styro. na 20 cm PIR i zamontować okna częściowo, lub całkiem w murze.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Dziękuję wszystkim udzielającym się w temacie.
    Dostałem też wycenę na montaż w systemie Soudal Window Instalation (14 tyś) miał ktoś z tym do czynienia ?
    Znalazłem w necie film https://www.youtube.com/watch?v=OOfQsxpHFg0
    Przyznaję, że nie miałem i chyba miał nie będę . Zachodzę w głowę co będzie, jak montaż będzie na placu budowy przy "polskiej jakości ścian konstrukcyjnych", które jak jedna odchodzą od pionu i poziomu. Ustawienie ramy w pionie i poziomie oraz uszczelnienie ramy od strony muru, to będzie większe wyzwanie niż sam montaż okna. Pomysł na ramę bardziej niż ok, ale trudne do wykonania jak nie wiem co.
    PRO QUALITY

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Możesz zamienić 28cm styro. na 20 cm PIR i zamontować okna częściowo, lub całkiem w murze.
    Dom posadowiony na płycie fundamentowej która wystaje za obrys ścian 5 cm dodatkowo płyta posiada burty styropianowe grubości 20 cm , więc tutaj ciężko będzie coś zrobić.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Przyznaję, że nie miałem i chyba miał nie będę . Zachodzę w głowę co będzie, jak montaż będzie na placu budowy przy "polskiej jakości ścian konstrukcyjnych", które jak jedna odchodzą od pionu i poziomu. Ustawienie ramy w pionie i poziomie oraz uszczelnienie ramy od strony muru, to będzie większe wyzwanie niż sam montaż okna. Pomysł na ramę bardziej niż ok, ale trudne do wykonania jak nie wiem co.
    Tego się właśnie boję, bo murarze dokładnością nie grzeszyli ( ale przynajmniej przychodzili)

  19. #19

    Domyślnie

    Panowie mam jeszcze prośbę.
    Zdecydowałem się na montaż w w warstwie ocieplenia w systemie Soudala.
    Okna jakie będą montowane to Team Balance MD. Po lekturze forum w największym oknie (200x240 cm, fix) zdecydowałem się na 3 szyby 6 mm hartowane.
    Czy to dobre jakościowo okna ?

  20. #20

    Domyślnie

    Czy przy montażu w warstwie ocieplenia montuje się jeszcze podkłady pod parapet ?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony